przetwarzanie rozproszone - zarabianie

Zaczęty przez ahmet20, 03 Styczeń 2010, 15:35

Troll81

Facetów to ja mam po uszy w firmie w której pracuje (taki los admina... w firmie IT)

może jak się przeniosę do jakiegoś urzędu to będzxie więcej panienek :D może jakiś bank....

goofyx

Cytat: Troll81 w 18 Czerwiec 2010, 10:35
Facetów to ja mam po uszy w firmie w której pracuje (taki los admina... w firmie IT)

może jak się przeniosę do jakiegoś urzędu to będzxie więcej panienek :D może jakiś bank....
Fajnie jest pomarzyć :)

Limol

No ja co prawda jeszcze nie pracuje ale chodzę do klasy w której na 19 chłopów są dwie dziewczyny (ale za to jakie...) :D
http://www.youtube.com/user/TOMVANLIMEN welcome :D


Troll81


Pigu


Limol

Welcome to poznan gimnazjum nr 5 klasa  2 a

:D
http://www.youtube.com/user/TOMVANLIMEN welcome :D


maro86

Nie marudźcie :D U mnie na roku na EiT na ponad 100 chłopa są 3 dziewczyny... Złośliwi mawiają, że 2 i pół :P Trzeba się cieszyć tym  co się ma :D

Xeon E5410@2.33GHz SCYTHE NINJA PLUS Rev.B (SCNJ-1100P)
Foxconn P35A-S@P36 2x Kingston HyperX KHX6400D2LL 1GB + 2x2GB Kingston 800Mhz
SAPPHIRE 5770 1GB DDR5 400/900 DVD LG
Corsair CMPSU-450VXEU - 450W Chieftec LBX-02BBB
Seagate Barracuda 7200.11 ST3500320AS 500GB + SAMSUNG HD120IJ 120 GB

Troll81

albo zagłosować nogami i iść tam gdzie nie ma posuchy....

Limol

Albo wnioskować o parytety w szkołach :D
http://www.youtube.com/user/TOMVANLIMEN welcome :D


Pigu

gratuluję wytworzenia 3 stron spamu w tak poważnym wątku - czy ktoś mógłby tu posprzątać?  :wth:

goofyx

Spamu?
No wiesz w dużej ilości wątków zbaczamy z tematów.

Pigu

wiele wątków ulega swoistemu zakończeniu po rozwiązaniu problemu i róbta sobie w nich co chceta, ale organizowanie funduszy zdaje się być nieodpowiednim miejscem na offtop - zawsze ktoś może mieć nowy dobry pomysł, ale nawet nie będzie wiedział jak zagaić po tylu stronach rozważania na temat dziewczyn w gimnazjum

Limol

No cóż wydaje mi się że to nie jest spam tylko temat poboczny :D po co zakładać nowy wątek skoro można pogadać w zasadzie w wypalonym wątku?? :D
http://www.youtube.com/user/TOMVANLIMEN welcome :D


goofyx

Cytat: Pigu w 20 Czerwiec 2010, 09:41
wiele wątków ulega swoistemu zakończeniu po rozwiązaniu problemu i róbta sobie w nich co chceta, ale organizowanie funduszy zdaje się być nieodpowiednim miejscem na offtop - zawsze ktoś może mieć nowy dobry pomysł, ale nawet nie będzie wiedział jak zagaić po tylu stronach rozważania na temat dziewczyn w gimnazjum
Nie można się z tym nie zgodzić. Organizacja takiego forum jest ciężka.

Limol

No cóż owszem nie jest łatwa ale Polak potrafi :)
http://www.youtube.com/user/TOMVANLIMEN welcome :D


apohawk

Teraz zamiast offtopa macie offtop o offtopie  :respect:
No good deed goes unpunished.

goofyx

Cytat: apohawk w 20 Czerwiec 2010, 14:24
Teraz zamiast offtopa macie offtop o offtopie  :respect:

No cóż jak to @Limol powiedział - Polak potrafi ;

Limol

Dobra Ziomki fajnie się gada ale nie offtopujmy offtopem offtopa ten temat bodajże dotyczy zarabiania na przetwarzaniu rozroszonym a nie dziewczyn w naszych szkołach, uczelniach, pracy...
http://www.youtube.com/user/TOMVANLIMEN welcome :D


Szopler

dajcie mi moda to posprzątam ten b... ałagan ;)

apohawk

Chcesz zarobić na boinc? Załóż projekt dający sporo punktów, non-cpu najlepiej, przyznawaj punkty i ściągaj "dotacje" na projekt od liczących, jak we FreeHalu  XD
No good deed goes unpunished.

Limol

?? Apohawk jak założyć nowy projekt??
http://www.youtube.com/user/TOMVANLIMEN welcome :D


Troll81


sesef

Cytat: apohawk w 20 Czerwiec 2010, 18:10
Chcesz zarobić na boinc? Załóż projekt dający sporo punktów, non-cpu najlepiej, przyznawaj punkty i ściągaj "dotacje" na projekt od liczących, jak we FreeHalu  XD

Wszystko ładnie w teorii wygląda, ale tak na prawdę projekt też pochłania sporo pieniędzy (czy to dedyk kupiony w jakiejś fimie), czy poskładanie maszyny samemu, pc, ups, prąd, internet, jakieś konto na pliki statyczne, kawa itp. Tak więc dotacje pomagają pokryć koszty bieżące + jakieś udoskonalenia sprzętu/naprawy niż  zarobić na samym projekcie.

Limol

Cytat: sesef w 20 Czerwiec 2010, 20:59
Cytat: apohawk w 20 Czerwiec 2010, 18:10
Chcesz zarobić na boinc? Załóż projekt dający sporo punktów, non-cpu najlepiej, przyznawaj punkty i ściągaj "dotacje" na projekt od liczących, jak we FreeHalu  XD

Wszystko ładnie w teorii wygląda, ale tak na prawdę projekt też pochłania sporo pieniędzy (czy to dedyk kupiony w jakiejś fimie), czy poskładanie maszyny samemu, pc, ups, prąd, internet, jakieś konto na pliki statyczne, kawa itp. Tak więc dotacje pomagają pokryć koszty bieżące + jakieś udoskonalenia sprzętu/naprawy niż  zarobić na samym projekcie.

Też mi się tak wydaje przecież projekty takie jak Milkyway czy SETI nie są tworzone po to żeby trzepać kasę tylko po to aby pogłębiać wiedzę
http://www.youtube.com/user/TOMVANLIMEN welcome :D


apohawk

Nie mówiłem o MW ani SETI, tylko o nie wiadomo co (czyt. nic) robiącym FreeHalu.
No good deed goes unpunished.

Troll81

Ale freeHAL jż teraz powoduje sporo kontrowersji..... tak jak i DynaPing i WUProp. bo niby za co dawane są punkty we freehalu? mormalne benchamrki mają jakąś podstawę w czasie pracy referencyjnego proca. a FH??

EDU Enthusiast

FH convertuje db rozmow SI z czlowiekiem nic wiecej o tym nie wiem, ale ogolnie sa lepsze projekty typu freehal gdzie mowia o twozeniu 'AI' tego typu. I jakos dziwnie oni nie potrzebuja boinc'a do tego. Dla mnie caly projekt jest trefny.

Limol

Jak dla mnie to free hall został stworzony do trzepania pkt a nie do robienia czegoś pożytecznego
http://www.youtube.com/user/TOMVANLIMEN welcome :D


Cormac

Cytat: EDU Enthusiast w 11 Czerwiec 2010, 15:30
a ile placa z h w polsce po studiach jako net admin/engineer z CCNA ?

Powitać xD , jak tak przywale z innej  beczki, czy  praca  admina sieci nie polega na skonfigurowaniu  wszystkiego i od czasu do czasu podpiecia  jakiegoś kompa? Bo jeśli  tak to  strasznie  nudna  to praca, pytam  bo chciałem  w tym fachu pracować     :-[  ( a  czy ktos  z was ma CCNA?  a moze  CCIE?  XP )
PS: tak zaraz napisze  coś  w dziale  z  wizytówkami   :P

Troll81

dobry admin to niepotrzebny admin :D

a prawda jest taka że admin skonfiguruje wszystko tak by chodziło cacy i w razie awarii użytkownicy maja nawet nie wiedzieć że coś nawaliło. Większość rzeczy jest podwojonych i w razie awarii samo się przełącza a admin dostaje maila że coś nie bangla. i reaguje po cichutku nie niepokojąc nikogo.

Przykład z mojego podwórka. Padł dysk w serwerze plików zarządu. Ale jest macierz RAID i wszystko hula jak ta lala a w razie większej wtopy jest backup. Dostaje majla.Wyciągam dysk i zamawiam nowy po dwóch dniach wkładam go do macierzy i RAID sam się odtwarza. Oczywiście dysk wkładam tuz przed zamknięciem biura więc userzy nawet nie widza spadku wydajności. Co najwyżej szef się zapyta co to za faktura i stwierdza "ojej to myśmy mieli awarię?"

W firmach w których admin jest potrzebny cały czas coś się dzieje. Na bieżąco monitorujesz wszystko sprawdzasz backupy, robisz disaster drill dwa razy w roku (np wyciągasz wtyczkę od serwera i patrzysz czy zaskoczy zapasowy zasilacz. na cham wypinasz dyski z macierzy, odpinasz kable ethernet od serwerów i takie tam).

Akira

Był taki fajny cytat na bashu, ale nie mogę coś znaleźć.  Postaram się go streścić.
W jednej firmie miała przyjść wizytacja i chodzi sobie taki wizytator po pokojach i podgląda pracowników. Zachodzi do kanciapy administratora, a ten gra w counter strike'a. Od razu biegnie oburzony do szefa, że jak to tak admin gra w godzinach pracy, tak nie powinno być. Szef jak wysłuchał wizytatora odpowiedział spokojnie. Jeżeli administrator sobie spokojnie gra to ja wiem, że wszystko działa. Jak nie gra to wtedy mamy problem...

goofyx

Cytat: Akira w 06 Grudzień 2010, 10:30
Był taki fajny cytat na bashu, ale nie mogę coś znaleźć.  Postaram się go streścić.
W jednej firmie miała przyjść wizytacja i chodzi sobie taki wizytator po pokojach i podgląda pracowników. Zachodzi do kanciapy administratora, a ten gra w counter strike'a. Od razu biegnie oburzony do szefa, że jak to tak admin gra w godzinach pracy, tak nie powinno być. Szef jak wysłuchał wizytatora odpowiedział spokojnie. Jeżeli administrator sobie spokojnie gra to ja wiem, że wszystko działa. Jak nie gra to wtedy mamy problem...
To prawda.

apohawk

Trollu, lepiej mieć parę dysków w zapasie, bo czekać dwa dni na wymianę dysku to sporo. Przez weekend raz padły oba dyski w RAID1 i trzeba było dane odzyskiwać z backupów. Teraz w tym serwerze oprócz RAID1 jest jeszcze jeden dysk spare.
No good deed goes unpunished.

Troll81

w macierzy to ja mam 14 dysków w tym 2 spare :D

jabu74 - ekspert

właśnie

dlaczego nam nie płacą za wykonywanie obliczeń ! oni dostają grube miliony dolarów na badania a przecież my im to liczymy i nic z tego nie mamy. powinni nam za to płacić. mogą to być niewielkie kwoty za każdą sekundę obliczeń. my zużywamy prąd za który musimy płacić.

takie jest moje zdanie

Troll81

chyba nie pojmujesz ideologii BOINC. Tu są robione właśnie te badania które normalnie nie dostałyby finansowania. bo nie bolą te problemy bogatych :D np nasz projekt Radioactive@home. Nie dostaliśmy ani złotówki od nikogo, bo ten projekt ma być niezależny.

lolek

Jak by mieli płacić to by liczyli to na superkomputerach. Uwierz mi dużo mniej by z tym było roboty. A co do kasy za projekty to spójrz na TJMa, Rysia, czy Oxy One - oni mają same koszty związane z ich utrzymaniem i tak jest w większości projektów...

jabu74 - ekspert

kolego Troll81

Wasz projekt jest jednym z nielicznych. Reszta dostaje grube miliony od firm z branży medycznej i farmaceutycznej

lolek

Dla przypomnienia większość projektów udostępnia swoje wyniki nieodpłatnie/publicznie więc żadna firma nie chce tego sponsorować.

Skąd te informacje że jakieś firmy im za to płaca grubą kasę? Chętnie poczytam   :book:

mimeq

Poza tym projekty medyczne to tylko niewielki % wszystkich projektow. Co z cala reszta ?