Aktualności:

Nasz kanał IRC - Porozmawiaj z nami.

Menu główne

Dziwny blad

Zaczęty przez Tomasz R. Gwiazda, 25 Lipiec 2009, 21:10

Tomasz R. Gwiazda

Dzis pojawil mi sie dziwny blad.
Podlaczylem sie do kompa na ktorym mam Boinc
i w trayu ikonka byla z tym czerwonym koleczkiem a status boinca ze probuje sie polaczyc z Hostem.

Wczesniej jak zostawialem kompa wszystko dzialalo ok.

Ubilem managara, sprawdzilem czy w procesach cos siedzi (bylo czysto), uruchomilem ponownie i nic, to samo
W zakladce "Wiadomosci" nic sie nie wyswietla

Przeinstalowalem boinca, na wersje 6.5.x i nic sie nie zmienilo


Ktos kiedys mial podobnie? Jakies sugestie?

Troll81

BoincManager usiłuje się połączyć z klientem, może firewall ci blokuje?? sprawdź w logach do kogo puszcza pakiety manager...

tito

Ja swego czasu parę razy to miałem, dlaczego tego nie wie nikt. U mnie zwykły restart managera wystarczał (firewalla nie miałem - OS to win XP).

Tomasz R. Gwiazda

watpie ze to , to :)
Do tej pory na tym kompie boincuje od 6ciu miesiecy i nie uzywam Firewalla na OS
System to Vista Ultimate, zadnych zmian nie bylo robionych  ani w sprzecie ani konfiguracji, zadnych latek nowych nie instalowalem

Dopiero po zaistnieniu bledu i bezskutecznym wylaczaniu managera i restarcie kompa zrobilem update windy
nie pomoglo

AiDec

Moze blad dysku (odczytu-zapisu). Sprobuj odinstalowac i zainstalowac w innym miejscu (w innym folderze).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Tomasz R. Gwiazda

sprobowalem w innym katalogu ale dopiero na drugim dysku poszlo.
Jest ok

Niestety wjebawszy mi probke Aqua ktora z 50h sie liczyla...

AiDec

Cytat: Thomas_waw w 26 Lipiec 2009, 17:48
sprobowalem w innym katalogu ale dopiero na drugim dysku poszlo.
Jest ok

Niestety wjebawszy mi probke Aqua ktora z 50h sie liczyla...

Nastepnym razem zrobisz to tak, ze nie stracisz probek :). Praktyka czyni mistrza :). Swoja droga ciesze sie ze przyczyna zostala poprawnie rozpoznana :).


Co do HDD, to koniecznie sprawdz teraz BadSectory. Jesli nie masz odpowiedniego narzedzia, to HDDregenerator wykrywa i naprawia (badz zaznacza nie do uzytku) takie uszkodzenia, a mozliwe ze to one byly przyczyna (mozliwe, choc NIE konieczne - moze byc tez kwestia np. uszkodzonej struktury katalogow, ale nie znam innego sposobu naprawy niz pelny format i ponowna instalacja OS). HDDregenerator jest do sciagniecia stad: http://www.adrive.com/public/91ba52aaa6e8449f42ee754cb0f091d119c2c6b2f885b1e61ae37fee531ffd03.html



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Tomasz R. Gwiazda

spox, znam ten soft

Dzieki za odzew

ksysju

Hi

Z opisu wynika, że manager nie miał się z czym połączyć.

Czasami warto w takich przypadkach odpalić w terminalu ( czy jak to się tam zwie w win) samego klienta boinc.exe. Wtedy jak nie ruszy to coś tam wypluje co mu nie pasuje.


ksysju