Problem z instalacją managera :-(

Zaczęty przez krzyszp, 06 Wrzesień 2009, 13:11

krzyszp

Próbowałem dzisiaj updatować managera i...
"The path C:\Windows\Downloaded installations\{12163871...2342}\BOINC.msi cannot be found..." - oczywiście plik tam jest...  :wth:

Znacie jakieś rozwiązanie problemu? Bo BOINC nie liczy....

Próbowałem dla wersji 6.6.36 i 6.10.3 oba x86, XP Prof.

Próbowałem też odpalić plik msi bezpośrednio, zaczyna instalację i dzieje się to samo. Wskazanie pliku ręcznie też nie działa...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81

Prawa dostępu?? scandisk?? restart systemu??

krzyszp

Wszystko to sprawdziłem. Nie da się także odinstalować starego managera (chociaż jest installer - brakuje możliwości odczytu tego samego pliku)...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81

błąd na dysku, plik zablokowany do odczytu, jakaś aplikacja go używa. Antywir go zblokował.... Propozycja rozwiazania...

Spróbuj zmienić nazwę pliku, albo ustawić mu innego ownera. Poubijaj wszystkie procesy jakie się da (może coś go blokuje??) no i sprawdź dokładnie scandiskiem (oba okienka optaszkowane)

krzyszp

Po wywaleniu wszystkiego "boincowego" z rejestru dał się zainstalować, ale...

Usługa boinc nie chce wystartować, wywala się błędem 1067 "Proces zakończył się nieoczekiwanie"  :wth:
W trakcie walki popełniłem błąd i skasowałem konta "boinc_master" i "boinc_client" (czy jakoś tak), a usługa odpalona na innym koncie nie chce działać...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81

no to lipa... powinien ci podczas procesu instalacji utworzyć te konta....

3891mike

ekspertem nie jestem ale ja bym przeczesał rejestr :)


WUPES

Cytat: krzyszp w 06 Wrzesień 2009, 13:11
Próbowałem dzisiaj updatować managera i...
"The path C:\Windows\Downloaded installations\{12163871...2342}\BOINC.msi cannot be found..." - oczywiście plik tam jest...  :wth:

Znacie jakieś rozwiązanie problemu? Bo BOINC nie liczy....

Próbowałem dla wersji 6.6.36 i 6.10.3 oba x86, XP Prof.

Próbowałem też odpalić plik msi bezpośrednio, zaczyna instalację i dzieje się to samo. Wskazanie pliku ręcznie też nie działa...
Uwaga: W tym wątku nie pisano od 160 dni.
Jeżeli nie masz pewności, że chcesz tu odpowiedzieć, rozważ rozpoczęcie nowego wątku.

No nie wiem ... ktoś podpowie ??  mam podobny problem ale zanim go opiszę uprzejma prośba o opinię czy w tym wątku czy w nowym ??

krzyszp

Jeżeli to podobny problem, to go opisz :)

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

WUPES

Cytat: krzyszp w 01 Sierpień 2011, 19:14
Jeżeli to podobny problem, to go opisz :)
Sytuacja jest (chyba) identyczna jak opisana w Twoim pierwszym poście sprzed 2-ch lat w tym wątku.
System winXP Pro SP3. Próba aktualizacji BM z wersji 6.12.26 do 6.12.33 (kolejna próba do 6.12.34 - efekt taki sam).  Instalator uruchamia się prawidłowo, rozpakowuje plik instalacyjny .msi i zatrzymuje się.  Żąda podania ścieżki dostępu do pliku boinc.msi.
Czyli nie rozpoznaje pliku który sam rozpakował. Po wskazaniu pliku nie podejmuje dalszej instalacji i wyświetla komunikat o błędzie. Oczywiście kasuje wczesniejsze pliki, ale poprawne działanie BM udaje się przywrócić po uruchomieniu poprzedniego instalatora 6.12.26 i wybraniu opcji 'repair'.  Taka sytuacja ma miejsce nie po raz pierwszy, co któraś kolejna nowa wersja nie daje się zainstalować. Ciekaw jestem czy to zjawisko występuje tylko u mnie - co świadczyło by o wadliwej konfiguracji - czy też jeszcze ktoś ma także taki problem.  Przed zainstalowaniem 6.12.26 nie udało mi się zainstalować wielu wcześniejszych aktualizacji. Jeżeli ktoś jest zainteresowany - zacytuję wyświetlane przez instalatora komunikaty.

Instalację przeprowadzam oczywiście z poziomu admina. Próbowałem także przy wyłączonym firewallu i antywirusie oraz winpatrolu, ale to nic nie pomogło. Zmieniałem także lokalizację pliku msi kopiując go do innego katalogu oraz na inny dysk, w tym także na czysty USB.

Problem traktuje jako ciekawostkę, bo BM 6.12.26 działa prawidłowo i aktualizacja nie jest mi do szczęścia potrzebna.

pszyklejony

To jest dość częsty problem, występuje na forach. Jedną z przyczyn, może być znajdowanie przez instalator starego pliku gdzieś w temp.

Arthusp

Nie wiem, czy tutaj będzie to miało miejsce, ale kiedyś miałem podobny problem z jakąś grą (bodaj Polanie 2). Wtedy pomogła naprawa błędów w rejestrze znalezionych przez CCleaner.