Aktualności:

Czy uczestniczysz w Projekcie miesiąca?

Menu główne

Kręcenie Xeon'a

Zaczęty przez probny, 23 Grudzień 2009, 15:22

probny

Witam,

Tak z ciekawości chciałbym zobaczyć ile może to przyspieszyć czas obliczeń.
W tych sprawach jestem noga, także proszę o łopatologiczne wyjaśnienie i wszelkie ostrzeżenia.

Do podkręcenia:

Typ procesora:         2x QuadCore Intel Xeon X5482, 3200 MHz (8 x 400)
Nazwa płyty głównej:      Dell Precision WorkStation T7400
Mikroukład płyty głównej:   Intel Seaburg 5400B
Pamięć fizyczna:         8x: Nanya NT2GT72U4NB1BD-2C 2 GB DDR2-800 ECC DDR2 SDRAM FB-DIMM  (3-3-3-11 @ 239 MHz)  (4-4-4-15 @ 320 MHz)  (5-5-5-18 @ 400 MHz)

Everest o procesorze, podaje jeszcze coś takiego:

Producent:                  Intel
Częstotliwość zegara zewnętrznego:   1600 MHz
Maksymalna częstotliwość taktowania:   3800 MHz
Bieżąca częstotliwość taktowania:      3200 MHz
Wartość napięcia:            1.2 V


Co wpływa na co, tego nie wiem.
Jak się zabrać do tego ?
Ile można z tej konfiguracji wyciągnąć dodając, że zależy mi na bezpieczeństwie ?

Pozdrawiam :)

OxyOne

Jak nie masz pojecia to lepiej zostaw. Pocwicz na jakims blizniaczym core /q9450 - q9550/. Bedzie bezpieczniej. Rzucajac sie z OC na tak tłusty sprzet nie majac pojecia co potrafi płyta nie wspominajac jakie jest chłodzenie na CPU popełnisz morderstwo na Xeonach.
Z tego co przeczytałem na szybko to ta płyta nie obsługuje DDR - 800 wiec zeby zaocowac to musisz zjechac z pamieciami jak płyta pozwoli.
kolejna kwestia to chłodzenie i zasilacz...
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

probny

Niestety nie mam na czym poćwiczyć.
Płyta obsługuje 800 MHz tylko przy prockach z FSB 1600, a te takie są. Bios pokazuje 800MHz, tak samo Everest.

Chłodzenie fabryczne, czyli jest tunel powietrzny zasilany przez osobny wentylator. Tunel chłodzi najpierw procesory, później pamięć. Do pamięci jest dodatkowy wentylator pod kątem. Wszystkie wentylatory reagują na zmianę obciążenia.
Zasilacz jakiś Della, 1kW.
Na fotkach chłodzenie z widocznymi wentylatorami i radiatorami.
hxxp://kombinerki.com/dell

Jakie są pierwsze kroki ?
Na co trzeba uważać?

Can-D

Co mi wiadomo to płyty serwerowe nie obsługują Oc ,poza małymi wyjątkami -- wiadomo nie temu to ma służyć.