Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

The New Moon Challenge 21-22.07.2009

Zaczęty przez RAD-Poland, 18 Lipiec 2009, 14:16

AiDec

Cytat: TRZECIAK w 22 Lipiec 2009, 00:05
No chyba poustawiałem.
Z tego co widzę to jest nieco szybciej na ubuntu niż na Win7 64 ale bez większych rewelacji.
Na WINDOWS 7  i7920 2.86GHz próbka średnio ok 21,5 minuty.
Na ubuntu9.4 ten sam proc próbka średnio ok 18,5 minuty.

3 minuty razy cztery jajka razy 24h wyscig... :). A jakbys tak caly miesiac liczyl? :D



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

sesef

Cytat: TRZECIAK w 22 Lipiec 2009, 00:05
No chyba poustawiałem.
Z tego co widzę to jest nieco szybciej na ubuntu niż na Win7 64 ale bez większych rewelacji.
Na WINDOWS 7  i7920 2.86GHz próbka średnio ok 21,5 minuty.
Na ubuntu9.4 ten sam proc próbka średnio ok 18,5 minuty.

Stanowczo za długo, ja starym syfiastym AMD starszym o 2 technologie Athlonem64 3200+ 2.0@2.7 na win7 x64 robię 1 wu 14-16 min. Odpal menadżer zadań i zobacz czy coś ci nie zjada proca, np ostatnio bardzo proca polubiły flashowe reklamy z gadu-gadu, które zabierały mi 20% mojego jedynego rdzenia, a powiadają, że proce intela takie super.

Nie masz w biosie po włączanych jakiś funkcji oszczędzania energi, które wyłączają część mocy procka/schodzą z taktowaniem/mnożnikiem albo coś. I zobacz jeszcze jak będzie z liczeniem z TURBO i bez TURBO.

TRZECIAK

Cytat: AiDec w 22 Lipiec 2009, 00:11
3 minuty razy cztery jajka razy 24h wyscig... :). A jakbys tak caly miesiac liczyl? :D

Wiem wiem, bo w sumie różnica była by jeszcze większa, bo 8 wątków i procek skręcony z 4 do 2,86GHz, bo chłodzenie razem z grafą liczącą milkę nie wyrabia  :(.

Cytat: sesef w 22 Lipiec 2009, 00:17

Stanowczo za długo, ja starym syfiastym AMD starszym o 2 technologie Athlonem64 3200+ 2.0@2.7 na win7 x64 robię 1 wu 14-16 min. Odpal menadżer zadań i zobacz czy coś ci nie zjada proca, np ostatnio bardzo proca polubiły flashowe reklamy z gadu-gadu, które zabierały mi 20% mojego jedynego rdzenia, a powiadają, że proce intela takie super.

Być może długo przez to że odpalone jest to w VirtualBoxie.


AiDec

No jasny gwint, to takiego proca dorwales, a na chlodzeniu oszczedziles?  |-?  XP



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

sesef

Cytat: TRZECIAK w 22 Lipiec 2009, 00:19Wiem wiem, bo w sumie różnica była by jeszcze większa, bo 8 wątków i procek skręcony z 4 do 2,86GHz, bo chłodzenie razem z grafą liczącą milkę nie wyrabia  :(.

Na te 24h możesz sobie darować milkę :D to pewnie z tego powodu masz tak kiepskie czasy. Jak się przeliczy WU to zaznacz je na liście i po lewej daj właściwości i ten pierwszy czas przetwarzania to jest rzeczywisty czas liczenia (tyle sec cpu zabrała aplikacja)

Pigu dawaj SKB@P na wyścig bo czas nieubłaganie mija :(

TRZECIAK

Cytat: AiDec w 22 Lipiec 2009, 00:22
No jasny gwint, to takiego proca dorwales, a na chlodzeniu oszczedziles?  |-?  XP

Chłodzenie wodne dopasowane jest do procka, ale teraz podpiąłem też 4870x2 pod to bo mnie szlag trafiał jak karta graficzna może hałasować i niestety chłodzenie nie dało rady.
Do momentu zakupu nowych gratów (pewnie z miesiąc) musiałem skręcić proca z 4-2,86GHz i zrezygnować z 2 wątków.


AiDec

Zgadzam sie z Sesefem - cwierc gwizdka zabiera Ci Milky. Kolejne pol cwierci gwizdka bierze wirtualizacja. Swoja droga zalecalbym Ci raczej w przyszlosci skorzystanie z VM. Testowane wielokrotnie - caly VM zabiera mi 1-3% dwujajowca.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

TJM

Ja miałem duże opóźnienie, bo o 20-tej nie miałem dostępu do blaszaków więc odblokowałem kranik WU wcześniej i ustawiłem po prostu mały bufor, dopiero z godzinę temu zaczęły mi się przeliczać WU liczące się do wyścigu :/

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

3Rni

OS WIN 7 x64:
- QX9650 3.00@3.80GHz  11-12 min
- Q6600 bez OC ok. 18 min...

czwarty komp po XP64 q6600 tez ok. 18 min...

sesef

Cytat: TRZECIAK w 22 Lipiec 2009, 00:28
Cytat: AiDec w 22 Lipiec 2009, 00:22
No jasny gwint, to takiego proca dorwales, a na chlodzeniu oszczedziles?  |-?  XP

Chłodzenie wodne dopasowane jest do procka, ale teraz podpiąłem też 4870x2 pod to bo mnie szlag trafiał jak karta graficzna może hałasować i niestety chłodzenie nie dało rady.
Do momentu zakupu nowych gratów (pewnie z miesiąc) musiałem skręcić proca z 4-2,86GHz i zrezygnować z 2 wątków.

Dobra, na 20h daj karcie odpocząć niech sobie biedaczka odpocznie, a procek na 4 Ghz i liczysz 8 AP26 mamy wielkie szanse pierwszy raz finiszować w wyścigu w TOP10, nie mówiąc już o tym jak super by było w TOP5

TRZECIAK

Za jakas godzinke pokombinuje i moze jeszcze jutro na kilka h uda mi sie poskladac i podpiac q6600.


Pigu

a podłączyłem SKB@P - jak mnie Ojciec Założyciel przeciągnie za to pod kilem to zabiorę was na tą rundę ze sobą :deadman:

AiDec

X6800@2.93 po przejsciu z XP32 na Ubuntu64 czas spadl z 30 min na 11 min.

@Pigu: Good job :). Nie sadze zeby ktokolwiek mial Ci to za zle. szczegolnie jesli zaden z `prawdziwych` adminow nie byl dostepny. Ale wiesz, ze w zwiazku z tym ze podpiales SKB@P do PrimeGrida, to jeszcze musisz odpiac od Poema zeby to zadzialalo? A po wyscigu przywrocic ustawienia.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Pigu

zamiast odpinania zrobiłem mocno asymetryczny przydział mocy 8)

AiDec

Cytat: Pigu w 22 Lipiec 2009, 01:32
zamiast odpinania zrobiłem mocno asymetryczny przydział mocy 8)

Zatem wciaz Poem moze byc przeliczany, a PrimeGrid nie. Nawet jesli ustawisz 1000:1 dla PrimeGrid, to i tak BM moze wstrzymac PrimeGrid na rzecz Poem, np. zeby zdarzyc przeliczyc probki Poema prze deadline`m.



Uwaga: Niektore probki moga sie znacznie roznic czasem przeliczania! Moje dotychczasowe probki liczyly sie 30 min, a obecne 17 min!

Uwaga2: Dla tych ktorzy odpalaja Linux Live na laptopach. W pewnych okolicznosciach BM moze uznac ze laptop dziala na baterii mimo podlaczenia lapa do pradu (dzieje sie tak gdy bateria naladuje sie do 100%). Zalecam ustawienie w BM - Zaawansowane->Preferencje lokalne->Uzycie procesora->Przetwarzanie dozwolone kiedy komputer jest zasilany z baterii.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Niekumaty Burak

Navigare necesse est, vivere non est necesse.

TJM

Komputer stoi nieużywany więc switchnąłem dziada na 64bit ubuntu, czas przeliczania równo 50% tego co na 32 bit Windowsie. Łyka większość zadań poniżej 9 minut CPU time.


W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

AiDec

He he - wspaniala postawa obaj powyzej :). Jakby jeszcze kilku bylo tak zaangazowanych to pierwsze miejsce byloby nasze :). Na nastepny wyscig zorganizujemy sie jeszcze lepiej :D.


Btw Pigu - widzisz? No wlasnie, ja tez nie. Tez nie widze SKB@P. Ale juz wiesz dlaczego prawda?

A SKB@P zrobilby do tej pory z 5-7k. Toz to wymarzony projekt dla niego - lepszego po prostu nie ma.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

X X X

Na taki wyścig warto byłoby skrzykiwać się poprzez info e-mail do każdego zarejestrowanego w naszym teamie. Sam przegapiłem start, bo nie skojarzyłem, że to już dziś.

Wstawiłem dwa kompy, ale niestety musiałem trochę je spowolnić, bo zaczęły robić za patelnie do smażenia.  XD

AiDec

Ja odzywalem sie na GG przypominajac wszystkim co mam na liscie.


A jakby sie jeszcze kilka osob dolaczylo do wyscigu, to mielibysmy czwarte miejsce :).


No w koncu SKB@P sie dolaczyl. I zrobil tysiac w godzine :D.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Pigu

gdybym odłączył SKB@P od poem'a groziłoby to utratą nieodesłanych wu, owszem istnieje ryzyko wbicia czegoś na wysoki priorytet, ale opóźnienie najprawdopodobniej wynika z niezbyt częstego łączenia się maszyn z boincstats, a tu bez ręcznej aktualizacji dupa :ph34r:

pszyklejony


Pigu


Troll81

Za to jakie ładne wejście na forum :D

miał wczoraj iść newslatter do członków naszego teamu. Ale trochę późno go przygotowałem.... :( i mchl nie zdążył rozesłać...

tito


3Rni

dołożyłem właśnie do pieca jeszcze jednego q6600 i 9 amd-eków -- 4miejsce chyba jest nasze, wiec może powalczymy o 3  :attack:

Troll81

MIerzymy w 1 panowie  :attack: nie obijać się tylko dziobać konkurencję....

sesef

Cytat: Troll81 w 22 Lipiec 2009, 10:35
MIerzymy w 1 panowie  :attack: nie obijać się tylko dziobać konkurencję....

1 będzie jak w grudniu polecimy z GPU, dziś nie ma szans 3 miejsce to jest max naszych możliwości.

2009-07-22 10:37:22   PrimeGrid   Reporting 39 completed tasks, not requesting new tasks
Po nocy nie najwięcej, ale zawsze coś.

Gargul

Ja się dokładam tylko moim kręconym DC1,6 GHz (3,2 GHz). Ale idzie ładnie  :)

Windows x32 - 20 min
Ubuntu x64 - ~9min 15 sek.

pszyklejony

URRRAAAAA!!!  :attack:  :attack:  :attack: :D ja najmniej robie swoim sempronkiem 2500+ win 32 to musze najwiecej krzyczeć  XD

Voice1980

podoba mnie sie że sie podoba. Fajnie się nakręcamy. Do wioseł  :attack:

Jarek Wróblewski

Z tym 3-cim miejscem też łatwo nie będzie  :(

O 8.00 było 2412 próbek straty do L'Alliance Francophone, a o 11.00 było 2293 - przez 3 godziny odrobione 119, a zostało 9 godzin.

Natomiast ksysju ma 7-me na wyciągnięcie ręki (o 10.45 jedna próbka straty do SG-Booster, o 11.00 26 próbek).
Znaleziono AP26:

http://www.primegrid.com/forum_thread.php?id=1246#22466

TJM

Widzę, że w nocy jakieś inne zadania chyba zaczęli puszczać ? Jak wbijałem w kimę wszystkie jeszcze miałem oznaczone jak te resendy na środku screena, a teraz nazwy WU jakieś inne.




W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

sesef

Cytat: TJM w 22 Lipiec 2009, 11:13
Widzę, że w nocy jakieś inne zadania chyba zaczęli puszczać ? Jak wbijałem w kimę wszystkie jeszcze miałem oznaczone jak te resendy na środku screena, a teraz nazwy WU jakieś inne.

Drugie i trzecie zdanie powinno wyjaśnić wątpliwości.

http://www.boincatpoland.org/smf/primegrid/the-new-moon-challenge-21-07-2009-1800-utc-22-07-2009-1800-utc/msg73670/#msg73670

btw JAK KTOŚ NIE MA ZAPASU WU NA CO NAJMNIEJ 1 DZIEŃ TO NIECH DOCIĄGNIE BO KOŃCZĄ SIĘ WU I JAK NIE DORZUCĄ TO PRZYBRANIE NA KOŃCÓWKĘ.

Jarek Wróblewski

Teraz robią na przemian paczki po 100,000 próbek z shift 0 i 100,000 z shift 64.

Próbki z shift 0 mają K o ok. 10,000,000 większe od tych z shift 64.

No więc jak w puli jest kilkaset tysięcy próbek, to są wymieszane oba typy.
Znaleziono AP26:

http://www.primegrid.com/forum_thread.php?id=1246#22466

lolek


Troll81

Walczyć walczyć panowie :D niemców nie przeskoczymy :D ale jakby sprężyć całą naszą moc to na 3 miejsce mamy sznasę :d może nawet na drugie :D

TRZECIAK

Mało prawdopodobne, bo pewnie jeszcze masa ludków zaraportuje próbki tuż przed końcem wyścigu.
Ja właśnie odesłałem 280 próbek. Niestety było by pewnie więcej gdyby nie problemy z Ubuntu który z niewiadomych przyczyn się zwieszał i straciłem ok 80 próbek  :(


sesef

teraz to juz trzeba zaczac myslec o obronie tego 4 miejsca

pszyklejony

Cytat: TRZECIAK w 22 Lipiec 2009, 14:12
Mało prawdopodobne, bo pewnie jeszcze masa ludków zaraportuje próbki tuż przed końcem wyścigu.
Ja właśnie odesłałem 280 próbek. Niestety było by pewnie więcej gdyby nie problemy z Ubuntu który z niewiadomych przyczyn się zwieszał i straciłem ok 80 próbek  :(

Właśnie, zauważyłem, że to strasznie płochliwe zwierze i nie wiem czemu. Błędy w plikach?