Nasza firma w eRepublik

Zaczęty przez Troll81, 28 Sierpień 2009, 14:03

sciagacz

Wyskoczyło mi coś takiego w naszej firmie "BOINCatPoland WEAPON"

CytatYou cannot work today because the company does not have enough raw materials for products. We have just sent an alert to the general manager about this issue

Związane jest to pewnie z brakami materiału w naszej firmie
Jeśli dobrze myśle to poprosze o potwierdzenie i ewentulalne uzupełnienie jeśli można.

Aegis Maelstrom

O.K., kiedy dotrę do domu wrzucę iron do firmy (chyba, że Machloj mnie ubiegnie :)).

Aegis Maelstrom

UPDATE: żelazo zatankowane, można spokojnie produkować klamki. :)

sciagacz


Cinnek

Witam, jestem nowy w erepublice, jak i w projekcie. Znajdzie się jakiś wakat dla noobka? ;)



Troll81

Witamy na forum i zapraszamy do działu wizytówek :D napisz coś o sobie :D

A jeśli chodzi o wakaty to na pewno coś się znajdzie :D

Machloj

@Cinnek - jest jedno miejsce w landzie - chętny?

Cinnek

#47
@UP
Jasne, tylko mam 0 land skilla, do tej pory pracowałem w fabryce i mam tylko manufacturing :| Nie wiem czy nie lepsza byłaby praca w "zawodzie", bo w sumie i tak jeszcze 1 dzień musze poczekać aby opuścić dotychczasową prace.
@Troll81
Będę miał chwilkę to coś napisze :P



Aegis Maelstrom

Czy ktoś się nowy u nas zatrudnił, bo z tego co pamiętam, mieliśmy w manu dwóch gości możliwych do zwolnienia? :)

Za to w iron był komplecik. Jeśli potrzeba w drużynie i AiDecowi nie byłoby przykro, mogę do ePolski sprowadzić solidnego pracownika land. Jeśli nie, to jeszcze chyba nie trochę AiDec powyzyskujesz. :D Wiem przynajmniej, że pomagam zarobić koledze. No, chyba że miałbyś kogoś dobrego na moje miejsce, to wtedy pomoc nie miałaby sensu.

A swoją drogą jestem pełen podziwu dla Twojego sukcesu gospodarczego, A.! Moznaby rzec, łoisz jak za zboże...  XD  XD

Cinnek

No tylko teraz nie wiem co robić, czy pracować w starej firmie, czy się zwolnić i będzie slot w fabryce i sie przyjme juz tutaj :P



Aegis Maelstrom

Słuchaj, u nas w manu będzie na moje oko miejsce, bo mamy konającego zawodnika - człowiek jutro będzie miał wellness poniżej 15 :deadman:, a ostatnio pracował tydzień temu (i dobrze, z takim wellness...).

Powiedz tylko, że się decydujesz, i robimy dla Ciebie miejsce. Nie zwalniaj się tylko póki jest 10 osób, co masz marznąć poza firmą. Mówisz tylko, że jesteś gotowy, potem my zwalniamy miejsce i Ty jak najszybciej wskakujesz (coby wszyscy pracowali przy optymalnych 10 pracownikach) i wszyscy są "hepi". Dobrze mówię Machlojku? :)

Jutro biegam po lekarzach i administracjach więc nie wiem, czy będę się logował rano, ale spróbuję. Potem będę _jakoś_ wieczorem, ale jest przecież Machloj.

AiDec

Cytat: Aegis Maelstrom w 08 Wrzesień 2009, 15:58
Jeśli potrzeba w drużynie i AiDecowi nie byłoby przykro, mogę do ePolski sprowadzić solidnego pracownika land. Jeśli nie, to jeszcze chyba nie trochę AiDec powyzyskujesz. :D Wiem przynajmniej, że pomagam zarobić koledze. No, chyba że miałbyś kogoś dobrego na moje miejsce, to wtedy pomoc nie miałaby sensu.

A swoją drogą jestem pełen podziwu dla Twojego sukcesu gospodarczego, A.! Moznaby rzec, łoisz jak za zboże...  XD  XD

Jesli potrzebujesz znikac z firmy, to nie widze zadnego problemu. Nie bede na sile 3mal qmpla w takim kołchozie ;D.

A co do skucesu, to dziekuje bardzo :), choc jest to tylko przeniesienie `skilla` z RL - 15 lat w biznesie, w tym 10 w miedzynarodowym. Tutaj sie to przydalo :). Za to na MM zupelnie sobie nie radze :P.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Cinnek

Dziś już mogę się zwolnić więc jeśli zrobi się miejsce to chetnie moge przejść do fabryki ;), po przepracowaniu dzisiejszego dnia manu skill powinien na 2 wskoczyć wiec nie jest najgorzej  %)



Aegis Maelstrom

O.K.,

a ja się tylko "pochwalę", że mój PX właśnie straciłem hard workera na parę dni przed jego zdobyciem.  >:( Rano wypierdzieliła mi się Windoza (chyba dzięki antywirowi) i zanim to uprzątnąłem i postawiłem z powrotem, wybiła 9.00...  :( Zabrakło 2 minut. Tyle byo gimnastyki z pilnowaniem terminów, a tu i tak kupa. Takie życie. Sorki AiDec. :]

TJM

Trzeba było wbijać przez telefon czy coś %) Gra nawet jako tako działa na telefonie, sprawdzałem na kilku przeglądarkach - Tigarshark, Opera Mini, Opera Mobile i jakiś klon Safari (przeglądarka wbudowana w 6120). Niektórych rzeczy po prostu nie widać, ale poklikać w linki się da.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Cinnek

U mnie wszystko ładnie sie wyświetla w Operze i Skyfire z tymże nie rozwijają się listy wiec jest to praktycznie bezużyteczne :|



Machloj

ale jak tylko chcesz kliknąć work i train to sobie można spisać dokładny adres do zakładek i na wszystkim pójdzie ;)

u mnie opera mobile wyświetla praktycznie wszystko (oprócz monetary market), ale z workiem i trainem nie miałem problemów  ;)

@Cinnek - jak tylko zrobią update erepa postaram się dać ofertę pracy w manu...

Voice1980

Czy nasza firma ma jeszcze jakieś potrzeby pracownicze? Chętnie podejmę w niej pracę. Nawet od zaraz. W ofercie mam well90+, manu 3.25, land 2.2, lvl 14-15

Machloj

w landzie jak chcesz to możesz się zatrudnić - z nowym kalendarzem będzie o wiele łatwiej rozsyłać bronie :)

i w manu i w landzie dodałem oferty pracy więc możecie się zatrudnić

emik

jak syn marnotrawny wróciłem na łono naszej firmy


Cinnek

Heh no i nie ma dla mnie slota w manu  :wth:



emik



Cinnek

#62
Heh niestety, wczoraj jak zobaczyłem, ze sa sloty to odrazu sie zwolniłem i chciałem dołączyć, niestety slotów juz nie było.. wiec aby nie tracic hard workera poszedlem do jakiejs bidnej piekarni i manu skill na 2.1 mi wskoczył no i roboty nie moge opuscic do 12 września :]



Aegis Maelstrom

Każdy z aktualnych pracowników naszej firmy (poza Machlojem) otrzymał sztukę broni zadatku.

@Cezarek - gdybyś nie miał gdzie przechować broni na czas walki z niskim wellness odeślij ją do orga i może napisz jeszcze komunikat na PM. Odbierzesz gdy będziesz chciał albo przy następnej dystrybucji.

Zastępowy Menedżer. :>
a.m.

TJM

Mam pytanie w kwestii prowadzenia firmy - znajomy chciał założyć choćby z samej ciekawości żeby sprawdzić jak to działa, właśnie przeglądamy stronę patrząc na ceny surowców, ewentualne wypłaty itp i kilka rzeczy po prostu jakoś mi się nie zgadza %)
Np. pracując w piekarni q1 przy 3,5 skilla teoretycznie można wyprodukować ze 13 chlebów (w praktyce trochę mniej), to daje nawet mniej niż 4zł zysku patrząc na różnicę w cenie chleba i zboża na markecie, nie licząc żadnych podatków o ile jakieś są. Tymczasem niejedna piekarnia za te 3 skilla płaci nawet 7-8zł, czyli dopłaca do interesu ? |-? Czyżby z jednej sztuki zboża powstawało więcej niż jeden chleb, a może coś źle liczę ? %)

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Machloj

@cinnek - jutro z rana wystawię ofertę pracy w manu

@TJM mając 3.5 skilla w manu twoja maksymalna produktywność wyniesie 15.75 - sprzedając chlebek q1 za najniższą cenę (0,78pln aktualnie) pracodawca zarobi 11,7plna - odejmując cenę zboża (cena na rynku światowym 0,24plna) daje to na pensje 11,7 - 3,78 = 7,92PLNa  ;) zarobić na tym pracowniku kokosów nie da rady jak widzisz

na firmie q1 w manu trudno się dorobić (no chyba, że będą w niej pracowali sami znajomi) - jeśli już chcesz q1 to absolutnie nie food - chyba weapon pomimo konkurencji się najbardziej opłaca

edit. chlebki będą się mocno opłacały jeśli nastąpi  babyboom - przy ostatnim (około 2tys. nowych graczy) cena chleba q1 doszła do 1.2plna (przy takiej cenie nastąpiła interwencja państwa)

TJM

No właśnie widzę, ogólnie z opłacalnością czegokolwiek raczej kiepsko. Chodziłoby mi głównie o to, żeby znajomi i znajomi mogli pracować za kasę chociaż trochę powyżej zwykłych ofert, ale nawet z tym może być ciężko.
W jaki sposób kupuje się towary na tym 'rynku światowym' ? Kombinując z wymianą waluty i przez markeplace, czy trzeba gdzieś się dogadywać ?

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Mchl

Myślę, że wszystkim rządzą eMasoni

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Aegis Maelstrom

@TJM - głównie IRC, o ile mi wiadomo.

Np. poprzez IRC znajomy załatwił mi polski domek Q2 po uczciwej cenie (podobno uczciwa cena jest od 7g w dół, ja brałem jak dawali, po 6,8, a podobno można zejść znacznie niżej).

Poza tym można PMować albo korzystać z forów (erepublik czy polskiego bazaru).

Generalnie jest ciężko. AiDec nauczył mnie, że kluczem do sukcesu jest twardy, hucpiarski wyzysk. :D Głębiej się nad tym zastanawiając, to jest właśnie czynnik sukcesu udanych firm, które znam. Delikatni i sprawiedliwi wielkich pieniędzy się w biznesie nie dorobią - no może z super wynalazków, ale i to wątpliwe.

Z tych względów jeszcze raz warto przemyśleć biznes we wrażych krajach i bezlitosną eksploatację tubylców. Upewnij się tylko, czy takowa będzie możliwa.  XD

AiDec

#69
IMHO sa dwie dobre strategie:


1. Firma za granica, gdzies w PEACE. Dzieki temu mozesz z czystym sumieniem wykorzystywac tubylcow :D. Nie dosc ze sumienie czyste, to przeciez o to wlasnie chodzi w tej grze, aby wykorzystac wszystkie mozliwosci (militarne, polityczne i gospodarcze), aby pokonac przeciwnikow. Ja stosuje metode pierwsza i trzecia :D. Kazdy gold zarobiony w PEACE i wyprowadzony, liczy sie podwojnie - oni traca 1g, a my zyskujemy :).


2. Firma w Polsce, lub kraju sojuszniczym i tam pracuja Twoi znajomi :). Znajomi daja bardzo dobry zysk, codzienna prace (nie opuszczaja dnia bez pracy, a nawet jesli to tylko z `waznych powodow` i Ty je znasz :D), wellness maja zawsze prawidlowe (95+) i nie uciekaja z firmy w najmniej odpowiednim momencie :). Zatrudniasz ich za 1 lokalnej waluty i masz czysty zysk :). Moi znajomi juz robia 3g dziennie :) i sa bardzo stabilnymi pracownikami :D, a dodatkowych korzysci po prostu nie sposob wyliczyc. Znajomi moga rowniez pracowac w specyficzny sposob; zatrudniony jest tylko jeden z nich, kiedy odpracuje swoje, to sie przychodzi nowy znajomy, a starego sie wyrzuca, nowy przepracuje swoje, bierze sie nastepnego do firmy, a poprzedniego wyrzuca. I tak w koleczko :). Dzieki temu pracuje tak naprawde np. 15 pracownikow w firmie, ale zawsze masz 100% efektywnosci 10-ciu pracownikow :D. Otwierasz tylko jedna firme (koszt) a masz zysk jak z 1,5 firmy :). Ma to jeszcze jedna korzysc - choby Ci nagle z firmy ucieklo 5-ciu pracownikow, to nie placzesz ze efektywnosc produkcji spada - w momencie przychodza Twoi znajomi na ratunek :D.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Cinnek

Machloj, dzisiaj mam robote na wysokosci, skoncze pewnie dopiero wieczorem, moze ustawmy sie na którąś godzine np. 22 (chyba o 21 moge sie zwolnic) i wtedy odrazu wskocze zeby znów nie było nieporozumień ze slotami.

EDIT:

o 23:44 moge sie zwolnić, wiec moze na 24? Wracam na dach komin stawiać, bede pooozniej.



Aegis Maelstrom

Na wstępie muszę złożyć samokrytykę przed kolektywem - pracowałem przed pierwszą poranną herbatą i kliknąłem work przed heal.  :wth:
Zagapiłem się na iron i zapomniałem o wellness - więc dzieci, nie próbujcie tego robić w domu. ;)

Tak to jest z przeprowadzką na karku. Trudno, odbiorę klamkę mniej.

Za to nie powinno być problemów z iron, więc spokojnie pracujcie.

Tak w nocy@Cinnek: to niech Machloj robotę wystawia, bo ja nie wiem czy będę.


bASteker

Cytat: Aegis Maelstrom w 11 Wrzesień 2009, 19:53
Każdy z aktualnych pracowników naszej firmy (poza Machlojem) otrzymał sztukę broni zadatku.

Nie każdy bo ja nie dostałem  ???

Aegis Maelstrom

BASteker - A Tyś nasz?  :D Problem z tym forum jest taki, że zauważalnie więcej osób je czyta niż pisze.  %)

Dopisz się proszę do listy naszych żołnierzy w erepie - możesz podać też swój nick BOINCowy.  %)

Korpus Ekspedycyjny BOINC@Poland to w końcu jednostka elitarna  ;D - złożona z liczydłowych. Oczywiście elitarność ta nie jest oparta na pochodzeniu czy zadzieraniu nosa - ale na stanie umysłu i zachowaniu. Jesteśmy demokratami i elitą może być każdy, wystarczy chcieć i umieć -  czyli liczyć z pożytkiem dla nauki i teamu i przyjacielsko uczestniczyć w naszej wspólnej zabawie. Heroiczni poskromiciele Milki, odważni propagandziści, skromni fundatorzy i opiekunowie projektów i pracowici budowniczowie wiki - wszystko to prymusi naszej skromnej elitki. Grunt jednak, że każdy się stara - i to jest w tym biznesie najważniejsze.

Aż się wzruszyłem, aż niedługo napiszę odezwę do eNarodu. :)
A tymczasem witamy na pokładzie i zapraszamy na forum! :)

bASteker

No pracownikiem firmy jestem od początku jej utworzenia :)
Wszystkie poprzednie wysyłki broni również otrzymałem :)

Voice1980

Witaj na forum bASteker
Czy masz jakiś dorobek punktowy w liczeniu projektów Boinc? Nie mogę znaleźć Twojego nicka w boincstats...

bASteker

Kiedyś liczyłem enigme TJMa, teraz aktualnie chwilowo nie mam boinca (co się wkrótce zmieni).

Cinnek

Jestem już wolny w domu, Machloj jak dasz rade to na 23:45 byśmy sie ustawili



Machloj

@Cinnek - oferta pracy w manu wystawiona

@all - mam pomysł, który bardzo ułatwił by życie mnie i Aegisowi - wszyscy mamy (poza mną i solo) bardzo podobny skill - na stocku mamy już 170 broni przy dziennej produkcji ponad 20 szt. - będziemy wysyłali codzienne po 2 szt. broni dla każdego +dodatkowo dla solo 1szt - do wyczerpania zapasów trochę czasu minie :) i przez kilka dni będziemy mogli walczyć systematycznie z dwiema giwerami, może i trochę to nie sprawiedliwe, ale przeca jesteśmy jedną wielką boincową rodziną ;)

[PNT] Obix007