Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

jaki zasilacz dla takiego zestawu???

Zaczęty przez sstratoss, 17 Grudzień 2009, 16:58

sstratoss

Witam,
chodzi mi głównie o moc jaka jest wymagana do stabilnej pracy kompa, no i jaka firma jest godna polecenia.
Oto podzespoły:
mobo: GIGABYTE GA-MA770T-UD3P AM3 DDR3
procek:PHENOM II X2 550 BLACK EDITION AM3 3.1Ghz
RAM:OCZ 2GB DDR3 1333 CL9
grafa: GF 8500GT
do tego jeden HDD sataII i DVDRW.
Teraz najważniejsza sprawa czy ta pamięć bedzię dobrze chodziła na tym mobo, bo gdzieś słyszałem że niektóre pamięci nie współpracują z tą płytą. Nie ukrywam że pokuszę się o odblokowanie dodatkowych rdzeni na tym procku, a nóż zrobi się z niego PHENOM II X4   %)


:

sesef

4 GB ramu, 2 to już trochę przymało w systemach 64bit.

A zasilacz jak nie planujesz jakiś wielkiej rozbudowy o radki 58xx to spokojnie 450W starczyć powinien.

sstratoss

wiem że te 2GB to mało ale chwilowo brak funduszy  :( w przyszłości mam zamiar zainstalować łącznie 8GB
a teraz jakiej marki polecacie zasilacz bo przedział cenowy jest duży...myślałem o jakimś chieftecu


:


Peciak

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 17 Grudzień 2009, 17:37
Corsair
popieram, zwłaszcza że niektóre modele maja odpinane przewody i nie musza majtać się po kompie niepotrzebnie.

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

legis


Tomasz R. Gwiazda

btw: w domowym zestawie mam wlasnie ENermaxa :)

mikerbest

Może i ja się spytam czy do mojej konfiguracji starczy zasilacz Tagan BZ-500. Procesor x6 1055t, HD4850 512MB, 8GB RAM, 5 wiatraków 12cm.
Pytam się, bo jak włączam Boic to po jakiejś godzince, czasem pół, zawiesza mi się komputer. Procesor katuje programem Aqua@home 6 rdzeni na raz.
http://www.boincstats.com/signature/user_2545973.gif

Troll81