Wpływ BOINCa na inne programy, albo...

Zaczęty przez Szopler, 19 Maj 2009, 18:00

Szopler

wpływ gów...nych programów na możliwość liczenia BOINCa.

Sytuacja - BOINC Portable 6.4.7 zawleczony (niczym choroba) na kompa w pracy... odpalone WCG i co?

I zastanawiam się jak bardzo musi być zj....ny program cadowski w którym pracuję, że traci połączenie z kluczem usb jeżeli odpalony jest BOINC. Dzisiaj 4x musiałem robotę zaczynać... dopiero jak wyłączyłem BOINCa to przestał się wywalać :(.

I świadomie zrobię tu antyreklamę - nigdy nie kupujcie takiego shitu jak BoCAD, bo żal d...ę ściska jak się patrzy na program rozwijany tak długo jak AutoCAD, ale tak niedopracowany, że co wersja to nowe błędy, a stare nie usunięte do końca. Jedyne co tam dobre to zabezpieczenie, bo bez klucza nawet instalka się nie odpali...

Szok normalnie :deadman:

Waldek1989

a cóż to  za wynalazek BoCAD ?  XD Zainstaluj sobie AutoCad'a i po problemach. Ja używam 2005 choć wolałbym 2007, pracuję jeszcze na inv9 przy włączonym BM i nie ma problemów. To znaczy jest jeden. Co jakiś czas coś zabiera mi całą moc procesora. Tzn. kiedyś zauważyłem że BM nie przelicza próbek mimo tego ,że jest włączony, więc wyłączyłem go jak i inne programy i patrzę a tu zużycie procesora 100%. Patrzę więc na procesy ale żaden nie pokazuje zużycia 100%. Na razie załatwiam to poprzez reset kompa. Dziennie ok 2 lub 3 resety.

Szopler

#2
Na tym BoCADzie z którego tak się śmiejesz powstaje nowy stadion Legii Warszawa, zadaszenie trybun Wisły Kraków i jeszcze parę innych ciekawych obiektów w Europie. To jest program 3d do konstrukcji stalowych. Nawet podobny do ACad - grafika liniowa, żadnego cieniowania czy pracy w "pełnym" 3d (Jak SolidWorks czy ProE).
Ja nic sobie zainstalować nie mogę choćbym chciał bo na tym śmieciu jedzie kilkadziesiąt osób w samej firmie i kilkanaście u kooperantów... ja jestem tylko szarym asystentem projektanta i sobie mogę... już dawno bym ten shit wywalił i zażądał zwrotu kasy za licencje od producenta (program niemiecki, część komunikatów po polsku, część po niemiecku, część po angielsku - rewelka). Wywalenie się modelu i związane z tym jego uszkodzenie przynajmniej raz na dzień. Jak straci połączenie z kluczem USB to nawet programu się nie da zamknąć, więc Ctrl+Alt+Del i... uszkodzony model. Ponowne uruchomienie dopiero po restarcie kompa! Długo by przeklinać ;).

PS.AutoCada oczywiście mamy 2009, ale używamy od przypadku do przypadku.

[PBT] Horpah

Szopler myślę że to niekoniecznie wina programu.
Winny może być za słaby zasilacz. Włączenie boinca powoduje spory wzrost poboru energii i może chwilami skoczyć jeszcze minimalnie wyżej i wtedy zasilacz nie da rady nastarczyć energii dla USB i klucz/pendrive traci kontakt z systemem.

Szopler

#4
akurat dla USB? a dlaczego nie jakiś zwis programu, kompa cokolwiek innego... no nie wiem. Na razie zmniejszyłem użycie procka do 90% i jest ok, będę stopniowo zwiększał aż znów zdechnie ;).

Waldek1989

Nie gniewaj się Szopler, po prostu nie wiedziałem ,że ten BoCad jest tak popularny w budownictwie  ;) a co do projektów budowlanych to myślałem ,że są jakieś nakładki na Acada ,albo jest odpowiedni produkt Autodesku. Tak jak dla mechaników jest mechanical.

Szopler

Ja się nie gniewam :). Tak się składa, że jestem automatykiem po wydziale typowo mechanicznym a w budownictwie pracuję bo ... pracuję ;).
Nakładki na Cada oczywiście są... Równie dobrze można by to robić w SolidWorksie czy ProE, ale tu akurat królują dwa progsy .. BoCAD i Tekla ::) (niestety)

155kpol

#7
Też myślę że wywalanie się klucza to nie wina softu ,ale USB. Problemy z rozłączaniem urządzeń np: modemów na usb są powszechne. Rozwiązaniem byłoby zrobienie wirtualnego obrazu pendriva z kluczem. Technicznie nie jest to problem ,ale firma na pewno będzie miała obiekcje co do takich praktyk...
Jedyne co teraz można zrobić to chyba faktycznie należałoby się przyjrzeć zasilaczowi czy ma wystarczający zapas mocy na skoki napięcia. Pzdr

Szopler

Nie jestem przekonany czy to akurat działa jak pendrive. Raczej jak klucz sprzętowy tak jak kiedyś były na LPT czy Com. Pewnie siedzi tam procesorek z kodem, ale nie wnikam. Jak się będzie dalej sypać to zażyczę sobie nowego core 2 quad ;) i BOINC na tym skorzysta i ja :ph34r:.

155kpol

No jasne że to nie jest pendrive tylko klucz sprzętowy. Ale wygląda jak pendrive i wchodzi do USB -wiec takiego skrótu myślowego użyłem. Tak czy siak jest narażony jak pendrive na bolączki USB. A na pewno taki klucz można skopiować i emulować... kiedyś mi się to udało dla jakiegoś programu budowlanego. Oczywiście to za zgodą właściciela ,bo ciągle zapominał tego pendriva zabrać ze sobą...

Szopler

95% CPU i jedno zdechnięcie
wracam na 90% może 92% bo tam było stable.
Trochę podgonię WCG :).