Aktualności:

Czy uczestniczysz w Projekcie miesiąca?

Menu główne

Pomoc przy kupnie komputera

Zaczęty przez Janek, 14 Sierpień 2009, 13:18

Janek

Dobra, czyli Vobis odpada. W Grudziądzu to jednak największy sklep komputerowy >:( No ale jak już wydać dużo kasy to przynajmniej w pewnym sklepie.
Jeszcze raz dziękuję wszystkim za pomoc. Jeżeli na rynek wejdzie jakiś ciekawy sprzęt to dajcie znać dobra?
Pozdrawiam  :parrrty:

Janek

Cytat: sesef w 14 Sierpień 2009, 16:08
A kiedy będzie ta dotacja? we wrześniu wyjdą u intela nowe proce a u AMD nowe grafy więc nie wiadomo czy bardziej opłacalne nie będzie zainstalowanie i5 w tym komputerze, żeby było za co kupić SSD.W tej chwili trochę cienko to wychodzi bo albo SSD albo dobra grafa. W Cadzie robisz projekty 2D czy 3D również? Co prawda cad standardowo i tak renderuje wszystko na CPU, ale jest zawsze szansa, że w kolejnej wersji dodadzą CUDA więc jakaś grafa też nie byłaby zła.

Witam!
Została mi przyznana dotacja i pieniądze są już u mnie! :D
Mam pytanko odnośnie powyższej wypowiedzi sesefa, jak z tymi nowymi procesorami? Czy proponowana specyfikacja ulega zmianie, czy mogę zamawiać proponowany przez Was wcześniej sprzęt? :)

P.S Przepraszam, że tak późno informuję o przyznaniu dotacji, ale sami wiecie Kamraci, jaka w Polsce jest biurokracja i nie było czasu :wth:

sesef

Tak, procesory Core i5 są bardziej wydajne. Jaka kwota została przyznana?

Najlepiej byłoby zacząć od wyboru monitora.

Janek

Na komputer 5000 zł brutto. Monitor wezmę - 24'' Samsung SyncMaster 2494HM. Kosztuje około 1000 zł. Pozostaje 4000 zł na pozostały osprzęt :)

sesef

Moja propozycja co do komputera, jak ktoś ma jeszcze jakieś pomysły to będzie można pozmieniać.

Intel Core i7-860 /2.8GHz, 8MB, LGA1156, BOX/ [BX80605I7860]      1039zł
Corsair 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9 XMS3 DHX [TW3X4G1600C9DHX]      359zł
Asus P7P55D /intel P55, DDR3 1600, GLan, 1394/     499zł
Asus GeForce GTX 260 GL+ 896MB DDR3 /448bit/ HDTV 2xDVI [ENGTX260 GL+/HTDI/896MD3]     620zł
Western Digital 1 TB 7200rpm 32MB cache SATAII [WD10EADS]      350zł (na dane)
OCZ Solid SSD 60GB [OCZSSD2-1SLD60G]      699zł (na system, i oprogramowanie)
Chieftec 650W [CFT-650-14CS] cable management      320zł (650W powinno starczyć, jak nie to za 20zł więcej jest 700W)

Obudowa do wyboru:
http://www.esc.pl/information.php?info_id=17

Klawiatura:
http://www.esc.pl/index.php?cPath=90

Mysz:
http://www.esc.pl/index.php?cPath=105

Zostało 114 zł więc na obudowę nie starczy, jak ma być ona w koszcie to da się tańszą kartę graficzną i będą fundusze na obudowę.

Troll81

olałbym budę :D i zainwestował w grafę :D

Janek

A co sądzicie o karcie ATI Radeon 4890 1 GB?

X X X

Tu zestawienie tabelaryczne:
http://en.wikipedia.org/wiki/Comparison_of_ATI_Graphics_Processing_Units

Tu masz narzędzie do porównywania kart:
http://www.benchmark.pl/zestawienie_gpu.html

Przy tym samym zużyciu prądu 5870 daje dwa razy więcej mocy niż 4890, wielkość pamięci ma tu już niewielkie znaczenie. Na dziś, wg Esc.pl, cena 5870 to 1229zł (sesef: spadek prawie 100zł w tydzień!), a cena 4890 to 573zł.

Na dziś, wybór zależy od tego, czy ważniejsza jest cena zakupu, czy koszt eksploatacji.
Moja rekomendacja: kupić za miesiąc 5870 albo dziś zastanowić się nad 5850 za 819zł, ma interesującą relację P/E.

sesef

Cytat: Jan Stenzel w 08 Październik 2009, 10:02
A co sądzicie o karcie ATI Radeon 4890 1 GB?

Znaczy tak na NV można liczyć SETI, a z tego co Pan pisał SETI będzie liczone, na karcie ATI można liczyć MylkyWay albo Collatz do tego jaki producent tej kart? 4890 jest droższe, a budżet jest ograniczony można niby nie kupować dysku SSD jednak ja uważam, że jak są to pieniądze z dotacji to jak najbardziej, można sobie na taki dysk pozwolić bo komfort pracy jest dużo lepszy.

Cytat: 7NBI_Zarecki Robert w 08 Październik 2009, 11:21
Przy tym samym zużyciu prądu 5870 daje dwa razy więcej mocy niż 4890, wielkość pamięci ma tu już niewielkie znaczenie. Na dziś, wg Esc.pl, cena 5870 to 1229zł (sesef: spadek prawie 100zł w tydzień!), a cena 4890 to 573zł.

w esc karty są od wczoraj z tego co pamiętam do tego esc jest jednym z tańszych a zarazem porządnych sklepów dlatego pewnie taka różnica.

Troll81

na NV można też liczyć GPUGrid

lolek

i Collatz też, ale sesef pisząc tylko o SETI chciał chyba się ustosunkować do tego co pisał Pan Jan Stenzel o tym że liczy właśnie SETI.

Ps. niech przypadkiem ktoś do mnie nie pisze na Pan bo foch  ;)

Janek

Cytat: lolek w 08 Październik 2009, 14:09
i Collatz też, ale sesef pisząc tylko o SETI chciał chyba się ustosunkować do tego co pisał Pan Jan Stenzel o tym że liczy właśnie SETI.

Ps. niech przypadkiem ktoś do mnie nie pisze na Pan bo foch  ;)

No właśnie lolek, co robi ten "PAN" przed moim imieniem i nazwiskiem? Żeby to było ostatni raz jasne? :wth:

lolek

Cytat: Jan Stenzel w 08 Październik 2009, 15:31
Cytat: lolek w 08 Październik 2009, 14:09
i Collatz też, ale sesef pisząc tylko o SETI chciał chyba się ustosunkować do tego co pisał Pan Jan Stenzel o tym że liczy właśnie SETI.

Ps. niech przypadkiem ktoś do mnie nie pisze na Pan bo foch  ;)

No właśnie lolek, co robi ten "PAN" przed moim imieniem i nazwiskiem? Żeby to było ostatni raz jasne? :wth:

Zapytaj się sesefa

Cytat: sesef w 08 Październik 2009, 12:40
Znaczy tak na NV można liczyć SETI, a z tego co Pan pisał SETI będzie liczone,

dla tego było te PS.