Aktualności:

Nasz kanał IRC - Porozmawiaj z nami.

Menu główne

Ukrywanie wątków na forum

Zaczęty przez OxyOne, 20 Sierpień 2009, 22:46

OxyOne

Mam pytanie czy jest możliwość ukrycia wątków np liczenie GPU itp. dla osób niezarejestrowanych a jak juz zarejestrowanych to powyżej np 500k?
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

Mchl

Niechętnie.
Conajwyżej dla zarejestrowanych na forum.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

OxyOne

Wiem ze niechetnie, ale dostaje czasami takie pytania co do ustawien ATI/Milka ze nie mam pojecia jak im odpisac.

przykład:

"I am running a AMD Phenom(tm) 9950 Quad
with vista ulimate 64 + ati 2x4870 x2
I have downloaded and installed Gipsel 0.19f
I am also running latest driver 9.8 from ATI
Are the latested drivers a problem?
Your RAC is nice, please help me!
Thanks in advance
XXXXX"   - to ja wpisałem


Nastepnie pisze ze "rename files amdcalrt64.dll amdcalcl64.dll aticaldd64.dll in system 32 dir. still does not work !"

i tu sie zastanawiam skad on wie co ja zrobiłem - jak sie mozna domyslec czytaja nasze watki a przede wszystkim poradnik.

Szkoda ze pokasowałem te maile ale daja domyslenia...

Po tym jak ustawiłem n1 czekam na zmiany w TOP HOSTS






Po polsku jest ciezko odpisac a co dopiero po angielsku, malo tego pisze ze kopiuje te 3 pliki ale mu nie chodzi.
Ludzie kochani jakmu napisze angielsko-niemieckim jezykiem to napewno zrozumie. Kolejna rzecz ze 9.8 jak z Sesefem testowałem nie były jeszcze oficjalnymi na stronie AMD/ATI, wiec nie mogi wiedziec ze sa 9.8, tym bardziej
"files and rename files in system 32 dir. still does not work !
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

Troll81

przyzwyczaj się że inni korzystają z naszych osiągnięć :D

Tomasz R. Gwiazda

odciac im :) kradna RAC :)

Raptor77

Cytat: OxyOne w 20 Sierpień 2009, 23:16

"files and rename files in system 32 dir. still does not work !

jak mu ma działać skoro zmienia nazwy a nie kopiuje ;)
i7|GTX570|SSD|27" | ATV2|XMBC|3TB NAS|40"|5.1

OxyOne

Tak najwidoczniej przetłumaczyło google.

J nie mam zamiaru karmic czesko-niemieckich troli
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

Rysiu

Powyżej 500k? To nie lekka przesada? Ja rozumiem, że ktoś może zrobić to w jeden dzień...

Trochę mnie zagięło, bo pomimo że jestem na forum od czerwca 2006 roku, liczę jak mogę to i tak bym sobie niczego nie przeczytał. Nie mówią już o innych zaczynających userach...

Bez przesadyzmu Panowie.

OxyOne

#8
500k tak sobie napisałem, nie wiem czemu utkwiło mi w głowie. Chodziło mi o 1 watek... ale masz racje tonie ma sensu lepiej sie nie wypowiadac chyba ze na PW.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

Tomasz R. Gwiazda

na privie za oplata dla troli :D

satanetv

No właśnie OxyOne to 500k coś mi też nie pasowało, ale ukrywanie niektórych działów dla gości przydałoby się.

Peciak

Jako całkowity młodziak w tej dziedzinie i świeży nabytek naszej drużyny pomysł ukrywania ,,wiedzy tajemnej :book:" absolutnie popieram. Pamiętam jaki byłem zdziwiony :fright: gdy przeczytałem poradnik o punktowaniu na ATI. Wiedzę zastosowałem w praktyce ale raczej z ciekawości że coś takiego jest możliwe
i działa,  :parrrty:
i można to ustawiać,  :parrrty:
i to nieźle punktuje,  :parrrty:
i jeszcze aplikacja crunch3r  :respect:
i w ogóle...
Reasumując uważam że do takiej wiedzy powinni być dopuszczani tylko zarejestrowani użytkownicy forum, z odpowiednio długim stażem (ale nie za długim żebyście nie wyszli przypadkiem na snobów), biorący systematyczny udział w wyścigach, i mogący pochwalić się ,,systematycznym" nie koniecznie dużym dopływem punktów dla drużyny. Osobiście uważam że do tej wiedzy można by było być dopuszczonym tylko po złożeniu wniosku do admina lub ,,grona wiedzących" i zweryfikowaniu go przez niego.

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

satanetv

Z tą końcówką to chyba lekko przesadziłeś  XD

Troll81

Ja tam jestem przeciwny ukrywaniu czegoś takiego. O ile niektóre rzeczy rzeczywiście stanowią know-how naszych członków (optymalki zrobione przez naszych członków, klienty halowe itp myki) to rzeczy takie jak ogólnodostępne optymalki, informacje o liczeniu na grafach i inne takie już powinny być ogólnodostępne. Pamiętajmy że nasza strona jest sporą kopalnią wiedzy dla boincowiczów w Polsce i że sporo właśnie wiedząc nasz wkład dołącza do naszej drużyny.

X X X

Moje stanowisko jest takie, że wszystko to, co jest objaśnieniem rzeczy ogólnie dostępnych powinno być ogólnie dostępne. Natomiast cały zestaw tpis & tricks oraz dorobek programistów, dłubaczy i testerów, powinien być dostępny tylko dla rzeczywistych członków teamu.

I tu pojawił się problem jak ich zdefiniować, bo punkty GPU i CPU są trudno przeliczalne. Proponuję, aby rzeczywistym członkiem teamu stawać się po spełnieniu dwóch warunków:
1. Miesięcznego kręcenia w barwach teamu.
2. Zdobyciu 10k w projektach CPU lub 1kk w projektach GPU.

Do czasu spełnienia tych warunków byłoby się w okresie kandydackim.

Rysiu

Ogólnie BOINC straci na takich mykach...

X X X

A to niby dlaczego? Dopiero po paru tygodniach zacząłem pewne rzeczy rozumieć, najpierw trzeba nabrać trochę praktyki, a nie od razu testować dopalacze.

Szopler

Cytat: 7NBI_Zarecki Robert w 21 Sierpień 2009, 18:27
...
Proponuję, aby rzeczywistym członkiem teamu stawać się po spełnieniu dwóch warunków:
1. Miesięcznego kręcenia w barwach teamu.
2. Zdobyciu 10k w projektach CPU lub 1kk w projektach GPU.

Do czasu spełnienia tych warunków byłoby się w okresie kandydackim.

1kk ? Oszalałeś?
Ja mielę BOINC'a od ponad roku na 3 kompach (w tym jeden ma GF8600GT) i 1kk w totalu będę miał około 1 listopada dopiero, czyli po 19 m-cach.
100k to rozumiem... oczywiście 10k i 100k w RAMACH teamu, a nie tak, że ktoś z większym dorobkiem zmienia team na tydzień, żeby pościągać tipsy i potem wraca do swoich...

Kryniek

Panowie nie popadajmy w paranoje. Rozumie jeszcze że klienty halowe itp. powinny być tylko "nasze", ale nie róbmy tego samego z wiedzą. Przecież bądź co bądź strona BOINC@Poland oparta jest na Wiki a jej idea to wolna i ogólnodostepna wiedza. Jak ktoś z innego teamu to wykorzysta to korona nam z głowy nie spadnie, w końcu sama idea BOINC na tym może tylko zyskać. Nie zapomnajmy że mimo że jesteśmy teamem to ogólnie wszyscy liczymy w imie tej samej słusznej sprawy.
Niedługo się okaże że będziemy cenzurować tematy w których piszemy, które projekty jak dobrze karmią, bo inni to przeczytają i też będą to liczyć XD

Troll81

dlatego wolałbym by "tajne" pozostawały tylko rzeczy które są efektem pracy naszych liczydłowych, własnoręcznie skompilowane optymalki, klienty halowe itp. Natomiast cała reszta powinna być widoczna. Kiedyś temat weryfikacji pojawił się a propos PM :D

Mchl

Ja się na  pewno weryfikowaniem kto od kiedy i gdzie liczy zajmował nie bedę. Szkoda mi życia.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Rysiu

Cytat: 7NBI_Zarecki Robert w 21 Sierpień 2009, 18:51
A to niby dlaczego? Dopiero po paru tygodniach zacząłem pewne rzeczy rozumieć, najpierw trzeba nabrać trochę praktyki, a nie od razu testować dopalacze.
Z tego co ja zrozumiałem to tutaj z grubsza nie chodzi o praktykę, a o team.

Uwierz mi ktoś spoza teamu może mieć wielką praktykę, a może nie dostrzec czegoś co zobaczył ktoś inny ze znacznie mniejszym stażem w zespole.

Ostatecznie i tak w rękach odkrywcy/twórcy pozostaje podjęcie decyzji: Publikujemy czy nie?

Bober

Moim zdaniem głos przede wszystkim mają osoby, o których własność intelektualną chodzi.
Jak ktoś chce się podzielić informacjami ale nie z całym światem - ma do tego prawo i powinniśmy mu taką funkcjonalność udostępnić.

Można zrobić wątek "tylko dla zarejestrowanych" - przynajmniej częściowo zmniejszy to krąg odbiorców - niektórym może się nie zechce zarejestrować.

Troll81

a niektórym się zechce. kółko się zamyka.....

satanetv

@7NBI_Zarecki Robert Nie każdy tłucze 200k na dobę jak ty  :respect:  Ja jak zaczynałem liczyć to 20 dni mi zajęło zdobycie pierwszych 10k. W tym momencie robię 150k na dobę. Oczywiście pomogli mi ludzie z tego forum i chwała im za to bo to ich prywatny czas.

Troll81

ja w gpugrid jeszcze nawet 10k nie zrobiłem.... a w aqua dobiłem do 100k tylko dlatego że na początku zaje!@#$ punktowało... z moim 8600GT nie poszaleję...

X X X

Cytat: Szopler w 21 Sierpień 2009, 19:021kk ? Oszalałeś?
Oj, szkoły pokończyli, a z czytaniem licho!
XD

Napisałem "10k w projektach CPU LUB 1kk w projektach GPU". Bez większego problemu można to zrobić w miesiąc - wychodzi 333 pkt dziennie w projektach CPU ALBO 33k dziennie na grafie.

Peciak

To może karencja do pełnych uprawnień po uzyskaniu konta w portalu np. pół roku, w tym czasie gdy ktoś się nie zaloguje kilka razy w czasie pierwszych 3 miesięcy to konto ulega automatycznemu skasowaniu. Nie wiem czy takie ustawienie fora jest w ogóle możliwe.

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

Mchl

Legitymacje, kody dostępu, komisje rewizyjne...

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Peciak

#29
Nie, tylko ochrona właśności intelektualnej, przynajmniej tak to rozumiem. Wątek na forum rozpoczął ten kto o ile sie nie mylę coś szczególnego wymyślil i chciał sie podzielić ze swoim zespołem

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

X X X

Legitymacje/ identyfikatory to akurat mógłby być fajny gadżet. Niejeden kupiłby zasilając budżet teamu.

Kryniek

Cytat: Mchl w 21 Sierpień 2009, 21:26
Legitymacje, kody dostępu, komisje rewizyjne...

No właśnie już się zaczyna - tak jak z projektem miesiąca XD

Troll81

wyluzujcie ludziska... tak jak jest wątek dla newsmanów i moderatorów można stworzyć grupę starszych liczydłowych i watek dla nich. Tam można by się dzielić sekretami których kurde nie mamy zbyt wiele....

Szopler

Trzeba by się zastanowić czy zależy nam na RACu czy wspieraniu nauki... Bo jeśli na wspieraniu nauki to wszystkie drogi do przyspieszenia obliczeń powinny być OPEN!

Troll81

jesteśmy chba jedynym teamem w polsce z takim serwisem :D własna wiki, comiesięczny newsletter, doskonałe forum. Akcje promocyjne :D

OxyOne

Panowie bladzicie jak zawsze... znajdziecie najgorsze wytłumaczenie... to chyba lezy w naszej naturze.

Naleze do Boinc@Poland i z TĄ grupa sie utozsamiam. Na budowanym teraz sklepie www.dom-markt.pl jest duzy baner Boinc@Poland za free.
Nosze sie tym ze naleze do naprawde wspaniałej grupy z naprawde wartosciowymi ludzmi, wiec licze na wasza inteligencje ze zrozumiecie jakie były moje zamiary.

Jak pisalem wyzej naleze do B@P licze i staram sie jak najlepiej uczestniczyc i pomagac naszym kolegom czy przez GG, czy mailami, czy tez bezposrednio na forum. Pomagam razem z Sesefem naszym kolegom z grupy TomaszPawel Team, równiez uczestniczymy na ich forum, dzielimy sie wiedza i dokonaniami. Mamy kolege z TPT który uczestniczy w rozmowach na naszym forum - zwie sie Raptor77.
I to jest piekne... ale za cholere nie moge zrozumiec dlaczego z dokonan, siedzenia po nocach i testowania maja korzystac Czesi czy Niemcy albo inne narodowosci. Co oni nie maja mózgów? na gotowe?
Gipsel zrobił app dla wszystkich dał *.txt i powiedział - dzialajacie.
Z Sesefem działamy i na ile mozemy pomagamy, ale czy nie dzieki tym dzialaniom jak sami pisaliscie uzyskalismy dzienny 3.5kk utarg? Czy nie dzieki naszym staraniom uzyskali nasi koledzy wieksza wydajnosc z naszych GPU co sie przekłada na punkty? Kazdy ma w tym swoj wklad.
Nie mam juz zamiaru sie dzielic z "obcymi", nikt na anglojezycznych forach nie pomógł mi, jak juz opowiedzieli to lakonicznie wymigiwujac sie od odpowiedzi. Teraz jak widza ze pniemy sie do góry a moj Karolek jest ciagle No1 czesto mam maile po angielsku na które nie potrafie odpowiedziec a po drugie nie mam ochoty odpowiadac jakim zle google tłumaczy.

Jak zauwazłem ci "obcy" bo tak ich nazwałem czytaja nasze posty a co niektórzy badziej beszczelni sie jeszcze spytaja o co mi lolo bo "nie rozumić"
Pozniej słysze ze tacy Czesi sa lepsi...

Cytat: Szopler w 21 Sierpień 2009, 22:20
Trzeba by się zastanowić czy zależy nam na RACu czy wspieraniu nauki... Bo jeśli na wspieraniu nauki to wszystkie drogi do przyspieszenia obliczeń powinny być OPEN!

Nalezałoby zrezygnowac z punktacji, ale ze istnieje to musisz sie z tym pogodzic czy sie to podoba czy nie. Soft masz za free oraz open, ale ustawienia - sam kombinuj.

Jakby RAC był nie istotny to nie byłoby wokół niego tyle szumu...
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

Rysiu

#36
Cytat: Szopler w 21 Sierpień 2009, 22:20
Trzeba by się zastanowić czy zależy nam na RACu czy wspieraniu nauki... Bo jeśli na wspieraniu nauki to wszystkie drogi do przyspieszenia obliczeń powinny być OPEN!
Dokładnie tak. Pochowamy wszystkie tricki i sami będziemy z nich korzystać - zyskamy na tym tylko my bo BOINC w jakiejś makro skali straci - inni spoza zespołu będą ciułać wolniej, a pomimo tego, że zapewne niejeden zacznie szukać sam rozwiązań to i tak nie znajdzie.

Zastanawiam się tak tylko czy nikt tutaj nigdy nie wchodził na strony/fora innych teamów i nie szukał rozwiązań.  Z tego co rozumiem np. Czesi wszystkie swoje sztuczki pochowali.

Można zrobić jakiś ukryty dział ale chyba nie ma co przesadzać bo świętych chyba nie ma...

Po części jednak rozumiem OxyOne. Jego wkład jest wielki...

Mchl

Jak pewnie zauważyliście, generalnie jestem przeciwny ograniczaniu dostępu do treści na forum. Myślę, że wiedzą należy się dzielić.

Wydzielenie ukrytego działu jest oczywiście możliwe. Gorzej z pilnowaniem kto ma do niego dostęp.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

X X X

Popieram OxyOne w zakresie ograniczenia dostępu do naszej wiedzy tylko dla członków naszego teamu, względnie polskich teamów. O tym jak to zrobić możemy dyskutować. Niemcy czy Czesi mają wyższy poziom życia i stać ich na lepszy sprzęt, więc pozostaje nam być bardziej sprytnymi. Nie pozbawiajmy się swoich atutów.

Kiedy zaczynałem, to intensywnie przeszukiwałem polski Internet w poszukiwaniu informacji. Znalazłem praktycznie dwa sensowne źródła:
- strona i forum TPT na PurePC;
- strona i forum B@P.
TPT ma nieco lepsze (łatwiejsze dla zielonego) opisy idei, tematyki i konfiguracji menegera. Ale tej wiedzy starcza na dzień do trzech. Później jedynym źródłem staje się forum B@P. Powinniśmy współpracować z TPT. A jak już osiągną swoje upragnione drugie miejsce, to miejmy nadzieję, że połączymy swoje siły. Raptor, co Ty na to?

OxyOne

Raczej na temat połaczenia powinni wypowiedziec sie Mchl i TomaszPaweł
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]