Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

The Giving Thanks Challenge 13–14.11.2009

Zaczęty przez RAD-Poland, 17 Październik 2009, 15:00

lolek

A u mnie wszystko poszło się rypać. Przez 20 h nie było mnie przy kąpie, a RAM zaczął szwankować i wszędzie error  >:( Najbardziej mnie wkurza, że wystarczyło wyjąć kości i  włożyć je z powrotem.

Can-D

A u mnie korki nie siadły,prądu starczyło,nic nie wyzionęło ducha i śmiga aż miło %)

Peciak

no i koniec zaraportowane a reszta próbek liczymy dla sportu  %)

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

Troll81


PanStaszek

No to po wszystkiemu !
Gratki dla Ksysja (prawie pierwsza dycha) i pozostałych liczacych oczywiscie tez !


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

Troll81


X X X

Gratulacje i podziękowanie za wspólne ściganie.
:respect:
Rywalizacja o miejsca 4-7 była tym razem wyjątkowo zacięta i trwała do ostatniej chwili. Cieszę się, że nasz team, Digital Recon, w swoim debiucie, pokazał się z dobrej strony i jednocześnie udowodnił, że nie jest jedynie wydmuszką opartą na grafach. Tworzymy zespół ludzi mających ambicję i zdolność zwyciężania. Do zobaczenia w następnym wyścigu albo innym wydarzeniu - na zdrowie!
:parrrty:

Troll81


Peciak

Pytanie do liczydłowych. Proszę o przyznanie się komu wyleciała aplikacja licząca w kosmos podczas wyścigu. U mnie przez 24 godziny obliczeń wyleciały dwa jajka - oczywiście w nocy jak sobie słodko spałem. Miał ktoś jeszcze taki przypadek? Komunikat systemu jest banalny aplikacja taka a taka przestała działać  %) .
edit: żeby z tej informacji coś wynikało to dopisuje  system Vista 64 procek Phenom II 965BE nie ocowany

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

3Rni


Voice1980

Chyba możemy pogratulować sobie niezłego wyniku.  :parrrty:
W porównaniu do innych wyścigów, liczących wcale nie było tak mało (patrz ostatni wyścig Seti).






Troll81

w poprzednim wyścigu prime było 5..... w tym mielismy szansę na 4 ........

Voice1980


X X X

Ciekawa sytuacja jest w klasyfikacji drużynowej, a został tylko jeden wyścig i aż 150 pkt do zgarnięcia.


6
7
8
9
10
11

Ukraine
US Navy
BOINC@Poland
The Knights Who
Crunching Family
Ars Technica

294.5
289.5
287.5
259.0
257.0
241.5

Sytuacja jest trudna, bo Ars Technica pobiła Was o parę długości, a US Navy zaangażuje wszystkie swoje lotniskowce, aby zdobyć pierwsze miejsce w indywidualce. Jednak gdybyście w końcu się zmobilizowali, bo przecież macie >5000 członków, to 6 miejsce jest jak najbardziej w zasięgu. Inaczej wyjdzie na to, że nie tylko Czesi, ale i biedota z Ukrainy Was pokona.

Bober


X X X


PanStaszek

Odnoszę wrażenie że ktoś się od nas odciął i teraz cwaniaczy ....


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

Peciak

Co ty wrócą do nas, co to za frajda cały czas wygrywać, gdzie emocje, tylko trochę czasu trzeba

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

Troll81

:D biorąc pod uwagę ilość czynnych teamowiczów.... to te >5000 to bajka jak się patrzy :D gdyby faktycznie w ciągu doby skierować taką moc na jeden projekt :D to rac byłby 2,5kk :D

3Rni

Cytat: Troll81 w 15 Listopad 2009, 21:30
:D biorąc pod uwagę ilość czynnych teamowiczów.... to te >5000 to bajka jak się patrzy :D gdyby faktycznie w ciągu doby skierować taką moc na jeden projekt :D to rac byłby 2,5kk :D

tak to jest gdy marne 1% zespołu angażuje się w wyścig, gdzie te tysiące userów B@P, osobiście tez tracę zapał jak to widzę, że garstka DR skroiła nas w tym wyścigu...

Troll81

:D weź pod uwagę że DR ma dwóch wybitnych liczydłowych dysponującymi olbrzymimi mocami

http://pl.boincstats.com/stats/boinc_host_stats.php?pr=bo&st=0&userid=a66e24e528a33b5039a92fcbc112f0be

gdybym ja miał 6 x 920 intela to też bym rządził.....
ponadto gro ich punktów (80%) to milka... wystarczy że MW przytnie punktacje i RAC spada od razu.... a ci nasi userzy generują mniej więcej stały RAC......

X X X

Nigdy nie odcinałem się od moich ulubionych wyścigów w PG, one mnie zwyczajnie kręcą. A w Waszym wyniku w 2009r. też mam swój tyci tyci udział, więc miło by było zwieńczyć to dobrym miejscem. Digital Recon poważną rywalizację w PrimeGrid's Challenge Series rozpocznie dopiero w styczniu 2010 roku.
;D
Piotr, kiedy w marcu 2005r. powstał team SUSA, mając za cel zostanie numerem 1, to osiągnięcie tego celu zajęło mu 24 miesiące. Naszym celem jest zostanie najmocniejszym teamem w całym świecie Boinc, ale teraz jest jeszcze trudniej, więc chwilowo znudzenie zwycięstwami nam nie grozi - LAF i SG są dla nas jeszcze za mocne. Choć pierwsze sukcesy już mamy - po dwóch tygodniach, w wyścigu CPU, zajęliśmy 4 miejsce zespołowo i indywidualnie. Wg dzisiejszych statystyk jesteśmy na 5 miejscu najmocniejszych teamów, choć nasz okręt flagowy - Milka - punktów nie przynosi.
:attack:
Wyścigi PG coraz bardziej przypominają Tour de France - całe teamy pracują na swoich liderów. Wszyscy z USN pracują na zwycięstwo indywidualne swojego lidera. Z kolei SG i LAF już mobilizują szeregi, aby im ten sukces odebrać. W ostatnim wyścigu czołówka klasyfikacji indywidualnej zdobędzie astronomiczne liczby punktów.

I tak sobie myślę, że skoro punkty dostaje tylko 30 pierwszych, to może też w końcu zaczniecie działać drużynowo i udzielicie znaczącego wsparcia ksysju?

A druga sprawa, to wiele teamów na czas wyścigów jednoczy swoje siły, więc przemyślcie sobie, czy nie warto byłoby w przyszłym roku łączyć swoje siły, aby pokonać któryś z dwóch najmocniejszych teamów LAF i SG. Zwłaszcza w przypadku tego drugiego byłoby to z paru względów miłe. Powodzenia w walce o miejsce 6!
:parrrty:
PS: Trollu, Milka punktów nie daje, a dziś jesteśmy na miejscu 5! :)

Peciak

Ale niestety najlepsi odchodzą ...
7NBI_Zarecki Robert
OxyOne
3Rni
i nawet nie powiedzą cześć  :(.

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

Voice1980

??? nie kumam..a gdzie widać, że Oxyone i 3rni odeszli? halo

Peciak

a chociażby tu
http://milkyway.cs.rpi.edu/milkyway/team_members.php?teamid=1823&offset=0&sort_by=expavg_credit
http://boinc.thesonntags.com/collatz/team_members.php?teamid=763&offset=0&sort_by=expavg_credit
http://www.primegrid.com/challenge/2009_givingthanks/top_users.html  poz 75

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

Troll81

Oxy coś szemrał że będzie liczył dla DC ale nie wiem czy to na stałe czy nie. Cóż.... nie zatrzymamy odchodzących ale i też nie na samych punktach Boinc siedzi....

AiDec

Oj i tak bez pozegnania? :(  :wth:

O mnie sie nie martwcie - czy chcecie, czy nie, ja nigdzie nie odchodze :D



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Peciak

Może trochę nie w temacie ale dlaczego superkomputery SKB@P nie wsparły naszego zespołu w minionym wyścigu?
1. Czy było to spowodowane trudnością w podpięciu ?
2. Jakimś wewnętrznym regulaminem bo np. liczą tylko projekt miesiąca ?
3. Wymagana jest zgoda ? i kogo ?
4. Czy wspomogą nas w przyszłym wyścigu AP26 ?

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

3Rni

Cytat: Piotr Rakowski w 15 Listopad 2009, 22:26
Ale niestety najlepsi odchodzą ...
7NBI_Zarecki Robert
OxyOne
3Rni
i nawet nie powiedzą cześć  :(.

nie powiedziałem cześć bo:

oczy moje (grafy ATI) są w DR ale serce (CPU) zostało i liczy dla B@P  ::)

Cytat: Troll81 w 15 Listopad 2009, 22:21
:D weź pod uwagę że DR ma dwóch wybitnych liczydłowych dysponującymi olbrzymimi mocami

http://pl.boincstats.com/stats/boinc_host_stats.php?pr=bo&st=0&userid=a66e24e528a33b5039a92fcbc112f0be

gdybym ja miał 6 x 920 intela to też bym rządził.....
ponadto gro ich punktów (80%) to milka... wystarczy że MW przytnie punktacje i RAC spada od razu.... a ci nasi userzy generują mniej więcej stały RAC......


siła to nie tylko paru wybitnych, siła nasza to masa, niestety na tą chwilę masa bezwładna a szkoda bo można by dobry lansik zrobić  w PrimeG
ale chyba lepiej jak widzę założyć dział o promocji i tam debatować nad następnym tysiącem potencjalnych userów

Troll81

Lansik by można było.... tylk newsletter lezy i kwiczy. tak by się rozesłało przed wyścigiem.... MObilizacja to potęga.... tym bardzije że do 4 miejsca niewiele brakowało i było to w naszym zasięgu....

Każdy liczy jak chce i dla kogo chce. NIe zamierzam krytykować nikogo za dokonywane wybory. Oczywiście cieszyłbym się gdyby te punty z graf szły na konto naszego teamu  %) ale cieszy mnie i fakt że CPU liczy dla nas :D

Bezwładność teamu wynika raczej z małego zaangażowania userów. Razem można zrobić wszystko, w pojedynkę niewiele. Weźcie pod uwagę że team to nie tylko pogaduchy na forum czy irc ale także prowadzenie naszej wiki, robienie tłumaczeń, promowanie teamu na różne sposoby.

Dlatego szczególny szacun należy się takim osobom jak Bober, Kempler, Sesef i inni którzy oprócz mielenia punktów ciężko pracują w swoim wolnym czasie na to by młody user przychodząc do nas dostał maksymalny support i mógł skorzystać z rzetelnej wiedzy i dobrych materiałów.....

Chciałbym aby takich userów, zaangażowanych i pracowitych było jak najwięcej. Bo to oni sprawiają że wielu ludzi rozpoczynających przygodę z BOINC trafia do naszego teamu. Nie znaczy to jednak że punkty się nie liczą. Są ważne, ale nie są wszystkim. Wystarczy spojrzeć na fora takich teamów jak seti.usa czy LAF. Wzajemne wsparcie, mobilizacja, promowanie teamu poprzez organizację heppeningów czy eventów. To jest właśnie siła drużyny.

X X X

Czy ktoś może jest zorientowany, dlaczego pozycja 17 nie otrzymała punktów w ostatnim wyścigu?
17   SG-Booster      SETI.Germany   69132.97     N/A
http://www.primegrid.com/challenge/2009_givingthanks/top_users.html

RAD-Poland

jest to wyjaśnione na forum PrimeGrid, z tego co pamiętam

konto SG-Booster jest odpowiednikiem naszego Virtual Computer BOINC@Poland i nie spełnia wymogu formalnego konta osobistego

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

Peciak

Czy dlatego naze kompy SKB nie brały udziłau w wyścigu ?

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

RAD-Poland

#113
nie, to nie ma nic wspólnego, punkty naszego SKB@P liczyłyby się do dorobku zespołu

prawdopodobnie jest problem ze zdalnym zarządzaniem tymi komputerami, by wstrzelić się w tak krótki 24 godziny wyścig komputery musiałyby być oskryptowane lub ktoś musiałby je lokalnie doglądać, oczywiście jest jeszcze możliwość pracy przed wyścigiem z małym buforem próbek by jak największa ilość została zaliczona do wyścigu, nie wiem jakie możliwości ma Zarządca SKB@P bo jeśli zostaje BAM to raczej nie ma szans na aktywny udział naszego SKB@P w takich wyścigach  
(ostatnio krótkie wyścigi są organizowane w dni wolne od pracy - prawdopodobnie w celu wyeliminowania części liczących komputerów służbowych ;) )

moim zdaniem takie sztuczne konta SG-Booster czy Virtual Computer BOINC@Poland mogą nabijać punkty dla zespołu, ale psułyby zabawę w rywalizacji indywidualnej,

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

X X X

I tak, i nie. Tak, gdyby spoglądać na klasyfikację indywidualną idealistycznie. A nie, kiedy patrzymy realnie - np. US Navy liczy na konto jednego zawodnika. U innych ta tendencja też staje się coraz bardziej widoczna. Czasy Szurkowskiego minęły, teraz ekipy pracują na liderów, jak w Tour de France. Albo ktoś się przystosowuje do zmian, albo popada w anachronizm i przegrywa.

Bober

To zamieniają klasyfikację indywidualną w drugą drużynową - nieco bez sensu.

Troll81

bo zaczynają się liczyć punkty odznaki miejsce w rankingu.... uczciwa realizacja spada na dalszy plan...
tak jak na olimpiadzie.... normalny sportowiec zdobędzie może 10 miejsce.......

X X X

Cytat: Troll81 w 17 Listopad 2009, 21:53bo zaczynają się liczyć punkty odznaki miejsce w rankingu.... uczciwa realizacja spada na dalszy plan...
A co jest nieuczciwego w rywalizacji na punkty i miejsca w rankingu? Czy nie na tym właśnie polegają wyścigi?

Peciak

wole swoje 159 miejsce bez dopingu niż wyższe z dopingiem  XP
Cytat: Bober w 17 Listopad 2009, 21:47
To zamieniają klasyfikację indywidualną w drugą drużynową - nieco bez sensu.
To jest nieuczciwe i stanowczo bez sensu. Tak nawiasem mówiąc to w ogóle miejsca w wyscigach liczone indywidualnie są moim zdaniem bez sensu, powinna się liczyć tylko drużyna.

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

Gargul

Na klasyfikację indywidualną, ja nawet za specjalnie nie patrzę. Ważny jest wynik drużyny. Zresztą, w RACu całkowitym, cały czas utrzymuję się powyżej miejsca 30k. Dla mnie to dobry wynik i nie uważam, żebym potrzebował dopingu. Nie uważam też, żebym przegrywał.

7NBI, Twoje słowa są najlepszym dowodem, że nie rozumiesz idei BOINC i B@P. To, że masz duży RAC, nie robi z Ciebie też ani wyroczni, ani tym bardziej lidera.