Aktualności:

Nasz kanał IRC - Porozmawiaj z nami.

Menu główne

hasła w foxie

Zaczęty przez Pigu, 11 Lipiec 2009, 18:42

Pigu

w jakim pliku znajdują się zapisane hasła w ff? cel - przeszczep

Troll81

#1
http://sillydog.org/forum/sdt_14422.php

AiDec

Do przeszczepu Pigu, zalecalbym Ci skorzystanie z MozBackup. Fantastyczny kombajn, banalnie prosty w obsludze. Korzystam z niego od dawna i jestem bardzo happy :). Przeniesie Ci wszystko co zechcesz, z wykluczeniami... Np. tylko hasla, tylko historie, albo po prostu wszystko. Wszystko, wlacznie ze wszelkimi mozliwymi ustawieniami FF i nawet zapamieta ktore zakladki byly otwarte :).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

TJM

Lipny musi być ten FF skoro wymaga jakichś programów, w Operze wszystko da się zrobić samą przeglądarką, której instalacje są na dodatek w pełni mobilne %)

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

AiDec

Wole doskonalego FF + dodatkowe oprogramowanie niz nie_user_friendly Opere all-in-one. Bo Opere to tak jak i zViste - wyrzucilem po 5 minutach uzytkowania XP.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

TJM

Ja używam Opery od wczesnych wersji 6, a od wersji 7 jest moją domyślną przeglądarką. Przeglądarka jest bardzo elastyczna i da się z nią robić takie rzeczy, jakie się zapewne największym fizjonomom używającym FF nie śniły %)
Każdy kto czasami korzysta z netu na mobilnych urządzeniach zapewne szybko doceni automatyczną synchronizację zakładek i innych pierdół między Operą, Operą Mini i Operą Mobile; albo np. Opera Turbo - technologia znana z Opery Mini dostępna dla pecetów podłączonych przez łącza na których płaci się za transfer - wręcz idealne kiedy korzysta się z zestawu laptop + telefon w celu uzyskania dostępu do netu.
Na dodatek od wersji 10 (aktualnie chyba jeszcze nie ma 'stabilnej' wersji, chociaż wszystkie są stabilne) przeglądarka szybkością totalnie dyma wszystkie inne, a FF może się po prostu schować w krzaki ze swoim ślamazarnym renderowaniem stron. W połączeniu z lokalnym proxy, lekkim tuningiem ustawień (proxy pipelining, duża liczba równoległych połączeń, asynchroniczne DNSy, lokalny DNS cache i parę innych pierdół) strony potrafią się wyświetlać od razu całe ze wszystkimi elementami, podobną prędkość osiąga jedynie Chrome ale ze względu na brak zaawansowanych ustawień nie da się w nim nic poprawić na lepsze.
Jak dla mnie jedyna rzecz na liście ewentualnych zalet FF to liczba dostępnych dodatków - większość co prawda dla mnie zupełnie nieprzydatna (bo Opera ma to na standardzie wbudowane %)), ale są bodajże 3 z których fajnie czasami skorzystać (live headers, stary jak świat rapid downloader i cośtam od CSSa), niestety to kwalifikuje FFa nawet nie jako drugą, a co najwyżej trzecią przeglądarkę do użytku, bo nawet IE8 wydaje mi się obecnie lepszy. Zwłaszcza od kiedy odkryłem, że wreszcie nie jest dziurawą jak sito przeglądarką i ewentualnych syfów próbujących się pod niego podpiąć sam się pozbywa.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Pigu

Cytatautomatyczną synchronizację zakładek i innych pierdół między Operą, Operą Mini i Operą Mobile; albo np. Opera Turbo

dodatek xmarks do foxa się kłania %) hasła też umie synchronizować, ale jakoś nie mam ochoty wysyłać ich na serv

Troll81

Przecież chrome to silnik FF z dodatkami googla... ale skoro tak przekonujesz do opery to może na nią spojrzę... ostatnio próbowałem jej parę lat temu, może od tego czasu wydoroślała. Tym bardziej że moja kumpela pracuje dla nich  %)

TJM

Cytat: Pigu w 13 Lipiec 2009, 07:19
Cytatautomatyczną synchronizację zakładek i innych pierdół między Operą, Operą Mini i Operą Mobile; albo np. Opera Turbo

dodatek xmarks do foxa się kłania %) hasła też umie synchronizować, ale jakoś nie mam ochoty wysyłać ich na serv

CytatXmarks will sync across browsers too. Today we support Firefox, Internet Explorer, and Safari (Mac OS). Please visit our website at xmarks.com for details.

jakoś nie widzę tu mobilnych przeglądarek na liście i synchronizacji danych między wieloma urządzeniami (innymi niż PC).

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Pigu

mam na notku, on jest mobilny  %)

ok, przyznaję się bez bicia, że nie wiem co to opera mini, opera turbo i opera mobile, no i nie chciało mi się sprawdzić przed napisaniem posta :shame:

tak czy owak między wieloma foxami działa świetnie - polecam