Aktualności:

Nasza strona na Facebooku - poleć znajomym.

Menu główne

Płyta dla entuzjastów

Zaczęty przez Troll81, 15 Maj 2009, 11:51

Troll81

http://www.anandtech.com/mb/showdoc.aspx?i=3561

sesef

Do czego jest to SATA koło PCI-e x1 bo eSata z tego co widzę jest na tylnym panelu.

Troll81

Zaprawdę nie mam zielonego... MOże by podłączyć drugi e-sata na śledziku??

Szopler

a może zasilanie... z kabla SATA do czegoś?

AiDec

#4
Taka sobie. Tylko jeden eSATA? :/ Toz juz ponad rok temu kupowalem mobo z dwoma eSATA i obsluga RAID`u na nich. Poza tym ponownie tylko 6+2 SATA. 6+2 tez juz wszedzie od ponad roku. Czekam na dobra plyte 6+4. No i chyba juz czas na SATA III w plytach dla entuzjastow co? I mogliby tez w koncu zaczac dawac 2x FireWire. Zdecydowanie wolalbym wiecej SATA/eSATA/FireWire niz nasrane tych USB ktore latwo multiplikowac HUB`ami. Mobo dla entuzjastow? Chyba tylko z nazwy.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81

takie rzeczy tylko w erze  XD

AiDec

Niekoniecznie. Przeciez to rynek decyduje o tym co sie przyjmie, a co nie. To rynek ma coraz wieksze zapotrzebowanie. Daj mi plyte jak powyzej, ale z obsluga 6+4 SATA, 2x eSATA, calosc z RAID`em, DDR3 2000MHz, a dam 2 kawalki od reki. Po zastanowieniu nawet trzy. Czwarte PCIe moga wywalic w cholere. I tak tam nic nie wcisne poza kilkoma wyzwiskami.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Tomasz R. Gwiazda

nie lepiej dorzucic jakis kontroler Sata Raid ? po co tak wszystko na plyte pchac ?

AiDec

Dlatego ze dodatkowy kontroler RAID w bardzo wielu przypadkach gryzie sie z kontrolerami RAID na plycie. Przerabialem ten temat wiele, wiele razy.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

OxyOne

Cytat: sesef w 15 Maj 2009, 13:22
Do czego jest to SATA koło PCI-e x1 bo eSata z tego co widzę jest na tylnym panelu.

To jest własnie esata dokładnie mowiac bierzesz kabel sata podpinasz go do sata1 i spinasz go z tym własnie sata koło pcie. - masz sata na tył.

Takie cos musze zrobic u siebie na 5400xs
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

Tomasz R. Gwiazda

mialem plyte z raid i kontroler raid i sie nic nie gryzlo :) co nie znaczy ze nie moze :)


z innej beczki, jakies plyty na 2 procki na podstawke 775 moze ktos zaproponowac (najlepiej link do sklepu :) )

OxyOne

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

sesef

Cytat: Thomas_waw w 15 Maj 2009, 22:40
z innej beczki, jakies plyty na 2 procki na podstawke 775 moze ktos zaproponowac (najlepiej link do sklepu :) )

Takich płyt nie ma

AiDec

No tak, NetMonitoring zapomnial napisac ze to na Socket 771.


Cytat: Thomas_waw w 15 Maj 2009, 22:40
mialem plyte z raid i kontroler raid i sie nic nie gryzlo :) co nie znaczy ze nie moze :)

Mam na Asus Striker II Extreme, 6x SATA w RAID 0 + 2x eSATA tez w RAID 0. I od pol roku probuje dokonac cudu podlaczajac jakis czterokanalowy kontroler SATA z RAID 0 dla PCIe, tak zeby mi nie rozpieprzalo od razu jakiegos dotychczasowego RAID`u z plyty. Jak do tej pory kazdy zewnetrzny kontroler powodowal nieprawidlowa prace albo SATA RAID`u na mobo albo eSATA RAID`u.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

OxyOne

Cytat: sesef w 16 Maj 2009, 01:37
Cytat: Thomas_waw w 15 Maj 2009, 22:40
z innej beczki, jakies plyty na 2 procki na podstawke 775 moze ktos zaproponowac (najlepiej link do sklepu :) )

Takich płyt nie ma

yyy tak Sesef ma racje nie ma 2x775 pomyliło mi sie z 771.

Cytat: AiDec w 16 Maj 2009, 08:22
No tak, NetMonitoring zapomnial napisac ze to na Socket 771.

bardziej pomyslałem o konstrukcji - architekturze niz o podstawce... moj błąd przyznaje sie... przepraszam jak wprowadziłm w błąd
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

Tomasz R. Gwiazda

tez mi sie cos zdawalo ze nie ma takich :)
Dzieki za probe, juz obczajalem te plytki

taniej cos zrobic na gpu :)

[PBT] Horpah

Cytat: Thomas_waw w 16 Maj 2009, 12:54


taniej cos zrobic na gpu :)

tyle że nie wszystko jest na GPU

Tomasz R. Gwiazda

no dokladnie ale idzie ku lepszemu