Aktualności:

Czy uczestniczysz w Projekcie miesiąca?

Menu główne

Zmiana komputera

Zaczęty przez claddagh, 28 Czerwiec 2009, 13:48

claddagh

Witam.
Wymienilem komputer z PC na iMac 24` (nie chwalac sie ;) ), jednak w oknie klienta, w zakloadce "Your computers" wciaz wyskakuje mi poprzedni model - teraz z systemem operacyjnym Darwin.
Obecnie jade na OS X 10.5.7, a ze lubie miec wszystko poukladane troche mnie drazni ten "glitch".
Czy takie rozpoznanie mojego komputera przez serwer nie zakloca mocy obliczeniowej w pewien sposob?
Z gory dzieki za odpowiedz!
Pozdrawiam - Andy

Troll81

moc obliczeniowa to moc obliczeniowa :D i żadna nazwa systemu operacyjnego tego nie zmieni. Problem byłby gdyby zamiast windows boinc rozpoznawał ci linuksa albo macos lub odwrotnie. Wtedy projekty wysyłałyby ci próbki nie przeznaczone na twój system operacyjny i kończyłoby się błędami próbek. natomiast z prockami może być problem jeśli stosujesz optymalizowane aplikacje. Wtedy źle rozpoznany procek mógłby nie działać poprawnie z optymalkami.

claddagh

Wlasnie taki blad tutaj wystepuje. Wydzieram na komputerze iMac 24, na podobnych prockach Intela, co prawda, jednak w systemie MAC OS X 10.5.7 ale na serwerze wyskakuje:

"Darwin
9.7.0 ",

Chyba, ze tak wlasnie serwer "widzi" OS X-a!? W takim razie oddaje honor  :respect:
Zauwazylem, ze zazwyczaj Darwin 9.7.0 odnosi sie do PowerPC Mac-ow, a to starsza i zupelnie odmienna wersja OS-a na Mac-a. Cos, jak Windows v. Linux  :attack: - wiekszosc aplikacji z Mac PowerPC nie dziala na Intelach.
Stad moje zaniepokojenie.

Poza tym mam inna karta graficzna etc.
No, ale skoro to nie ma miec wplywu na obliczenia w BOINC, zatem chyba nie ma sie co przejmowac?
Chyba, ze ktos uwaza inaczej? Prosze o komentarze.
Dziekuje, pozdrawiam - Andy

Troll81

zassaj jakąś próbkę :D jeśli rzeczywiście projekt wyśle ci aplikację na PPC to na twoim kompie od razu się ona wysypie. wtedy będziesz miał pewność. Nie mam doświadczenia z makówkami więc ciężko mi powiedzieć czy w ogóle aplikacja pisana pod PPC pójdzie na intelu.

claddagh

Dzieki za pomoc, Troll81!  :parrrty:
Prawde mowiac probki zasuwaja bezblednie.
Moze sie czepiam  ;) ale lubie, jak wszystko jest w porzadku.
Mam to od czasu kiedy pracowalem na pececie - w Menadzerze Urzadzen nie moglem zniesc, kiedy przy czyms wyskakiwal mi "!"  :o
Od tamtych czasow mam to "skrzywienie", hehe!
Poki co - jest git!
Pozdrawiam i dziekuje za support - fajnie, ze Ci sie chcialo pomagac  :parrrty:
Andy

OxyOne

1. jaka masz grafe?
2. do czego uzywasz maca?
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

claddagh

NVIDIA GeForce 8800 GS, 512MB. Komputera uzywam do..., no coz - ogladam filmy, pisze maile, przegladam portal BOINC-a :) nie wiem co jeszcze moglbym dodac... Uzywam uTorrenta?

Troll81

na tym geforce możesz robić obliczenia dla GPUGrid Aeti lub AQUA :D nieźle podbijają RAC :D

claddaghring

To ja - zmienialem adres mailowy i cos poszlo nie tak, jak powinno i nie moge wrocic do stargo konta.

Troll81 - co masz na mysli? Ni e bardzo sie orientuje czym sa te projekty. Aqua juz podlaczylem ostatnio. Tego pierwszego nie moge odnalezc - jak sie tam podlaczyc?

Pigu

Cytat: claddaghring w 29 Czerwiec 2009, 10:35
To ja - zmienialem adres mailowy i cos poszlo nie tak, jak powinno i nie moge wrocic do stargo konta.

pisz do Mchl'a

Troll81

#10
AQUA - http://www.boincatpoland.org/wiki/AQUA%40home
SETI - http://www.boincatpoland.org/wiki/SETI%40home
GPUGrid - http://www.boincatpoland.org/wiki/GPUGRID adres projektu http://www.gpugrid.net/

Są to projekty wspierające technologię CUDA. Technologia ta pozwala przetwarzać dnae na procesorze graficznym który w niektórych obliczeniach potrafi być nawet 20-krotnie szybszy od procesora głównego. Kartę obsługującą technologię CUDA masz (8800 obsługuje). Przy podłączeniu do tych projektów masz możliwość znacznego podwyższenia swoich wyników. po szczegóły zapraszam do naszej wiki lub do odpowiednich działów na forum (działy projektów lub działy o technologii CUDA).

claddaghring

Witam!
Do projektu sie podlaczylem OK, ale instalacja sterownika CUDA 2.2 do Nvidii to "pain in the ass", bo nie bede po polsku przeklinac :)
Jestem wlasnie zalogowany na forum Nvidia Cuda i czekam na kogos, kto moglby mi cierpliwie wytlumaczyc co jest zle z instalka...
Na pewno sie nie poddam i bede robil zapinal ten projekt juz niedlugo!  :attack:
Przy okazji - jak mozna sprawdzic stan kredytow dla poszc zegolnych projektow?  :shame:
Pozdrawiam - Andy

Troll81

#12
www.boincstats.com :D

AiDec

#13
Cytat: claddaghring w 29 Czerwiec 2009, 12:05
Do projektu sie podlaczylem OK, ale instalacja sterownika CUDA 2.2 do Nvidii to "pain in the ass", bo nie bede po polsku przeklinac :)
Jestem wlasnie zalogowany na forum Nvidia Cuda i czekam na kogos, kto moglby mi cierpliwie wytlumaczyc co jest zle z instalka...
Na pewno sie nie poddam i bede robil zapinal ten projekt juz niedlugo!  :attack:

Nie bedzie latwo Ci pomagac skoro masz Mac`a  :-[, ale spoko - pomozemy jak tylko mozemy. Co do tematu GPUGrid`a, to nie zapomnij przeczytac od deski do deski watku: http://www.boincatpoland.org/smf/aktywne/gpugrid/. Potraktuj ten watek jako swego rodzaju FAQ. Tam tez zadawaj pytania dotyczace tego projektu - postaramy sie odpowiadac, badz przynajmniej skierowac na wlasciwy trop. Nie boj sie pytac :) - pamietaj, ze to co dla Ciebie moze byc masakra, dla kogos innego bedzie czasami prostsze od pierdniecia ;)  %).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81

a i na odwórt :D skoro przecierasz szlaki ze swoją makówką, to za czas jakiś ty będziesz udzielał porad innym :D

claddagh

Dziekuje za wiele cieplych slow!  %)
Jak do tej pory kilka osob na forum Nvidia "pierdnelo", ze uzyje cytatu  XD , jednak wciaz sprawa pozostaje nie rozwiazana :(
Niestety - iMac jest jeszcze stosunkowo "mlodym" komputerem i nie wielu jest wyjadaczy, ktorzy go przeczesali doglebnie...
Niemniej - jesli znajdzie sie tutaj ktos, kto CUDA juz zainstalowal na OS X-ie i bedzie chetny sie podzielic wiedza na ten temat -  :parrrty:
Bede wdziecznym uczniem :)
Obiecuje tez opublikowac (w tym - przetlumaczyc na Polski) to wszystko, czego naucze sie na forum Nvidii.
Pozdrawiam - Andy

AiDec

Cytat: claddaghring w 29 Czerwiec 2009, 12:05
Witam!
Do projektu sie podlaczylem OK, ale instalacja sterownika CUDA 2.2 do Nvidii to "pain in the ass", bo nie bede po polsku przeklinac :)

A po co instalujesz sterownik CUDA? Innymi slowy: Ja instaluje sterownik do XP (Nvidia 181.22), ktory automatycznie instaluje mi wszystkie potrzebne CUDA i nie musze dodatkowo instalowac zadnych CUDOW extra.

Sprobuj tak: odinstaluj wszystko co do tej pory tam nawpychales ;), restart OS`a, zainstaluj jakis tam najnowszy sterownik dla Maca, restart i powinno dzialac.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

claddagh

Taaaak...
Driver juz dawno zainstalowany   XP
Teraz instaluje CUDA Visual Profiler v1.2 for Mac OS. Zdaje sie, ze na stronie http://www.gpugrid.net/ jest wyraznie napisane  :book: , ze profiler jest niezbedny, aby liczyc przy uzyciu karty.
Po zainstalowaniu profilera utknalem. Kolega z forum Nvidia polecil, abym stworzyl specjalny folder. Jego nazwa jest NIEDOZWOLONA w systemie MAC OS X - jest zarezerwowana dla samego SYSTEMU   :o
Moze pomozesz, AiDec? Zdaje sie, ze sporo tutaj bywasz, wnioskujac po ilosci Twoich wypowiedzi na innych watkach...
Dzieki - Andy

AiDec

Bywam tu i owdzie, postow sporo bo staram sie pomagac, ale pomagam jak sie na tym znam... Jak sie nie znam to sie nie wyglupiam ;).

Co do Twojego problemu, to gdyby to byl X P, a nie OSX, to sprobowalbym taki folder utworzyc w trybie awaryjnym, albo w DOSie, albo z innego systemu (ja praktycznie na kazdym kompie mam po 2-3 systemy, wiec po prostu zalogowalbym sie do innego systemu, i spod niego zalozylbym ten nielegalny folder dla systemu podstawowego :D). Moze takie info Ci pomoze... Mozesz wykorzystac jakiegos Linuksa live CD.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka