Ocena skuteczności promacji teamu oraz BOINC

Zaczęty przez Troll81, 29 Wrzesień 2009, 22:27

Troll81

Prosiłbym naszych liczydłowych o krótką wypowiedź:
Jak dowiedzieli się o BOINC?
Co ich skłoniło do przyłączenia się do tej idei?
Jak dowiedzeli się o naszym teamie?
Co ich skłoniło do przyłączenia się do naszego temu?

4 pytania i wystarczą 4 odpowiedzi. Zadaniem tego wątku jest ocena skuteczności promocji teamu jak i samego BOINC.


Tomasz R. Gwiazda

ja sie wplacze tu i powiem ze moze warto byloby skozystac z jakiegos google analytics albo czegos podobnego.
Tez mozna do ciekawych wnioskow dojsc

kempler

1. Wracając do SETI.
2. Chęć pomocy.
3. Google.
4. Dokładnie nie pamiętam ale chyba dobra stronka + forum czego nie było gdzie indziej.

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

X X X

1. Nie pamiętam, dawno było.
2. Ciekawość.
3. Był na liście teamów do wyboru.
4. Niezły opis projektów na www.

MJ19

1. Kontynuacja liczenia SETI po zamknięciu pierwszej wersji projektu
2. Nie lubię jak maszynka stoi i się marnuje;)
3. Z propozycji fuzji z moim poprzednim zespołem Poland BOINC Team(wcześniej Poland SETI team)
4. W zasadzie to patrz punkt wyżej:)

tito

1) cd SETI
2) gościu miał fajny screensaver oraz po chwili wiedza, że są jakieś statystyki - później przyszła mania
3) statystyki + zaproszenie
4) zaproszenie oraz brak perspektyw w poprzednim team-ie

ksysju

Witam

1. Seti 
2. Idea wykorzystania mocy domowych komputerków do czegoś większego.
3. Forum - trafiłem poszukując rozwiązania boincowych problemów
4. lekka  "schizofrenia" w poprzednim teamie, przy wyborze nowego zdecydowała dobra strona i ludzie na forum.
ksysju

Peciak

1. Artykuł w prasie PC WORLD lub CHIP
2. Nie lubię jak maszyna stoi i się marnuje ( ktoś już to pisał), grać na kompie nie mam kiedy a liczenie zapewnia jakieś emocje - rywalizacja, sprawdzenie maszyny z innymi kompami
3. Był na liście
4. Miał czynną stronę internetową i forum - żywe,

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

KrzychuP

1. Wzmianka o Einstein@Home (@BOINC) w jakimś artykule podczas Roku Fizyki (bodajże)
2. Możliwość wzięcia udziału w projektach naukowych
3. Z listy wyboru w projektach, w których nie było "Poland"-u i podczas poszukiwania informacji o problemach z liczeniem -> Google
4. Ujednolicenie przynależności teamowej, forum, na którym pytania żółtodziobów nie zostają bez odpowiedzi, oraz osobowość Ojca Założyciela  XD

Sebastian M. Bobrecki

1. Liczyłem klasyczne seti, united device, folding. Klasyczne seti się skończyło i powstał boinc.
2. Drogą ewolucji z seti. No i obietnica jednej platformy obsługującej wiele projektów, a nie jak drzewiej bywało, każdy ma swojego klienta.
3. Z tego co pamiętam to chyba z listy polskich zespołów na stronie jakiegoś projektu.
4. Nazwa sugerowała że to polska drużyna i że pod takim sztandarem można zrzeszyć sporo ludzi.
Kocham pracę, mogę na nią patrzeć godzinami.

Voice1980

1. Stare Seti - znajomi
2. wykorzystanie wolnego czasu procka, chęć pomocy, rywalizacja
3. pierwotnie to z listy polskich teamów na stronie Seti - potem google
4. wysoka pozycja teamu, forum i strona - kopalnia wiedzy

Kret_polny


  • 1. Artykuł w prasie komputerowej
  • 2. Pomyślałem,że skoro komputer i tak jest włączony przez prawie cały dzień, to można go do czegoś wykorzystać
  • 3. przez wyszukiwarkę drużyn
  • 4. szukałem jakiejś drużyny

lolek

jakiś art na onecie o rozwoju internetu
ciekawość, chęć pomocy
google
pierwszy team na który trafiłem poszukując informacji na temat BOINC

docentus

Przeszłość z liczeniem folding@home i artykuł w Chip albo PCW o aktualnych "tryndach" liczenia rozproszonego :d

gielo


1. Z internetu i to dość dawno
2. Od jakiegoś czasu wspieram różne projekty jak np. opensource i pomyślałem że boinc może być tego niezłym uzupełnieniem.
3. Z neta, szukałem jakiegoś polskiego teamu i was znalazłem
4. Szukałem polskiego teamu w sumie jakbym znalazł inny jako pierwszy pewnie tam bym się znalazł.

A jeżeli chodzi o promocje to polecam pisać różne artykuły na różnych blogach i forach zamiast spamowania for tą ostatnio na maksa poleconą gierką erepublik.
Pisać rzetelne, ciekawe artykuły to chyba najlepsze wyjście.
Profesjonalne statystyki stron  - także dla pozycjonerów



Szopler

Cytat: Troll81 w 29 Wrzesień 2009, 22:27
Prosiłbym naszych liczydłowych o krótką wypowiedź:
Jak dowiedzieli się o BOINC?
Co ich skłoniło do przyłączenia się do tej idei?
Jak dowiedzeli się o naszym teamie?
Co ich skłoniło do przyłączenia się do naszego temu?

1. Z tygodnika Komputer Świat - napisali o SETI@Home, a był rok 1999
2. Dreszczyk poszukiwania obcych no i wygaszacz bardzo mi się wtedy spodobał...
3. Miałem ze 3 lata przerwy i jak wróciłem do liczenia BOINC to szukałem największego polskiego teamu
4. j.w.

[PNT] Obix007

Ad1. Dawno, dawno, dawno temu w telewizji i internecie usłyszałem o S@H - zainteresowało mnie to.
Ad2. Zadecydowało właśnie nasze 4um na którym znalazłem sporo informacji i pomocy w uruchomieniu swoich zasobów.
Ad3. Zapisałem się na stronie głównej, i zaraz potem przestałem się tym interesować - bo informacje tam zawarte jakoś mnie nie zachęciły. Potem zaczęły przychodzić newslettery które ignorowałem ( nawet mnie denerwowały  %) ), aż w końcu coś się we mnie obudziło i zacząłem je czytać.
Ad4.Dlaczego się przyłączyłem:
a)Największy team
b)Znakomite 4um
c)Przyjazna atmosfera w teamie (bardzo nie podobały i nie podobają mi się wypowiedzi nijakiego Artura z teamu Poland)
d) inicjatywy takie jak PM i SKB@P

Właśnie dlatego liczę z Wami  :attack:


Pigu

wyczytałem w pc wordzie chyba
do teamu nigdy nie dołączyłem - wessała mnie fuzja  %)

sknd

Jak dowiedzieli się o BOINC?
Co ich skłoniło do przyłączenia się do tej idei?
Jak dowiedzeli się o naszym teamie?
Co ich skłoniło do przyłączenia się do naszego temu?

1 Zobaczyłem u brata boincowy wygaszacz ekranu
2 Chęć pomocy
3&4 Najpierw dołączyłem do Linux Users Everywhere, a nie mając pojęcia że można być tylko w jednym teamie zacząłem szukać jeszcze jakichś innych, wklepałem Poland, zobaczyłem national team i was, a że logo i nazwa nationalu mi sie z nacjonalizmem skojarzyła... dołączyłem do was. Potem zajrzałem na forum i mi sie spodobało. 

3891mike

Jak dowiedzieli się o BOINC?
Co ich skłoniło do przyłączenia się do tej idei?
Jak dowiedzeli się o naszym teamie?
Co ich skłoniło do przyłączenia się do naszego temu?

1. Google
2. Chęć uczestniczenia w czymś  jak na tamten moment unikatowym
3. przeglądając statystyki zobaczyłem was/nas
4. Byłem w różnych teamach na początek SETI.Germany później jakieś amd itd itp ale te polskie teamy "nie istniały" w odróżnieniu od B@P gdzie po prostu coś się działo a nie tylko sygnaturka teamu obok nazwy uczestnika