Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

Problem z Boinc managerem i Enstein

Zaczęty przez Cross, 10 Grudzień 2009, 17:59

Cross

Witam, jestem dosyc nowy, mian owicie mam problem z BM, kiedyś tam byłem w seti i normalnie mi liczy na moim obecnym kompie, natomiast dołączyłem do ensteina i nie umie się z tym projektem połączyć, a co dziwne konto utworzyło się na ich stronie poprzez BM. Seti liczy normalnie i CPU i GPu, nie próbowałem jeszcze do innych projektów bo w sumie mnie nie interesują a na pkt nie jestem za bardzo łasy...

wersja BM to: 6.10.18

Mój Config: C2D E4400 (kręcony), Płyt Asus P5N-E SLI, 2x1 GB DDR2 800 Dual (kręcone) , 8800 GTS 320 MB (kręcone).

Win XP Pro SP3

Może przez to że mam wszystko przetaktowane?
Help  :(

ksysju

Hi

Jakieś logi z BM byś zadał.
Będzie nam łatwiej wywróżyć co i jak.


ksysju

Troll81

#2
hm.... co znaczy że nie umie się połączyć z projektem? Jakie komunikaty wyświetla?? a może łączy się ale nie pobiera próbek??

serwery einsteina chodzą na pewno
http://einstein.phys.uwm.edu/server_status.php

kręcenie procka może spowodować co najwyżej błędy podczas przeliczania próbek...

Cross

To mi wysypywało w wiadomościach:

Cytat2009-12-10 16:41:49   Einstein@Home   Scheduler request failed: HTTP internal server error
2009-12-10 16:59:14   Einstein@Home   Sending scheduler request: To fetch work.
2009-12-10 16:59:14   Einstein@Home   Requesting new tasks for CPU
2009-12-10 16:59:35      Project communication failed: attempting access to reference site
2009-12-10 16:59:36      Internet access OK - project servers may be temporarily down.
2009-12-10 16:59:39   Einstein@Home   Scheduler request failed: Couldn't connect to server

Ale teraz po kilku godzinach pracy i moim powrocie z baru nagle zaczął chodzić :-) Połączył się, pobiera próbki i oblicza, nie wiem o co chodziło, że ciągle ponawiał poączenia do serwa, seti działało bez problemu.

Sorki za kłopot

Pozdrawiam  :attack:

Troll81

widocznie serwery einsteina miały chwilowego zgryza.

Sobek

U niego sie naprawilo za to u mnie zdechlo. Zostaly mi 4 probki do obliczenia a einstein dalej nie odbiera - jak by sie nie chcial ze mna rozmawiac... :/

G

Hej!
U mnie próbki Einsteina też się zacinają, ale tylko na Windzie. Pod Linuxami nic takiego sie dzieje. Jeżeli masz dostęp do takiego kompa (fizyczny lub zdalny) , to spróbuj ręcznej aktualizacji projektu.