Co sie stanie gdy..

Zaczęty przez Tomasz R. Gwiazda, 03 Sierpień 2009, 16:13

Tomasz R. Gwiazda

Przygotuje 1 maszyne, zainstaluje na niej BOINC managera, ustawie konto (podpiecie pod BAM) - komputer zarejestruje sie z nazwa np. xxx00

Robie z niego kopie (arconis true image)
Klonuje na 20 takich samych sprzetowo kompow

Po odtworzeniu jest uruchamiany programik NewSID + zmiana nazwy kompa na xxx01, xxx02, xxx03 itp


Jak sie zachowa Boinc? Boincstats?

Pojawia sie wszystkie z nowymi nazwami? czy beda wystepowac pod 1 nazwa ?

AiDec

Bedziesz mial w statystykach 20 kompow (dwadziescia pozycji) o tej samej nazwie (tez robilem podobny numer). Staty zarejestruja ze jest to 20 roznych komputerow (20 roznych ID), o identycznej nazwie. Zatem po sklonowaniu, zalecalbym zmiane nazwy kompa (xxx01, xxx02...), restart i wtedy juz w statystykach bedziesz mial rozne nazwy.

Nie jestem pewien (prosze `mocniejszych` ode mnie w tym temacie o glos), ale wydaje mi sie mozliwe przy tak duzej ilosci kompow, ze np. dwa z nich przypadkowo o3maja ten sam ID i w statach bedziesz mial np. 19 kompow. Malo prawdopodobne, ale mialbym na uwadze taka mozliwosc.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81

Generowanie SID jest na tyle losowe że raczej nie dostanie dwóch identycznych. Istnieje niezerowe prawdopodobieństwo, ale to jak trafienie 6 w lotku...

Tomasz R. Gwiazda

czyli metoda niezla w sumie, dzieki za info

AiDec

Cytat: Troll81 w 03 Sierpień 2009, 16:49
Generowanie SID jest na tyle losowe że raczej nie dostanie dwóch identycznych. Istnieje niezerowe prawdopodobieństwo, ale to jak trafienie 6 w lotku...

Nieprawda, przeczysz prawu Murphy`ego  XD.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

KrzychuP

ktoś w końcu te "6" wygrywa...  ::)

mindc

Cytat: AiDec w 03 Sierpień 2009, 16:27
Nie jestem pewien (prosze `mocniejszych` ode mnie w tym temacie o glos), ale wydaje mi sie mozliwe przy tak duzej ilosci kompow, ze np. dwa z nich przypadkowo o3maja ten sam ID i w statach bedziesz mial np. 19 kompow. Malo prawdopodobne, ale mialbym na uwadze taka mozliwosc.

ja to przerabiałem na ponad 160 kompach z Ghosta  :attack:
i wszystkie miały ten sam `host_id`  - statystyki szalały  ;D

ja robię to w ten sposób, że:
wyłączam BOINC, usuwam client_state.xml i client_state_prev.xml i uruchamiam BOINC na nowo
wtedy `host_id` generowany jest ponownie i w tedy dopiero `host_id` różnią się od siebie
:attack:


Tomasz R. Gwiazda

ale wymaga to grzebania pozniej jeszcze na x liczbie kompow... prawda ?


mindc

#8
Cytat: Thomas_waw w 03 Sierpień 2009, 20:04
ale wymaga to grzebania pozniej jeszcze na x liczbie kompow... prawda ?

1. ja sobie to oskryptowałem, teraz robi to za mnie automat gdy tylko w sieci pojawi się kolejny komp
2. no i brak mi pomysłów, jak to zrobić bez grzebania  ???, samo się przecież nie zrobi  ;D
3. jeśli to windowsy i tylko 20 maszyn, to w Twoim przypadku będzie łatwiej zrobić same systemy z obrazu a później ręcznie zainstalować na każdym BOINCa

EDIT

4. zainstalować to co trzeba na kompie-matrycy, odpalić raz BOINCa, skonfigurować, wyłączyć go, usunąć w/w pliki, zrobić obraz, wrzucić ten obraz na pozostałe 19 kompów, a BOINC po odpaleniu sam zrobi resztę


Tomasz R. Gwiazda

brzmi dobrze

jeszcze myslalem nad opcja instalacji nienadzorowanej przez ZenWorks, ale chyby prosciej umiescic w image