The Harvest Festival Challenge 02–04.10.2009

Zaczęty przez RAD-Poland, 26 Wrzesień 2009, 16:30

BOINC@POLAND[HA$]


X X X

Zastanawia mnie taka rzecz - już w trzecim kolejnym wyścigu Czesi startują bardzo wysoko, nawet na poziomie 4. miejsca, a później szybko spadają w okolice 8-10 miejsca. Przyzwyczaiłem się już do tego, że nasz team przegapia start wyścigu i później goni, ale mało prawdopodobne jest, aby wszyscy przesypiali start, tylko jedni Czesi są zmobilizowani na punkt. Może oni mają jakiś myk na ten start? Może próbki ze zmodyfikowanym czasem, czy coś?

sesef

Cytat: 7NBI_Zarecki Robert w 04 Październik 2009, 22:46
Zastanawia mnie taka rzecz - już w trzecim kolejnym wyścigu Czesi startują bardzo wysoko, nawet na poziomie 4. miejsca, a później szybko spadają w okolice 8-10 miejsca. Przyzwyczaiłem się już do tego, że nasz team przegapia start wyścigu i później goni, ale mało prawdopodobne jest, aby wszyscy przesypiali start, tylko jedni Czesi są zmobilizowani na punkt. Może oni mają jakiś myk na ten start? Może próbki ze zmodyfikowanym czasem, czy coś?

Zmodyfikowany czas odpada, bo to musiałoby zostać na serwerze zmodyfikowane. Za to dałomi to do myślenia z ciekawym chatem na AP26.

Troll81


Pigu


BOINC@POLAND[HA$]

W 2009 Challenge Series,

po wyniku za ten wyscig i po wtopie ukrainy i zirconia mamy szanse na awans na 5 pozycje.
Jest jeszcze wyscig 24 h i 3 dniowy,

nasze szanse oceniam na max 4 miejsce globalnie przy wiekszym zaangazowaniu czlonkow naszego teamu.
proponuje aby przed nastepnym wyscigiem rozeslac info mailem do wszystkich moze ktos chcialby dac nam kopa np na 24 h taki short track....

X X X


BOINC@POLAND[HA$]

weee no to lipa...
szkoda bo mysle ze w 24 h wyscigu ala LeManse... :)
to ludziska moze i chetnie by nas wspomogli...

TJM

Różnie może być z tymi Czechami.
Może u nich w teamie panuje zasada, żeby na czas wyścigu włączac report_results_immediately. Ma to dwie zalety - klient będzie cały czas pilnował bufora i na pewno wszystkie próbki zostaną zaraportowane na czas. A jak wiadomo trochę punktów można stracić jeśli nie zaraportuje się przeliczonych tuż przed końcem wyścigu.
Jako efekt uboczny byłby też 'wysoki start' - bo próbki odsylane byłyby na bieżąco, jedna po drugiej, co daje szybki przyrost punktów już na początku.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

X X X

Cytat: TJM w 05 Październik 2009, 16:31zasada, żeby na czas wyścigu włączac report_results_immediately
No to jeszcze nam napisz jak to mamy włączyć i wtedy sprawdzimy, czy to tylko to, czy jeszcze coś.
;D

ksysju

Hi

Ktoś coś znalazł  ;)

Bom dostał taką wiadomość  

[PrimeGrid] You have found a prime number!
I coś, że na jakiejś liście top 500 najciekawszych liczb bedę wisiał  ;D
Tylko za bardzo jeszcze nie wiem co to za liczba.

Edit: już mam 9291*2^470864+1 ::)
ksysju

Troll81


BOINC@POLAND[HA$]


Niekumaty Burak

Cytat: 7NBI_Zarecki Robert w 05 Październik 2009, 17:35
Cytat: TJM w 05 Październik 2009, 16:31zasada, żeby na czas wyścigu włączac report_results_immediately
No to jeszcze nam napisz jak to mamy włączyć i wtedy sprawdzimy, czy to tylko to, czy jeszcze coś. ;D

Otwierasz notatnik, wklejasz

<cc_config>
<options>
<report_results_immediately>1</report_results_immediately>
</options>
</cc_config>

zapisujesz jako cc_config.xml i umieszczasz folderze BOINC.
Więcej informacji znajdziesz tutaj.
Navigare necesse est, vivere non est necesse.

TJM

Na codzień lepiej tego jednak nie używać, chyba że liczy się projekty gdzie zadania są długie. W przypadku krótkich nawet kilkoma klientami pewnie da radę zmulić serwery pomniejszych projektów, poza tym klient staje się agresywniejszy w kwestii połączeń z schedulerem i czasami nie wychodzi to na dobre - czasami półgodzinna nieosiągalność schedulera może zakończyć się 24h backoffem.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

X X X

Na stronie teamu opublikowano ostateczne wyniki wyścigu:
http://www.boincatpoland.org/wiki/10_pa%C5%BAdziernika_2009_Ostateczne_wyniki_wy%C5%9Bcigu_PG_i_nowe_AP24

Wyniki są również tu:
http://www.boincatpoland.org/smf/primegrid/harvest-festival-challenge-02-10-2009-1800-utc-04-10-2009-1800-utc/

Patrząc na te wyniki nasuwa mi się pytanie - czyżbym już nie był członkiem teamu BOINC@Poland?  ::)

RAD-Poland

#56
poprawimy - jak tylko znajdziemy usterkę (błąd w skrypcie)

już dzisiaj raz w nim grzebałem bo zgubił nasz wirtualny komputer "Virtual Computer BOINC@Poland" problem ze zbyt długą nazwą

PS. ciekawe co będzie przyczyną tym razem, nie cierpię obróbki plików tekstowych, mogliby dać jakiegoś XML'a  ;)

EDIT1: puściłem te same skrypty bez zmian i teraz jesteś (problem był po stronie PrimeGrid jaki nie wiem)
EDIT2: jak widać o swoje trzeba walczyć  ;)


   
WCG:
PG:         YOYO:

     

Troll81

A w wynikach na naszej wiki też jest bubel??

RAD-Poland

też

pomiędzy Voice1980 a Dandysz powinien być 7NBI_Zarecki

Cytat63   Voice1980   15624,62
...
72   Dandysz   14208,73

PS. Korzystałeś z tabelki z pierwszego postu czy ze strony primegrid (nie wiem gdzie jest feler, nie znalazłem błędu w skrypcie), a wiedzę że robiłeś art w tym samym czasie co ja  aktualizowałem staty

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

Troll81


BOINC@POLAND[HA$]

A ja mam cos takiego.. :

Note: work in progress, might have issues occasionally
Prime number list for participant "HA$"
Prime Digits Subproject Prime Score
Doublechecker
4257*2^471583+1 141965 (decimal) Proth Prime Search 1.471

ale czemu piszą work in progress???