Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

[Pomysł] Poradnik - Efektywne liczenie na GPU

Zaczęty przez AiDec, 23 Grudzień 2008, 10:19

simonic

Cytat: Troll81 w 20 Listopad 2011, 18:14
MOżna stworzyć newsa. Ale chciałbym aby ktoś zweryfikował te wyniki.

Dla GTS 450 manager BOINC wskazuje 472 Gfolps a nie tak jak pokazano w tym zestawieniu 601 :(.


lolek

Jak miałem NV to menedżer też pokazywał zaniżone wyniki, na ATI wyświetlają się poprawnie.

phobos

#122
W większości pokrywają się z danymi z
http://en.wikipedia.org/wiki/Comparison_of_Nvidia_graphics_processing_units
Porównywałem dość wybiórczo, tylko od gtx 2xx w górę. Jedyna róznica jaką zauważyłem jest w gtx 260 core 216

Troll81


Bober

Tak przy okazji newslettera popatrzymałem sobie na obie tabelki i powiedzcie mi jedną rzecz - rzeczywiście jest aż taka przepaść w parametrze Gflops/Watt między NV a Ati? Najlepsza Ati w zestawieniu jest aż o tyle lepsza od najlepszej NV z zestawienia NV, czy tam po prostu jakieś się nie znalazły?

phobos

Tak, rzeczywiście jest taka przepaść. Inna architektura. W generowaniu grafiki nvidia nawet jest trochę do przodu w topowej karcie, ale teoretyczną wydajnosć obliczeniową mają niższą.

Troll81

NV nie ma tego supportu co ATI. Pamiętajmy że ATI to również AMD. A tu doświadczenie robi swoje.

michaou

#127
testował ktoś które sterowniki do radeona 4850 najlepiej się nadają? Milka twierdzi, że moje obecne "nie są OK" i nie chce pobierać próbek na GPU.
Pytam bo nie chcę przesadzić i zainstalować "zbyt nowych" które nie zadziałają.
Aha, PrimeGrid po kilku sekundach działania kończy liczenie błędem. Ale nie wiem jakim.... wyskakuje "błąd" a w logach nie widze opisu

MajkPascal

Cytat: michaou w 05 Kwiecień 2012, 17:22
Aha, PrimeGrid po kilku sekundach działania kończy liczenie błędem. Ale nie wiem jakim.... wyskakuje "błąd" a w logach nie widze opisu

A dotyczy to wszystkich podprojektów czy tylko Genefer? Bo gdzieś czytałem że ten projekt jest strasznie czuły na wersje sterowników oraz overclocking i kiedy mu coś nie spasuje wyrzuca błędy.

"MajkPascal - BOINC combined"
Więcej sygnaturek: w wizytówce
"MajkPascal - Badges"
Projekty, które mogą na mnie teraz liczyć:
"MajkPascal - RakeSearch""MajkPascal - World Community Grid"

AL

A jaką masz wersję sterowników do grafiki?
"Overclocking GPUs is strongly discouraged. Nvidia Windows drivers 295.xx and 296.xx should not be used."
Znalazłem tylkoinfo o nie działających wersjach sterów nvidii - o ati nic nie znalazłem które dobre, które złe.

michaou

a nie wiem jakich podprojektów na stronie z wynikami znalazłem takie coś http://www.primegrid.com/result.php?resultid=368214046

wersja sterowników obecnie jest 8.892.0.0   (data 2011-09-08)
Karty nie podkręcałem i na razie nie zamierzam.

Milky way działa, po załadowaniu optymalizacji prawidłowego pliku app_info

MajkPascal

Z tego co widzę jest to wynik z projektu który nie korzysta z GPU więc przyczyny należy doszukiwać się chyba gdzie indziej.

"MajkPascal - BOINC combined"
Więcej sygnaturek: w wizytówce
"MajkPascal - Badges"
Projekty, które mogą na mnie teraz liczyć:
"MajkPascal - RakeSearch""MajkPascal - World Community Grid"

michaou

prawdopodobnie brakuje OpenCL, szukam i szukam na sieci i nie mogę znaleźć pakietu do zainstalowania, bo wygląda na to, że to jest dla Linuxa, Windows Vista i 7. A dla XP nie ma

pszyklejony

2.3 i niżej

http://developer.amd.com/sdks/AMDAPPSDK/downloads/pages/AMDAPPSDKDownloadArchive.aspx

michaou

o dzięki, widzęże potrzeba SP3  %)

pszyklejony

Ciesz się, że nie nowego systemu, niektórych programów nie uruchomisz.

wWyFyiX

Czołem!
Dwie sprawy, mam nadzieję, że mogę podpiąć się w tym wątku jako, że kwestia wybitnie dotyczy liczenia na GPU.

1. Macie może rozwiązanie, Panie i Panowie na tak postawiony problem:
otóż w systemie z dwoma kartami graficznymi (quadro fx1800) chciałbym, aby jedna z nich liczyła non-stop, druga natomiast od chwili gdy komputer nie jest używany przez 1minutę (bądź 3, bądź cokolwiek).
Znam sposób na działanie tylko na jednej grafice, tylko na dwóch grafikach (oraz tych konfiguracji przy nieużywaniu komputera przez x-minut) - wszystko w takich zestawieniach działa poprawnie.
Czy jest jednak sposób aby to połączyć i stworzyć np. plik cc_config, który zarządziłby:
FX1800(0) - licz non-stop
FX1800(1) - licz gdy komputer jest nieużywany przez min. 1minutę

2. Jaką kartę grafiki polecacie na PCIe x4, najchętniej od NV? oczywiście ze względu na szeroko pojęte "liczenie" ;)
//i rzecz jasna czy nie będzie kłopotów ze skonfigurowaniem systemu pod liczenie na dwóch różnych parach kart graficznych (2x Quadro FX1800 i 2x Polecone_karty_na_PCIex4)

Z góry serdeczne dzięki za wsparcie, ew. zainteresowanie się moim problemem.

tito

No ja nie mogę. Nikt nie odpowiedział?
To ja po 3 miesiącach dam odpowiedź.
Trzeba by:
Uruchomić dwie instancje BOINC;
W jednej przy użyciu pliku cc dać liczenie na jednej karcie (GPU 0 ) a w ustawieniach BM dać wykorzystanie non stop
w drugiej przy użyciu pliku cc dać liczenie na drugiej karcie (GPU 1 ) a w ustawieniach BM dać wykorzystanie GPU po czasie x.
Dawno po terminie, może gdzieś Ci już odpowiedziano, ale wstyd, aby pytanie zostało bez odpowiedzi.

stiven

Pytanie za 100 pkt: czy ktoś z Was testował softmoda GeForca do Quadro w BOINCU? Czy "Quadrowe" sterowniki dają w liczeniu jakiegoś kopa?

Takie coś wygrzebałem jakiś czas temu:
http://www.techarp.com/showarticle.aspx?artno=539&pgno=2
Nawet bym sprawdził u siebie ale chwilowo nie mam żadnej karty na podorędziu (gt 430 poszła do KrzychaP) a 640 jest w drodze.

pszyklejony

Próbowałem z 8600, system widział Quadro, ale jakichś różnic w wydajności Boinc nie było.

Tomislaw

Hmm.. Klikam w tutejszy link odnośnie efektywnego liczenia  na GPU i wyświetla mi się coś takiego https://prnt.sc/kjqx8i
Podobnie z drugą zakładką dotyczącą liczenia na GPU - Liczenie na GPU (lista projektow i kart)