Boinc pod linuxem - tylko konsola

Zaczęty przez gielo, 02 Wrzesień 2009, 16:36

gielo

Posiadam 7 komputerów na których stoi slackware bez środowiska graficznego. Sam shel tylko dostępny. Chciałbym je wykorzytsać do przeliczania kilka projektów boinc i tak:
Udało mi się uruchomic demona boinc ale za cholere nie wiem jak można dodać tam jakieś projekty aby zaczęło je liczyć czy wie może ktoś jak to zrobić ?

Wiem że można odpalić managera na innym komputerze gdzie jest środowisko graficzne i zalogować się na ten gdzie go nie ma ale nie wiem jak to zrobić bo ciągle wywala mi że nie można się połączyć z danym hostem. Podaje ip i hasło komputwra (każdy ma własne zewnętrzne ip) ale nie łaczy.

Bardzo prosze o pomoc tych co licza pod linuksami jak to skonfigurować. Procki tam to dwurdzeniowce więc warto by je wykorzystać.
Profesjonalne statystyki stron  - także dla pozycjonerów



buninek

#1
Jeśli masz konto w projekcie to na poszczególnych maszynach:

boinccmd --lookup_account URL email passwd

otrzymasz klucz, możesz dołączyć do projektu

boinccmd --project_attach URL auth

Jeśli chcesz zrobić to zdalnie, musisz uruchomić klienta z opcją

--allow_remote_gui_rpc

Jeśli uruchamiasz bez tej opcji, to w katalogu boinc musisz stworzyć plik remote_hosts.cfg z IP kompa, który będzie miał możliwość zdalnego dostępu.

GRID

Dodałem to co napisałeś buninek do Instalacja BOINC na systemie GNU/Linux na naszej wiki. Tylko nie rozumiem do końca Jeśli masz konto w projekcie to na poszczególnych maszynach i otrzymasz klucz, możesz dołączyć do projektu. Da się to napisać jeszcze bardziej potocznie ?

Tobas

Żeby połączyć się z zewnątrz do klienta boinc (np. z własnego klienta pod windows):
/etc/boinc-client/remote_hosts.cfg - dopisujesz swoje ip (swojego kompa z windows)
/etc/boinc-client/gui_rpc_auth.cfg - wpisujesz hasło dostępu
No i jeśli masz firewalla na linuksie to otwierasz port TCP 31416 (też najlepiej dla konkretnego IP)

W windows:
Zaawansowane | wybierz komputer

Ot co.

GRID

Dobra posiedziałem sam na konsoli linux i poprawiłem parę błędów (obecnie jest boinccmd a nie boinc_cmd). Postarałem się napisać artykuł na wiki jak najbardziej zrozumiale. :)