i5 vs i7

Zaczęty przez Skret, 27 Grudzień 2009, 19:43

Skret

Witam. Składam sobie właśnie nowe kompa - dręczy mnie jedno pytanie ... Za podobną cene można kupić i5 3,46 Ghz i i7 2,8 Ghz, różnią się one taktowaniem ale i7 ma HT czy nadrobi ona różnicę taktowania ... chodzi głównie o BOINCOW-e projekty ... do niczego innego komp praktycznie nie będzie używany :)

ksysju

Hi

Jaki i5 masz na myśli ? , bo z takim zegarem widzę tylko Core i5 670 , a to nowe cacko 32n.   

ksysju

Skret


ksysju

Hi

W takim razie ten i5 ma 2rdzenie i HT  ,   a i7 4 rdzenie i HT.
Jak się będzie sprawował i5 32n w boinc to raczej nikt jeszcze nie napisze.
Zakładam, że będzie oszczędniejszy, ale więcej jak i7 raczej nie przeliczy.

ksysju

Skret

Nie o oszczędności tu chodzi :] Liczy się moc ... czyli i7 będzie lepszym wyborem ? :]

Szopler

Jeśli BOINC i jeśli nie oszczędność to i7 920 podkręcony na 4.0GHz i wyżej z wyłączonym HT ;)

Raptor77

jak pisał 5z0pl3r najlepiej to i7 (nie ważne czy 920/860) ale z HT bo zawsze to 15-20% do przodu, albo i5 750 i też >4G w tym przypadku nie płacisz za HT
i7|GTX570|SSD|27" | ATV2|XMBC|3TB NAS|40"|5.1

Pigu

a nie jest czasem tak, że zasadność włączania/wyłączania HT zależy ściśle od projektów?

odnośnie wydajności 25% w Mhz to zawsze słabiej niż 100% w ilości jaj %)

Skret

No więc dlatego poszedłem, za waszą namową i zakupiłem i7 920 ;)

Tomasz R. Gwiazda

nie ma co mnozyc watkow a ze kolega Skret ma akurat procek ktory mnie interesuje to tu podpytam.

Jakie chłodzenie: box'owe czy inne?  I jakie temperatury. Idle i przy BOINC :)


Skret

Idle to nie wiem :P Ale przy boincu 60-80 ;)

Tomasz R. Gwiazda

ale wiatrak z zestawu?

Skret


Tomasz R. Gwiazda

#13
ok czyli juz mam odpowiedz na jedno :)

to teraz kolejne pytanie (do publicznosci) :)


Ktos cos proponuje zamiast boxowego coolerka?
Moj faworyt to poki co Scythe Mugen II  www.benchmark.pl/mini-recenzje/Scythe_Mugen_II_-_nastepna_wersja_Nieskonczonosci-2010.html

Raptor77

bierz śmiało do 4G wystarcza

i7|GTX570|SSD|27" | ATV2|XMBC|3TB NAS|40"|5.1

Peciak

Ależ to jest cieżka maszyna  :fright:

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

sesef

#16
Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 19 Styczeń 2010, 20:36
Ktos cos proponuje zamiast boxowego coolerka?
Moj faworyt to poki co Scythe Mugen II  benchmark.pl/mini-recenzje/Scythe_Mugen_II_-_nastepna_wersja_Nieskonczonosci-2010.html

Mugen chyba najlepszy wybór za tą cenę tylko pamiętaj, żeby koniecznie brać rev B bo do poprzednich rewizji musiałbyś kupić zestaw montażowy.

Tomasz R. Gwiazda

tak, tak wiem :)

PS: mam Scyte Mugen pod 775, i on ciezszy jest od tego nowego :) Ale robi wrazenie w budzie

Troll81

Scythe ninja Cooper :D

ewentualnie mugen 2 cooper (1,8kg :D )

Szopler

pytanie - PO CO?

Ja na i7 920 kręconym na 4.2GHz mam Thermalright Ultra Extreme 120 + 1 wentyl Noctua NF-P12 w trybie Low (900 obr/min) i na Enigmie mam 64 st.C na jajkach... do tego oczywiście dobrze wentylowana buda i dobra pasta...

1.8kg to bym sie bał o płytę... szczególnie że czasami kompa przestawiam. Byle uderzenie i powstaje spory moment gnąco-łamiący ;)

Pigu

CytatThermalright Ultra Extreme 120 + 1 wentyl Noctua NF-P12 w trybie Low (900 obr/min)

również bardzo polecam - pomijając 100%Cu to Thermalright Ultra Extreme jest chyba najwydajniejszym radiatorem

Tomasz R. Gwiazda

ciekawe jak to mozliwe? tak na obrazku to on 3x mniejszy od Scythe jest :)