Aktualności:

Czy uczestniczysz w Projekcie miesiąca?

Menu główne

Superkomputer z 2536 PlayStation 3

Zaczęty przez Szopler, 25 Listopad 2009, 07:05

Szopler

CytatAmerykańskie lotnictwo chce zakupić kilka tysięcy konsol Sony aby zrobić z nich superkomputer.
Nie tak dawno okazało się, że agenci badający pedofilię używają PlayStation 3 do łamania haseł. Teraz okazuje się, że to nie jedyna organizacja w Stanach używająca PS3 do pracy. U.S. Air Force postanowiło zakupić 2200 sztuk japońskiej konsoli, aby zrobić z nich superkomputer.

Dołączą one do 336 już obecnych PlayStation 3, które znajdują się w centrum badawczym w Rome w stanie Nowy Jork. Będą one używane do analizowania obrazów z radarów, nagrań z kamer oraz do badania przydatności procesorów Cell w działaniach bojowych. Całkowity koszt superkomputera, po kupieniu nowych konsol, będzie wynosił 2 miliony dolarów. Jest to jednak kropla w morzu budżetu centrum badawczego, który wynosi 700 milionów dolarów.

Filavandrel

heh niezłe :)

a po godzinach pracy zapuszczą sobie jakąś gierkę  XD

I7 920@4GHz, HD5970, 6 Gb RAM, Microsoft Windows 7 Professional x64 Edition

ksysju

Hi

Spoko, primegrid też można na PS3 przeliczać, jak jest w innych projektach to nie wiem.

ksysju

Tomasz R. Gwiazda

z tych ps to chyba jakis klaster na linuxie jest stawiany co?

PBT_marian_boss

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 25 Listopad 2009, 17:15
z tych ps to chyba jakis klaster na linuxie jest stawiany co?
No na pewno nie pracują na standardowym oprogramowaniu konsoli. Ciekawe co producent mówi na zmianę oprogramowania.

ksysju

Hi

O ile zrozumiałem, to nie chodzi o te najnowsze wersje ps3,  tylko te ciut starsze.
Na tych "nowych" obecnie sprzedawanych nie da się zainstalować linuksów, czemu ? to nie wiem.

ksysju

PBT_marian_boss

Cytat: ksysju w 25 Listopad 2009, 21:57
Hi
O ile zrozumiałem, to nie chodzi o te najnowsze wersje ps3,  tylko te ciut starsze.
Na tych "nowych" obecnie sprzedawanych nie da się zainstalować linuksów, czemu ? to nie wiem.
Może cywile nie wiedzą a wojaki już tak. A być może przy tak prestiżowym zamówieniu producent odblokuje taką możliwość specjalnie dla kupującego.

Sobek

Przestancie pisac dziwne rzeczy. Po prostu kupili, bo nie maja nic w robocie do zrobienia i zeby sie pracownicy nie nudzili to im konsole kupili. Szkoda, ze nie napisali jakie gry do tego dolaczyli :)