odtwarzacz mp3

Zaczęty przez Pigu, 07 Wrzesień 2009, 07:27

Pigu

szukam sobie programika który odtwarza mp3 na kompie - może cosik poradzicie - moje wymaganka:

co ma być
- vista
- najlepiej portable
- szybko się otwiera
- media library (jak w winampie)
- modulik wyświetlania plików okładek z katalogu albumu
- łatwy dostęp do cdaudio
- poprawna obsługa tagów

czego nie ma być:
- ogólnie reszty - żadnych pierdół co sobie z netu dosysają jakieś informacje o artyście itp
- przerostu bzdetów jak winampie5
- jakiekolwiek poczucie, że program cokolwiek gmera przy plikach lub w ich katalogach jest absolutnie niedopuszczalne (on ma brać okładki z katalogu, nie je do niego ściągać)

czego próbowałem
winampy - 2.xx mój ukochany się na mnie wypiął po przejściu na vistę (progr działa, ale próba odtworzenia powoduje struta), nei ma okładek (acz zapewne jestem w stanie znaleźć pluga?)
winampy - 5 - włącza się długo, że katastrofa, przerost formy nad treścią, poczucie gmerania w katalogach, łącze z netem fe
songbird - wygląda wstępnie ok, ale raczej this is sparta  %)

AiDec

Sprobuj foobar.

http://www.foobar2000.org/



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

TJM

Według mnie jedyna opcja to Winamp 5, tylko skonfigurowany po ludzku a nie ze wszystkimi domyślnymi śmieciami. Na początek wbijasz w pluginy i wywalasz wszystko czego nie potrzebujesz - np. obsługę przenośnych dysków i urządzeń. Wszystkie pluginy są chyba ładowane przy starcie, niektóre na pewno negatywnie odbijają się na prędkości.
Potem popatrz na konfigurację samego Winampa, nawet 5.x da się tak okroić, że będzie działał i wyglądał jak 2.x. Przeleć przez wszystkie zakładki, przy każdej opcji masz opis, wystarczy poprzestawiać trochę żeby lepiej dopasować odtwarzacz. Komunikację z netem wyłącza się po prostu ustawiając, że nie masz dostępu do Internetu.
A tego powolnego uruchamiania to już w ogóle nie rozumiem, u mnie 5-tka z kilkunastoma pluginami wyskakuje od razu gotowa do akcji w mniej niż 0.1s po kliknięciu na ikonę, a 'po drodze' uruchamia jeszcze last.fm i program sterujący moim sprzętem stereo.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

emik

nie wiem jak jest na Viscie ale na XPeka polecałbym identycznie jak AiDec Foobara - miałem i byłem kompletnie zadowolony


Pigu

foobara obadam  8)

co do winampa - mam wersję portable i okrutnie muli przy odpalaniu - może to przez to a może mam trefny okaz - czy 5tka działa tak samo jak 2ka - po zainstalowaniu właściwie jest portable?

Troll81

wersja portable zawsze sie bedzie wolniej uruchamiać :D

TJM

Do niedawna jeszcze Winampy odpalały się bez instalacji (tzn folder skopiowany z innego PC), ale z ostatnimi paroma wersjami tego nie sprawdzałem.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Pigu

podeślij mi swojego :D

Bober

Na Xp foo jest debeściak to i na viście może być dobry.

Pigu

cóż rzec :shame:

okazuje się, że niemożność odpalenia mojego winampa 2.95 na viście wynikała z niewiadomoczego - zainstalowanie nowego na xp i przeniesienie na vistę dało cudowny rezultat - działa, a w połączeniu z plugiem http://www.winamp.com/plugins/details/151046 mam okładeczki i jestem przeszczęśliwy

pocóż miałbym chcieć cokolwiek innego (no chyba, że o czymś nie wiem - uświadomcie mnie :book:)

Ufol

Polecam media player classic home cinema. Całkowite portable, nie zamula sprzętu, łatwe w obsłudze, nie ma zbędnych bajerów.
http://www.komputerswiat.pl/download/5138/pobierz,media-player-classic-home-cinema-portable-v1.4.2824.0-32-bit.aspx
Niczego nie pobiera z neta, dla mnie to przykład dobrego programu na pena.

kret

foobar all the way!

z niego słucham muzyki, radia, scrobbluje, w nim mam bibliotekę mediów, Milkdropa :)

obrazek dla zainteresowanych chętnie zapodam jak dotrę do domu

tomeh

tak na samym pc to winampa używam. Stary zawyły bez przełomu ale dobry.
To jest Temat - tematy z różnych dziecin życia

Kret_polny

Oprócz Foobar2000 dodatkowo instaluję na kompach Sony Media Go, bo ma fajną funkcję SensMe.  %)