Aktualności:

Nasz kanał IRC - Porozmawiaj z nami.

Menu główne

[Pomysł] Własny wyścig??

Zaczęty przez Troll81, 28 Sierpień 2009, 00:27

Troll81

A może tak zrobilibyśmy własny wyścig?? podobny do gauntlet?? trzeba by obmyślić szczegóły :D Jak się na to zapatrujecie kammmmmmrrrrrrraci??

może nawet nagrodę udałoby się ufundować??

OxyOne

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

Troll81


3Rni

no w milce - druzynowe zmagania - mogloby byc ciekawie  :P

X X X

Ten wyścig już trwa: http://pl.boincstats.com/stats/team_stats.php?pr=milkyway&co=&st=0&or=12
Mamy mocne 5. miejsce w przychodach i brak większych szans na coś więcej - do poprzedników brakuje nam 2 melony dziennego przychodu na Milce. Ciekawe, że Czesi zupełnie nie gustują w Milce...

Niekumaty Burak

Navigare necesse est, vivere non est necesse.

Troll81

A piwo z batonikami źle się komponuje.....

Ja bym proponował jakiś projekt w którym inne teamy byłyby zainteresowane konkurowanie.

WCG Einstein Rosetta

Bo jesli chodzi o milkę to większość teamów podziękuje nam za współudział....

KrzychuP

Też bym popierał z coś z zestawu zaproponowanego przez Trolla.
Najlepiej WCG, tylko czy da się z niego wyciągnąć odpowiednie dane?

Troll81

można by pogadać z adminami projektu :D
może by nam udostępnili??

jakbyśmy to odpowiednio zorganizowali??
wcześniejsze zgłoszenie uczestników :D przesłanie ich ID do adminów projektu. Podac zakres czasowy. Powinni się zgodzić... Akurat WCG jest najbardziej egzotyczny. Ale już rozetka?? :D

X X X

Zupełnie nie rozumiem dlaczego mamy promować obce projekty. Niech polski zespół organizuje wyścigi w polskim projekcie. Nie do końca wiem jaki jest status enigmy. Poza tym może warto na początku października zachęcić polskie uczelnie do współpracy? W ogóle to żenada - najbogatsze uczelnie na świecie posiłkują się przetwarzaniem rozproszonym, bo brakuje im mocy, a nasi naukowcy są tak mocni i bogaci, że niczego nie potrzebują. No, ale jak się wykłada na 14. uczelniach, to brakuje czasu na badania...

sesef

w WCG każdy team może założyć wyścig. O dane nie ma co się martwić każdy szanujący się projekt je upublicznia dlatego działają takie serwisy jak boincstats.

Troll81

po [prostu nie mają polskie uczelnie kasy na takie pierdoły jak przetwarzanie rozproszone :D Polskich projektów jest dwa. Enigma i AP26 w primegrid. Primegrid sam organizuje wyścigi a enigma jest za mało popularna na zachodzi by dużo drużyn się przyłączyło. Dlatego proponuje projekt który jest popularny w kręgach międzynarodowych. Im więcej drużyn tym wyższa ranga wyścigu :D

co do upubliczniania danych... udostęppnią ci dane odnośnie każdej WU?? czs wysłania, czas zaraportownia, credit granted?

X X X

Wobec powyższego sprawa jest dla mnie prosta - jako polski team nr 1 zorganizujmy wyścig w polskim projekcie Enigma. A celem będzie właśnie popularyzacja na zachodzie projektu, teamu, kraju.

Po jaką cholerę robić dodatkową promocję pieszczoszkom wielkich korporacji jakim jest WCG?

Troll81

ja akurat nie popieram za bardzo WCG w kwestii wyścigu. Po prostu rzuciłem pomysł. O wiele bardziej widzę Einstein lub Rosetta.

Einstein
Total hosts 979,417 (22.210%)
Total users 236,453 (13.273%)
Total teams 8,715 (10.414%)
Total countries 214

Rosetta
Total hosts 776,596 (17.610%)
Total users 260,053 (14.597%)
Total teams 8,213 (9.814%)
Total countries 222

Enigma
Total hosts 13,975 (0.317%)
Total users 4,480 (0.251%)
Total teams 425 (0.508%)
Total countries 90

Różnice są porażające. Zgłosisz się do temu i zaproponujesz im wyścig, to albo stwierdzą że nie są zainteresowani, albo zgłoszą dwie osoby. Wyścig straci wtedy na prestiżu. A czy SETI@Netherlands promuje jakiś swój krajowy wyścig?? NIe... promują SETI bo tam jest najwięcej drużyn i jest to najbardzoiej rozpoznawalny projekt. Stąd też ten wyścig ma odpowiednią rangę :D

OxyOne

Moze w ap26? Jakby sie polapalo GPU...

My na GPU reszta na CPU buuuahahaaa
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

Troll81

nieeeee no bądźmy poważni. wiele drużyn nie weźmie udziału w wyścigu jeśli będą widziały taką nierówność.... Ja na poważnie myslę czy dałoby się takie cuś zorganizować :D

AiDec

Cytat: OxyOne w 28 Sierpień 2009, 14:27
Moze w ap26? Jakby sie polapalo GPU...

My na GPU reszta na CPU buuuahahaaa

Widze ze myslimy o tym samym ;). Jestem jak najbardziej za ;D. Po raz pierwszy byc na pierwszy miejscu...  :arrr:


Cytat: Troll81 w 28 Sierpień 2009, 14:40
nieeeee no bądźmy poważni. wiele drużyn nie weźmie udziału w wyścigu jeśli będą widziały taką nierówność.... Ja na poważnie myslę czy dałoby się takie cuś zorganizować :D


Dlaczego nie? A skad beda wiedzieli o co chodzi? A nawet jak sie dowiedza to co - przeciez to czlonek B@P pisze app :). A poza tym najpierw wezma udzial, a pozniej bedzie juz za pozno ;). Jak bardzo chca to sesef moze sprzedac owoce swojej ciezkiej pracy za drobne wyrownanie kosztow w wysokosci powiedzmy 20E/roboczogodzina... Poza tym zawsze mozna sie wytlumaczyc ze to dopiero wczesna alfa testowa ;). Trollu, przeciez nie ma obowiazku wykorzystania tylko i wylacznie oryginalnej app... do ktorej jak dobrze pamietam sesef tez pchal palce XP.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

OxyOne

albo zobaczyc jaka jest roznica w liczeniu... B@P - reszta swiata
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

Troll81

To byłby pierwszy i ostatni wyścig naszego teamu. Sorka ale Gdybym ja trafił na wyścig jakiegoś teamu a oni bez wcześniejszego powiadomienia zrobiliby taki numer to poczułbym się oszukany. Wiedząc jak nierówne są szanse nie stawałbym do liczenia wogóle...

NIe robimy wyścigu po to by być pierwszymi, ale żeby nakłonić do rywalizacji.

Jakby minie OxyOne Albo AiDec zaprosili do ścigania sią z nimi w milce to bym odmówił, bo taki wyścig nie miałby sensu... To tak jak na zawody sportowe dla dzieci wypuścić olimpijczyka...

AiDec

Cytat: Troll81 w 28 Sierpień 2009, 16:17
To byłby pierwszy i ostatni wyścig naszego teamu. Sorka ale Gdybym ja trafił na wyścig jakiegoś teamu a oni bez wcześniejszego powiadomienia zrobiliby taki numer to poczułbym się oszukany.

A ja nie. Zaraz zaczalbym kminic jak Oni to zrobili...


Cytat: Troll81 w 28 Sierpień 2009, 16:17
NIe robimy wyścigu po to by być pierwszymi, ale żeby nakłonić do rywalizacji.

He he, a dla mnie wyscig jest zawsze po to, aby STARAC sie byc pierwszym ;).


Cytat: Troll81 w 28 Sierpień 2009, 16:17
Jakby minie OxyOne Albo AiDec zaprosili do ścigania sią z nimi w milce to bym odmówił, bo taki wyścig nie miałby sensu...

Ja bym nie odmowil. popatrz Trollu ze jak do tej pory nie odmowilismy zadnemu wyscigowi, ani nawet BOINC Formula. A czy mamy szanse wygrac? (w sensie teraz, ten wyscig). Walczymy choc wiemy ze jeszcze nie wygramy. Ale walczymy, nie poddajemy sie. Jak w erepie ;).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81

Ale masz szanse. A teraz sobie wyobraż że niemcy organizują wyścig we primegrid ale że napisali aplikacje na GPU do której ty nie masz dostępu. Ty se żyły wypruwasz mielisz kompem ile wlezie i tak samo wszyscy w teamie a niemcy zostawiają nas daleko w tyle. Powiem ci ze wtedy rodzi się frustracja. Tak bardzo się starałeś a wychodzisz na leszcza. A potem powiedzmy ze sie dowiadujesz że mieli aplikacje która im to umożliwiła. wkurzyłbyś się. Bo dopiero po upublicznieniu aplikacja rywalizacja byłaby wyrównana. Ja bym się wściekł na takie postępowanie i sądzę że wielu userów z naszego teamu też.

3Rni

jak dla mnie to dziwne są twoje uzasadnienia Troll81 - czyli mamy wybrać wyścig tam gdzie mamy małe szanse wygrać żeby inni mogli wygrać i cieszyć się ze zwycięstwa....

popieram AiDec -- wyścig to wyścig -- top1 to cel  XP

X X X

Eeee tam. Trollu, ludzie będą zainteresowani ściganiem, bo w części z nas drzemie sportowa żyłka. Frekwencją nie przejmowałbym się wcale. Weźmy taki renomowany wyścig jak ostatni w PG. Sprawa znana, renomowana, nagłaśniana i co? Od nas wystartowało ledwie 10-15 osób, czyli ułamek jednego procenta.

Hamburgery walczą zacięcie z frytkami o miano najlepszego teamu - czy sądzisz, że któryś z tych teamów odpuściłby wyścig i pozwoliłby wygrać bez walki tym drugim? W odwodzie są tracące dystans kiełbachy i dociskające ich żółtki. A wyższość nad wszystkimi bardzo chcą pokazać waleczne serca...

A przede wszystkim jestem za tym by był to wyścig dla liczydłowych, jak PG, więc jak team liczy >10k członków, to jest statystycznie pewne, że choć kilkanaście osób wystartuje i suma sumarum masz 200-300 uczestników. Mało ci? Byleby tylko hostingi wytrzymały.

Troll81

myślałem raczej o zgłaszaniu drużyn w ramach zespołów (np po 50 z danego teamu) to by wymusiło w zespołach wyłonienie reprezentacji... i takie reprezentacje miałyby wyrównane szanse konkurowania. Wszak zwycięstwo osiągnięte z wysiłkiem cieszy podwójnie.

Troll81

Mam nawet fajnego pomysła :D może poszczególne drużyny mogłyby zgłaszać jedynie reprezentacje zespołu?? Np 10 osobową?? i moglibyśmy zrobić rywalizacje jak w pucharach piłki nożnej?? najpierw w grupach :D a potem systemem pucharowym??

Poszczególne grupy rywalizowałyby w różnych projektach (przydzielane losowo) i podobnie w systemie pucharowym. Na każdy mecz losowałoby się projekt :D powiedzmy ze mecz trwałby odpowiednio krótko. kilka dni, no może tydzień :D przy nieznajomości projektu w jakim odbyłaby się rywalizacja nie można by było wałować (ściągnąć wu przed meczem w celu podbicia statsów)

X X X

Proponuję czerpać wzorce z kolarstwa - każdy kręci sam, a wyniki drużynowe wyliczane są w oparciu o wyniki najlepszych 6 czy 10. Takie rozwiązanie jest najprostsze organizacyjnie.

Troll81


AiDec




Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81

Coraz więcej teamów organizuje własne wyścigi :D

ostatni niemcy robią wyścig WCG....

Troll81

widzę że pomysł własnego wyścigu leży i kwiczy.......

Tomasz R. Gwiazda

mnie ogolnie nie kreci idea wyscigow

jedyny to RAC i punkty :) Na tym bym sie skupil

Peciak

Przecież mamy własny wyścig - projekt miesiąca  :P

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

Troll81

chodzi o organizowany przez nasz team wyścig międzydrużynowy.....

Troll81

#33
http://pl.boincstats.com/bam/challenges.php to chyba by nam znacznie pomogło :D

Troll81

Już ktoś stworzył pentathlon.... co sądzicie o moim pomyśle?? może jednak własny wielodziedzinowy wyścig??

AiDec

IMHO - nie bedzie ani jednej osoby z odpowiednia wiedza, ktora mialaby czas to poprowadzic :(.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

TJM

AiDec ma rację, od pomysłu do przemysłu daleka droga - łatwo coś wymyślić, gorzej znaleźć środki (w tym najbardziej potrzebne - czasowe) na wykonanie.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Troll81

Robert by juz focha strzelił :D że go gaszą...

Ale chyba macie racje... Mnie nie starczy czasu zeby samemu to pociągnąć....

Tomasz R. Gwiazda

do tego trzeba by zastosowac RAD'a skrypt do statystyk, a to by bylo duzo dlubania jakby wiele teamow i userow wzielo udzial.
jako ze nie ma mechanizmu dostarczanego przez Boincstats na potrzeby wyscigow to bylby to spory wysilek

TJM

Wszystko byłoby proste, gdyby projekty automatycznie eksportowały dane potrzebne do wyścigów. Oprócz aktualnych eksportów jeszcze jeden - XML z podstawowymi danymi o rezultatach - userid, teamid, credits i timestamp.
Taka tabela upraszcza do minimum skrypt potrzebny do generowania statystyk wyścigów i jednocześnie powoduje, że wszelkie statsy zawsze są w 100% dokładne.
Niestety dla projektów gdzie mielone są setki tysięcy WU dziennie byłaby ekstremalnie duża.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.