Aktualności:

Nasz kanał IRC - Porozmawiaj z nami.

Menu główne

Podaj dalej

Zaczęty przez emik, 23 Listopad 2009, 19:29

emik

z czyjej ręki zginął Jango Fett podczas bitwy o Genosis


emik

podpowiedź:

episode 2 - Atak Klonów


Troll81


emik



Troll81

#364
Fragmenty jakiego filmu pojawiają się w teledysku "One" przez zespół Metallica

http://www.youtube.com/watch?v=EzgGTTtR0kc

emik

Johnny poszedł na wojnę (Johnny Got His Gun) – dramat prod. USA z 1971  r.

Film został oparty na książce o tym samym tytule, napisanej przez Daltona Trumbo. Jest on również autorem scenariusza filmu i reżyserem.

Film zainspirował zespół Metallica do napisania utworu One, wydanego na albumie ...And Justice for All w 1988 r. Jego fragmenty zostały również wykorzystane w teledysku do tej piosenki.




Troll81

Dajesz dalej

Nie wiem czemu nie pokazało mi że ktoś napisał odpowiedź w tym wątku.....)

emik

kto stworzył przecudną muzę do seriali "Battlestar Galactica" i "Caprica"


Adam50

Richard Gibbs , Bear McCreary

emik



Adam50

Bohater serii książek Braiana Lumleya "Nekroskop" potrafił "rozmawiać" z umarłymi. Proszę podać imię i nazwisko lub nazwiska? oraz posiadane "umiejętności"?
   

emik

Harry Koegh - potrafi rozmawiać z umarłymi i uzyskiwać od nich pomoc, posiada talentu parazmysłowe (ESP). Potrafi otwierać drzwi do Continuum Mobiusa, co za tym idzie, ma możliwość przenoszenia się w czasie, a także przenoszenia w każde miejsce na ziemi.


Adam50

#372
Cytat: emik w 14 Czerwiec 2010, 21:20
Harry Koegh - potrafi rozmawiać z umarłymi i uzyskiwać od nich pomoc, posiada talentu parazmysłowe (ESP). Potrafi otwierać drzwi do Continuum Mobiusa, co za tym idzie, ma możliwość przenoszenia się w czasie, a także przenoszenia w każde miejsce na ziemi.

Emik, to jest połowiczna odpowiedź. Jeśli podasz jeszcze drugie imię i nazwisko postaci pod jakim póżniej występuje Harry oraz/lub rozwiniesz talenty pozazmysłowe poza rozmową i Mobiusem to Ci uznam ;)

emik

dawno to czytałem i tylko pierwsze 4 tomy, więc posiłkuję się goglami i może chodzi o imię i nazwisko osoby której ciało przejął: Alec Kyle


Adam50

Dajesz
Dodam tylko że talenty te to: telepatia oraz umiejętność tworzenia tzw. "smogu psychicznego" (talent Weslleya) czyli obrony umysłu przed telepatami.

Troll81

Adam50 Witam na forum i zapraszam do działu wizytówki :D

emik

nazwa rodzinnej planety Wookie


Adam50


emik



Adam50

Nazwy chemiczne alkoholu

legis

nie bardzo wiem o które alkohole ci chodzi
matanol tego pić nie wolno
etanol a tan jak najbardziej
oba to pochodne alkanów czyli alkanole lub ze względu na jedną grupę hydroksylową -OH zwane alkoholami monohydroksylowymi
są jeszcze :
alkenole
alkinole
itd, itp.
sz

Adam50

Alkohole:

Etanodiol (glikol etylenowy)
Etanol
Glicerol (gliceryna)
Metanol
Propanol

O taką odpowiedz mi chodziło, a że podałeś dwa z nich to warunkowo ci zaliczam  ;)
dawaj pytanie

legis

#382
1 - 13 atomów węgla:

matanol
etanol
propanol
butanol
pentanol
heksanol
heptanol
oktanol
nonanol
dekanol
undekanol
dodekanol
tridekan

20 atomów węgla ejkozanol
100 atomów węgla hektanol
1000 atomów węgla kilianol

i tak bez końca przynajmniej w teorii

W jakim filmie pojawia się zdjęcie jabłka z ludzkimi płodami zamiast pestek

Adam50


emik

odpowiedź poprawna - jak Adam się nie pojawi to niech zadaje pierwsza osoba


Troll81

która rocznica bitwy pod grunwaldem przypada w tym roku??

emik

600 :)

niech ktoś zada pytanie za mnie


Cyfron

To ja sobie pozwolę:

Podaj różnicę pomiędzy WENTYLATOREM a WIATRAKIEM.

Troll81

Wentylator dmucha  a wiatrak dokładnie na odwyrtkę :D znaczy się że to powietrze nim rusza.

Cyfron

Poprawnie - więc proszę o nazywanie wentylatorów wentylatorami a nie wiatrakami (duuużo tego jest na forum) ...  :attack:

Troll81

#390
eh..... mnóstwo jest takich umfali. np notorycznie ludzie mówią że szkoci graja na kobzie...
tymczasem kobza wygląda tak:
http://www.dudziarz.art.pl/buzuki/kobza-sm.jpg

a szkoci graja na dudach

legis


Troll81

Jak nazywa się najjaśniejsza gwiazda na naszym niebie :D

apohawk

No good deed goes unpunished.

Troll81

Zadziwiająco mało osób podaje prawidłową odpowiedź :D
Dajesz

apohawk

Bo to podchwytliwe pytanie ;)

Podaj imię i nazwisko dwóch aktorów, którzy zagrali w "Kingdom of Heaven" i "Harry Potter and the Order of the Phoenix".
No good deed goes unpunished.

Troll81

#396
http://pl.wikipedia.org/wiki/David_Thewlis
http://pl.wikipedia.org/wiki/Brendan_Gleeson

apohawk

Oczywiście, że tak. Dajesz
No good deed goes unpunished.

Troll81

Podaj przynajmniej 5 sposobów zmierzenia wysokości budynku przy pomocy barometru słupkowego bez wykorzystania pomiarów ciśnienia.

emik

1) Po pierwsze: można wziąć barometr na dach budynku, puścić go i po zmierzeniu czasu potrzebnego na swobodne jego spadanie określić wysokość, posługując się wzorem H = gt2/2; niestety — barometr stracony.

2) Można też, jeśli świeci Słońce, zmierzyć wysokość barometru, następnie długość jego cienia, a potem długość cienia drapacza chmur; z prostej matematycznej proporcji można z łatwością wyznaczyć szukaną wysokość.

3) Gdyby ktoś natomiast chciał posłużyć się prawdziwie naukową metodą, należy przywiązać barometr do nici o długości l, następnie zmierzyć okres wahań T powstałego w ten sposób wahadła na powierzchni Ziemi, a potem na dachu wieżowca; dalej korzystając ze wzoru T = 2pi (pierwiastek (1/g)) i zależności przyspieszenia ziemskiego od wysokości wyznaczyć żądaną wielkość.

4) Jeśli budynek posiada zewnętrzne schody awaryjne, najprościej będzie użyć barometru jako przymiaru i wchodząc po schodach, zaznaczać kolejne odcinki równe jego wysokości; po zliczeniu liczby odcinków i przemnożeniu jej przez wysokość barometru otrzymujemy pożądany wynik.

5) Pójść do portiera w tym wieżowcu i powiedzenie: "Dam panu ten ładny, nowiutki barometr jeśli zdradzi mi pan jak wysoki jest ten wieżowiec.

:parrrty: