32 a 64 bity w praktyce ??

Zaczęty przez Bluefish, 19 Lipiec 2009, 14:59

TJM

Zysk prędkości występuje tylko w aplikacjach operujących na dużych liczbach (przy czym duża oznacza tutaj ilość miejsca zajmowanego przez liczbę), na dodatek żeby zysk był widoczny - operacje te muszą stanowić znaczną część kodu. Tam gdzie są to okazjonalne operacje (jest ich mało) nawet przygotowanie kodu + później kompilacja pod 64 bity nie daje prawie nic, a bywa że "przyrost" prędkości  jest ujemny.


W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Ufol

Ponawiam apel o utworzenie hasła na Wiki, poświęconego projektom posiadającym aplikacje x64. Wyobrażam ten wpis sobie, mniej więcej tak:
" Niektóre projekty potrafią wykorzystać potencjał procesorów 64 bitowych. Jeżeli masz taki system i Menedżera Boinc w wersji x64, to warto liczyć:
Mersenne@home
Milkyway@home
Simap - około 40% przyspieszenia
Primegrid - wszystkie podprojekty zawierające słowo sieve, - szybciej o 50% - dotyczy wyłącznie obliczeń na cpu.
World Community Grid - podprojekty:
Computing for clean water - przyspieszenia obecnie brak, liczy się tak samo, jak na x32
Zapowiadane są aplikacje x64 dla innych podprojektów, gdy się pojawią, zostaną umieszczone w niniejszym haśle. "
Pozostaje jeszcze wiele znaków zapytania. Takie ABC@home ma aplikację zawierającą w swej nazwie sieve, czy dostaje ona takiego kopa, jak sieva z Primegrida? Co jeszcze należy dodać do tej krótkiej listy, zapodanej prze ze mnie w propozycji hasła?