Aktualności:

Nasz kanał IRC - Porozmawiaj z nami.

Menu główne

DVD Video VISTA

Zaczęty przez Pigu, 20 Wrzesień 2009, 17:32

Pigu

mam dziwaczne odczucie (od przejścia na vistę), że filmy dvd video (mówimu o oryginałach) są pixelowate straszliwie i to nawet bez powiększania okienka - co może być tego przyczyną?
może coś w viście? może coś w sterach (9.5), może ahci?

odtwarzanie VLCplayer ale zonk również w powerDVD

Tomasz R. Gwiazda

u mnie dziala :P
Vista+powerdvd 8
aha tyle ze ja mam karte NV :P moze to jest u ciebie slabe ogniwo :)

A tak serio, to nic mi nie wpada do glowy czego to moze byc wina, nie kojarze podobnego problemu

Pigu

#2
mogę screenshota przygotować :D

hmm co ciekawe ze zrobieniem screena soft sobie poradził (obr po prawej), ale na żywo (lub raczej na pauzie) wygląda to już sporo słabiej (obr po lewej)
http://img71.imageshack.us/img71/4494/beztytuuwo.jpg

gielo

Wygląda jakbyś miał wygładzanie krawędzi wyłączone z angielskiego to się chyba antyliasing nazywa czy jakoś tak. Zobacz w opcjach, jak nie zainstaluj starsze sterowniki i sprawdź czy będzie to samo bo może te nowe mają cos walnięte.
Profesjonalne statystyki stron  - także dla pozycjonerów



S6X

Polecam zainstalować KMplayer i zobaczyć czy problem będzie występował.
Ogólnie Kmplayer + EVR>all  :respect:

Troll81

Wywal wszystkie kodeki jakie masz i zainstaluj Klite codec pack :D

Pigu

problem trwa nadal - po prostu nie miałem czasu się nim do dziś zająć

na drugim systemie z innego hdd wszystko działa ok (xp32) tak więc wykluczam wady sprzętu i syfy w biosie

w vlc na własnym kodeku kupa, po wgraniu full power dvd również kupa, więc nie sprawa dekodera dvd (chyba, że jakaś niezgodność z 64bit?)

przemielone kilka wersji sterów do radzia (9.5, 9.9, firmowe z płyty, z dogranym avivo, bez avivo...) i wciąż kupa

eksperymenty wszelakie w ccc - bez efektu żadnego na obraz

skończyły mi się pomysły kamraci... :( może wystarczy gdzieś w viście (bussines) przestawić wajchę, ale nie mam pomysłu gdzie :wth:

X X X

Jak tak czytam, to mam tylko jedną radę - wychrzanić Vistę!

Pigu

a jednak wygrałem - okazuje się, że dekodery mpeg2 pod vistą 64 zachowują się inaczej niż pod vistą 32 - zalecane znalezienie najnowszego możliwego, ostatni vlc jeszcze nie trybi