Kompilacja boinc z trunk-a

Zaczęty przez sesef, 18 Sierpień 2009, 01:02

sesef

Kompilował ktoś może klienta z obsługą ATI tego co jest w gałęzi trunk? U mnie kompilacja przebiegła bez problemów, jednak po kompilacji wywala błąd "Aplikacja nie została właściwie zainicjowana (0xc0150002). Kliknij przycisk OK, aby zakończyć aplikację." a jak chcę odpalić managera z tej wersji to mam komunikat "Nie można uruchomić aplikacji, ponieważ jej konfiguracja jest niewłaściwa..." dziwią mnie te błędy wcześniej wszystko działało, kompilowane na VS2005 Professional. Co ciekawsze z kompilacją wersji 6.6.36 nie mam problemów.

Jak komuś udało się skompilować to na jakim VS może czegoś nie zrobiłem, no ale to trochę dziwne:/

sesef

Ehh już nic nie rozumiem. Odpaliłem tą kompilacje na win7 i działa bez problemów, nie mam pojęcia co się dzieje.

2009-08-18 10:38:20  ATI GPU 0: RV770 (CAL version , 512MB, 960GFLOPS)

sesef

No i to z czym męczę się od 2 dni jest już prawie oficjalnie dostępne :)

x64
http://boinc.berkeley.edu/dl/boinc_6.10.0_windows_x86_64.exe

x86
http://boinc.berkeley.edu/dl/boinc_6.10.0_windows_intelx86.exe

Bym napisał newsa, ale nie umiem (zbyt wysoka technologia jak dla mnie, opanowałem tylko edycję artykułów)

X X X

A napisali cóż to za nowości są w tej wersji?

TJM

Na stronie jest gdzieś pełny timeline/changelog.
Ale tak z głównych atrakcji, wsparcie dla radeonów i chyba wykrywanie flag procesorów, żeby można było automatycznie ściągać i uruchamiać zoptymalizowane aplikacje.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Troll81

z rańca skrobnę newsa :D jak nie zapomnę :D

sesef

#6
Cytat: TJM w 19 Sierpień 2009, 00:46chyba wykrywanie flag procesorów, żeby można było automatycznie ściągać i uruchamiać zoptymalizowane aplikacje.

Tylko to wykrywanie trochę nie najlepiej będzie wychodzić, bo np mi BM nie wykrywa SSE3 a procek go ma.

Edit:
Spojrzałem w kod i się okazało, że u nich SSE3 nazywa się pni, nawet o tym nie wiedziałem :(, ale przynajmniej teraz wiem, że wykrywanie działa poprawnie.

TJM

Może z czasem poprawią, obojętnie jakie by nie było to i tak lepsze niż nic. Nie wiem nawet czy ta zmiana o której pisali to klient czy serwer 6.10, bo jak na razie to po stronie serwera brakuje danych na temat właściwości hosta, do którego wysyłana jest aplikacja.
Gdyby rozwiązali to jakoś sensownie, pomyślę nad upgrade serwera - moja obecna podstawowa aplikacja jest chyba ze 2 razy wolniejsza od jakichkolwiek przerabianych, możliwość wysyłania lepszych/szybszych aplikacji do odpowiednich hostów nieźle by podbiła ogólną wydajność projektu.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

sesef

a przez plan_class (sched_customize.cpp) by to nie poszło? Niby jest tam mt (wielowątkowe aplikacje) cuda, cuda23, sse3 (które powinno się chyba nazywać pni bo tak wykrywa SSE klient)

TJM

Nie wiem, ciężko powiedzieć. Niektóre tematy w BOINCu są po prostu słabo udokumentowane, a na eksperymenty jakoś nie mam chęci - często źle się to kończy.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Troll81

nieeee no panowie lipa.... ten boinc 6.10 to jakaś alfa..... jeszcze o nim nie wspominają w dziale download.... tam króluje 6.6.36 j jakiego newsa tu pisać.....

X X X

Pisz newsa na pocieszenie tych, którzy tracą godziny na walkę z "niedoskonałościami" ATI. Wierzmy, że ta wersja, to nie będzie tylko alfa, ale i omega!
XD

Troll81

newsa opłaca się skrobać jak już będzie official version :D

X X X

Do TJM...

W poniedziałek na dwóch zaprzyjaźnionych kompach zainstalowałem projekt ViP, bo ma krótkie czasy liczenia. Patrzę na listę zadań tych kompów, a tam błąd za błędem, żadnych poprawnych. Co się okazuje, aplikacja liczy się krótko, ale potrzebuje dużo pamięci. Próbka jest pobierana, liczona, a następnie na słabiakach wywalany jest błąd braku pamięci i... zaraz pobiera następną próbkę, co jak dla mnie jest bez sensu!

Czy to programiści dali dupy, czy też nie ma możliwości sprawdzenia wielkości dostępnej pamięci w hoście, do którego wysyła się próbkę? Inne aplikacje jakoś potrafią napisać komunikat, że brak zadań dla tego hosta. FreeHAL jest jeszcze lepszy. Wysyła "Message from server: (Project has no jobs available)" i... od razu zaczyna pobieranie nowych próbek.

Troll81

Freehal to zupełnie osobna bajka :D ale nieźle punktuje :D jak na CPU to jeden z najlepiej punktujących projektów :D

TJM

Jest możliwość sprawdzenia dostępnej pamięci i BOINC robi to automatycznie, administracja projektu musi tylko ustawić deklarację pamięci potrzebnej dla aplikacji (najlepiej z zapasem).
Chodzi o Virtual Prairie ? Jeśli tak, to dziwna sprawa, liczyłem to jakiś czas temu i nie pamiętam, żeby dużo ramu chlało. Ale zawsze mogą ujawnić się jakieś błędy w aplikacji i spodowować ogromne użycie RAMu.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

sesef

Cytat: Troll81 w 19 Sierpień 2009, 09:47
nieeee no panowie lipa.... ten boinc 6.10 to jakaś alfa..... jeszcze o nim nie wspominają w dziale download.... tam króluje 6.6.36 j jakiego newsa tu pisać.....

Ale u mnie wszystko ładnie pięknie śmiga :), no może po za odczytywaniem wersji sterów, ale poprawka na to już jest na SVN.

satanetv

Coś mi ta wersja 6.10 nie za ładnie pobiera zadania pod milkę. Momentami jest 12 a czasami spada do 3-4.

X X X

Cytat: TJM w 19 Sierpień 2009, 11:58
Jest możliwość sprawdzenia dostępnej pamięci i BOINC robi to automatycznie, administracja projektu musi tylko ustawić deklarację pamięci potrzebnej dla aplikacji (najlepiej z zapasem).
Chodzi o Virtual Prairie ? Jeśli tak, to dziwna sprawa, liczyłem to jakiś czas temu i nie pamiętam, żeby dużo ramu chlało. Ale zawsze mogą ujawnić się jakieś błędy w aplikacji i spodowować ogromne użycie RAMu.
Próbka ViP potrzebuje około 256 MB, co dla słabiaków biurowych bywa nadmiernym wymogiem. Zauważyłem też, że ten rozmiar rośnie wraz liczeniem próbki. Wynika z tego, że autorzy źle zbilansowali potrzeby. Host pewnie przechodzi warunki wstępne, ale próbka po spuchnięciu wywala błąd.

sesef

Cytat: TJM w 19 Sierpień 2009, 02:16
Nie wiem, ciężko powiedzieć. Niektóre tematy w BOINCu są po prostu słabo udokumentowane, a na eksperymenty jakoś nie mam chęci - często źle się to kończy.


Z tego co widzę Collatz rozsyła właśnie aplikacje przez class plan (wnioskuje to po http://boinc.thesonntags.com/collatz/apps.php). Dodać tylko odpowiedni wpisy do pliku o SSE, SSE2, pni i można działać :)

satanetv

Coś mam problem z tą wersja 6.10.0 Jeżeli chodzi o wersje 32 bitową wszystko jest ok. Natomiast jeżeli chodzi o wersje 64 bitową to pobiera mi 24 zadania pod milkę. Na bieżąco odsyła przeliczone zadania ale nie pobiera nowych. Dopiero jak już wszystko odeśle to czeka do następnego zapytania serwera i pobiera kolejne 24 sztuki. Przez to tracę od 60-90 sekund bo karta nie ma co robić.

2009-08-20 14:36:30   Milkyway@home   Sending scheduler request: To report completed tasks.
2009-08-20 14:36:30   Milkyway@home   Reporting 2 completed tasks, not requesting new tasks
2009-08-20 14:36:35   Milkyway@home   Scheduler request completed: got 0 new tasks

A tutaj zadania się kończą po zaraportowaniu ostatniego

2009-08-20 14:31:49   Milkyway@home   Reporting 1 completed tasks, not requesting new tasks
2009-08-20 14:31:54   Milkyway@home   Scheduler request completed: got 0 new tasks
2009-08-20 14:32:59   Milkyway@home   Sending scheduler request: To fetch work.
2009-08-20 14:32:59   Milkyway@home   Requesting new tasks
2009-08-20 14:33:04   Milkyway@home   Scheduler request completed: got 24 new tasks