[Pomysł] Ulotki, broszury

Zaczęty przez Kryniek, 20 Kwiecień 2009, 14:01

Troll81

Ten listonosz to jakiś ciołek, przecież na pobraniu musi być druk przekazu....

Pewnie z łapanki wzięty bo poczta jak zwykle nie wyrabia z końcem grudnia  %)

apohawk

Albo chciał dostać 200PLN premii na święta  XD
No good deed goes unpunished.

Cyfron

Ktoś może reflektuje na broszury Teamowe?
Za darmo :)

GRID

Ja zawsze jestem chętny do każdej inicjatywy marketingowej BOINC.

Cyfron

tylko, że wysyłać Tobie paczkę z ulotkami, to chyba nieopłacalny biznes :)

Troll81

kto wiem . moze w okolicy jest pręzna polonia :D

GRID

nawet nie proszę o wysyłanie tego do mnie tylko do mojego rodzinnego miasta do mojego łącznika w Polsce.
A Polonia w Belgii jest bardzo prężna.

Cyfron

wyślij na PW adres do wysłania paczki i liczbę sztuk ulotek :)

Cyfron

~250 sztuk ulotek do złożenia zostało wysłane do 1-www.eu (szczegóły na PW)

Ktoś jeszcze chętny na broszurki?

Cyfron

niedawno rozniosłem po uczelni kilkadziesiąt ulotek :)

Chce ktoś broszurki ?

slo-wik

Witam ponownie. W sumie to poniższy tekst zamieściłem http://www.boincatpoland.org/smf/artykuly/propozycje-artykulow/25/ w dziale propozycje artykułów. Ale z każdym dniem poznaję to forum coraz bardziej i widzę, że na jego podstawie (textu) stworzyć ulotkę dla dzieci, młodzieży, leniwców nie lubiących dużo czytać i tych co na czytanie nie mają czasu, lub mają problem ze zrozumieniem dłuższych tekstów ;)  :

Marzysz, by zostać naukowcem? Już teraz masz okazję, by Twój komputer dołączył się do badań naukowych nad szukaniem nowych cywilizacji, wykryciem asteroidy zagrażającej ziemi, lub badań związanych z wynalezieniem leków na nieuleczalne dotąd choroby, bądź brał udział w innych badaniach matematycznych, chemicznych, biologicznych ect. - możesz to zrobić w ciągu 5-minut i zupełnie za darmo. Będziesz tylko obserwował wyniki pracy swego komputera. W Polsce już kilka tysięcy komputerów bierze udział w projektach naukowych i Ty masz taką szansę. Wystarczy gdy:
1. pobierzesz darmowy program do badań naukowych
2. zaprogramujesz go na interesujące Cię badania
3. zalogujesz się do naszego zespołu (aczkolwiek to nie jest konieczne, lecz zawsze dobrze mieć przy sobie pomocną dłoń doświadczonych kolegów)
Później tylko obserwujesz pracę swego komputera i możesz sprawdziać jak Twe punkty za udział w badaniach rosną. Komputer sam robi wyliczenia, które przesyła naukowcom, Ty nie musisz nic robić. Najfajniejsze jest to, że dzięki Tobie superkomputery szybciej dotrą do celu swoich badań, bo Twój komputer i tysiące innych im pomagają. Czy to bezpieczne? Oczywiście, my polecamy tylko sprawdzone projekty badawcze, więc z naszym teamem bezpiecznie możesz nawet uratować świat.

Do tego 30 sekundowy czas na antenie Discovery Science , robimy reklamówkę i mamy w swoim teamie 1/4 Europy i pół Ameryki  XD .

Tekst pewnie wymaga poprawek, pisany był "z marszu". Po prostu myślę, że im prostszy przekaz, tym większe zainteresowanie . Szczerze powiedziawszy dołączyłem się do PR bo kiedyś coś niecoś o tym w mediach słyszałem i miałem aplikcję do identyfikacji obiektów na niebie. Szukałem jej po necie, nie znanazłem, ale napotkałem na PR no i jestem.

GRID

Tekst jest niezły. Przyciąga zainteresowanie od pierwszego zdania. Możesz przygotować wersję *.doc i *.pdf.
Możesz też pogadać z  Cyfronem o formacie. Zapraszam cię również na irca gdzie szybciej dostaniesz odpowiedz na twoje akcje.

slo-wik

Do IRCA ? Jestem nowy (choć z pewnością nie młody)  :-[ i nie wiem jak na to wejść.

GRID

Pobieramy program do irca, ja polecam Xchat (jest i na windows i na linux)
następnie wybieramy serwer
irc.ircnet.pl/6667
a pokój to #boinc@poland możemy również zaznaczyć opcję auto connect to this network aby nam na starcie się włączał.

Troll81


Cyfron

Jako, że poniedziałek/wtorek jestem we Wrocławiu, to ktoś chce broszury albo plakaty?

slo-wik

Dzięki za słowa uznania. Jak już pisałem na drugim wątku - kto chce może ten text wykorzystać, czy też zmodyfikować, ja nie za bardzo mam czas by siedzieć przy kompie. A ostatnio to wogóle prawie mnie przy nim nie ma. Cóż , taka praca. Pozdrowienia wiosenno-świąteczne dla całego teamu!

Tobas

Teraz jakby ktoś jeszcze zrobił z tego ładną ulotkę..

Cyfron

ja wczoraj zostawiłem trochę ulotek w zaprzyjaźnionym sklepie elektronicznym "Amperek" w Krakowie

Może ktoś chce ulotek trochę?
Może plakaty?

Troll81

tylko parę osób się tym zajmuje. A szkoda. Bo ja zapas mam juz chyba na rok  %)  a nie mogę też wszędzie codziennie dokładac ulotek....

GRID

#100
Sam rozdaję codziennie ulotki klientom.

Problem w tym że tekst na ulotkach nie jest do końca efektywny i  przydało by się to zmienić.

Ostatnio rozmawiałem z redaktor  gazety i podesłałem jej tekst ulotki to ona powiedziała mi że to ciężki tekst i że tylko do określonej grupy to trafi. (musiałem do niej dzwonić drugi raz ponieważ nie dała mi znaku czy w ogóle dostała tekst, a to z powodu tego że ma dużo pracy a przemyślenie tej ulotki musiała by zarezerwować kilka minut.) Wiec powiedziałem jej ze podeśle coś przerobionego.

Rozmawiałem też z Dyrektorem Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi udało mi się go przekonać ale poprosił mnie że jak będę rozmawiał z kolejnymi osobami (dział marketingu) to muszę wziąć pod uwagę to że oni nie są informatykami.
I nie znają znaczenia wielu słów.

Wystarczy użyć raz jakiegoś znaczenia który jest nie znane a osoba wybija się z rytmu czytania.

Więc uważam że ulotka powinna mieć po pierwsze max 4 strony (nie 8 ).
Na pierwszej stronie nie powinno być słowa BOINC tylko od razu tekst zachęty. (Jak dałem ulotkę jednej osobie to pomyślała że daje jej coś o bionicle).

Jako baza na tekst na nową ulotkę podoba mi się tekst Slo-wika który obecnie jest na podstronie Wiki/krok po kroku Co daje uczestnictwo w BOINC
Przy okazji zapraszam do wątku który przed chwilą napisałem o nowym tekście w dziale rejestracja.

Troll81

Wielki szacun dla ciebie za twój wkład. widać co daje świeże spojrzenie. Ja po prostu za długo w kompach siedzę. Dla mnie ten tekst który był na ulotkach jest maksymalnie uproszczony  %) ale nie jestem obiektywny i wiem o tym....

mimeq

A powiesilem u siebie w bloku  :whistle:



kret


Cyfron

Szacun!

Jak ktoś chce, to ja mam plakaty i ulotki - tylko wyrazić chęci otrzymania tego na PW do mnie  :arrr:

Pigu

przygarnę pewną ilość ulotek - ile zwykle sztuk bierze początkujący rozprowadzacz?

Cyfron

różnie, w zależności na ile się będziesz czuł :)

Pigu

hmm wezmę 200 na początek - rozprowadzę po poznańskiej Polibudzie  :attack:


Troll81


GRID

dzisiaj zapodałem wiele ulotek dla fryzjerki która była moją klientką.
Klientów ma różnych w końcu każdy musi ścinać włosy.

Cyfron

Ja przygotowałem już dla Piga 200 ulotek (nawet w kolorze!) i 100 plakatów.
Paczka jest gotowa do wysłania - jak jutro będę miał czas to paczuszka zostanie wysłana  :arrr:

Cyfron

Paczka do Piga została wysłana (w PW poszły namiary na przesyłkę)

Myślę, że będzie miał nadmiar materiałów promocyjnych, więc Kamraci i Kamratki z Poznania i okolic niech się zgłaszają do Piga po materiały!

Ktoś jeszcze chętny?