[Pomysł] Przeróbmy stronę główną.

Zaczęty przez Pantarhei, 25 Styczeń 2010, 13:29

Pantarhei

Wątek ten jest wyrazem mojego krytycznego spojrzenia na naszą stronę główną. Krytyka owa niestety, z powodu mojej webmasterskiej ignorancji nie będzie konstruktywna.

Z pewnością, większość z nas nie zaglada za często na stronę główną, kierując sie od razu na forum, i nie jest ona dla nas szczególnie ważna. Jednak dla nowych członków teamu, a w szczególności dla nowych uzytkowników BOINC, jest ona pierwszym zetknięciem się z tym światem. Powinna więc, być jak najbardziej zachęcająca, ciekawa i atrakcyjna, tak by odwiedzający chciał się do nas przyłączyć. Tymczasem jedyne czego może chcieć, to ją zamknąć.

1. Nasze logo.
Pewnie się już do niego przyzwyczailiśmy i mamy sentyment ale... Czy pastelowy błękit i grafika w formie czegoś w rodzaju niedokończonego szkicu, i nieregularnych mazów świadczy o tym, że podmiot noszący to logo jest najsilniejszą, najwaleczniejszą w polsce drużyną mającą potencjał światowy? Nie sadzę.
2. Czy strona jest ciekawa? Nie. Dlaczego? Bo za mało na niej obrazków!!!.
Jak już gdzieś pisałem społeczeństwa są społeczeństwami obrazkowymi. Nie lubimy czytać - zwłaszcza drobnych literek jak u nas. Ogólnie za dużo jest na niej elementów i detali na "dzień dobry".

Proponowałbym:
Zdecydować się na jakiś przewodni i stały motyw dla wszelkich grafik. Na forum nazywamy się sami - kamratami, od piratów/marynarz czy czego tam. Wiec może marynarka wojenna. Zachowalibyśmy błękit, jeśli tak go lubimy, a militarne zaciecie swiadczyło by o naszej waleczności.
Logo, takie jak dotychczas, tylko bez dodatkowych kresek na konturach, a zamiast nieregularnych mazów - moro-plamy jak w kamuflażu morskim.

Co do wspomnianych obrazków. Może dało by sie zapisać animacje z wizualizacji projektów w formie małych kwadratowych okienek z "flaczkami" rosetty, to samo CPN, einstein i spinhenge i umieścić je na stronie głównej. Może też nasze trofea - zapis znalezionego przez naszego członka AP26, zdjęcie wyróżnionego"flaczka" rosetty  i tp. Ogólnie coś, co każdemu przysłowiowemu małemu Jasiowi, kojarzy się z nauką, bo to jest pociągające.
Dopiero w podstronach spis nowych członków, statystyki projektów i td.

Kit, z moja koncepcją. Sam nie potrafię tego skonstruować, ale na 100% są w śród nas kamraci, którzy to umieją. Zróbcie cos ciekawego bo w przeciwnym razie podawane adresu, w ulotkach, artykułach na forach nie będzie przynosiło takiego rezultatu jaki można oczekiwać.
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

Tomasz R. Gwiazda

ja osobiscie dorzuce cos od siebie.
Strona ma duzo ciekawych rzeczy zawartych na niej, ale zupelnie nie logicznie umieszczonych. Pewnie to wina tego ze kozystamy z tego czegos jak MediaWiki i blizej stronie do wiki niz normalnej strony.
W zakladce NAWIGACJA powinny byc jakies sensowne dzialy. W stylu "Przylacz sie" , "Projekty" , "O boinc" , ect ect

Co do logo, to ja powiem ze jak dla mnie jest zajebiaszcze :)


Ogólnie, zmiany jak najbardziej na tak

PBT_marian_boss

A właśnie czy ktoś może mi powiedzieć gdzie postawiona jest nasza stronka, ostatnio zauważyłem kilkakrotnie że forum i strona nie działały i nie wiem czy to wina dostawcy czy skryptów. Jeżeli to dostawca to może trzeba pomyśleć o zmianie na kogoś pewniejszego.

Peciak

Strona od zawsze (tj dla mnie od lipca 2009) nie działa od rana do dziewiątej z dużym  ogonem.

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

Troll81

a ja uważam że takie działy jak - instrukcja instalacji BOINC, FAQ, Przyłączanie się do projektów i inne powinny się znaleźć pod ładnymi animowanymi przyciskami i ogólnie powinniśmy przygotowac solidny tutorial dla nowych od instalacji BOINC (z wyborem linux windows) poprzez wybór projektów do pierwszej wizyty na forum (gdzie sie kierować itp.) a na kazdym etapie w razie W odesłanie do FAQ lub działu forum zajmującego się rozwiązaniem danego problemu. Trza by tez zrobić tutorial rejestracji na forum :D

Tomasz R. Gwiazda

zgadzam sie. Matefialy to jedno. A drugie widocznie ich umieszczenie na stronie.

Pantarhei

Brawo Panowie Magnaci!  :parrrty:

Tylko kto przejdzie od słów do czynów?
Ja nie mam o tym zielonego.
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

kempler

Strona główna jest jaka jest w wyniku kompromisu. Była dyskusja o tym co na niej zamieścić jak przechodziliśmy na wiki. Ale trzeba iść z duchem czasu i skoro twierdzicie że trzeba zmienić to trzeba. Nie jestem pewny czy mam uprawnienia do zmiany wyglądu głównej. Poszczególne jej składowe mogę. Muszę sprawdzić i ewentualnie pogadać z Mchl'em.

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Pigu

od siebie dodam, że Pigulec planuje dla teamu coś w guście serwera statów B@P  :ph34r: prace trwają

Tomasz R. Gwiazda

nie smialem wspominac :P

mowa cos na ksztalt tego co RAD-Poland wrzucal ? Jakby to oskryptowac to by samo sie moglo uaktualniac

Pigu

myślę o miejscu, gdzie zejdą się wszystkie wyniki oficjalnych wyścigów, projektu miesiąca, przodownika pracy itp

w prosty, przejrzysty sposób, na niezależnym hostingu
jeżeli ktoś się podejmie oskryptowania tego to tylko przyklasnę

Kryniek

Cytat: Pigu w 25 Styczeń 2010, 18:28
w prosty, przejrzysty sposób, na niezależnym hostingu
jeżeli ktoś się podejmie oskryptowania tego to tylko przyklasnę

A konkretniej co masz na myśli jeśli mówisz o oskryptowaniu?

Szopler

Fajnie by było mieć coś opartego na skrypcie Mindc'a i RRD Tool... Takie Personal RACLive (wykresik, który można by sobie wstawić w sygnaturce). Trochę się tym skryptem bawiłem i ładnie zaciąga dane z projektów, ale grafiki RRD jeszcze nie rozgryzłem...

kempler

Rozejrzałem się po moich uprawnieniach na głównej. Mogę zmienić dużo np. tekst powitalny. Linki po lewej albo nie mogę albo nie wiem jak. Ale najpierw Mchl musi zatwierdzić ewentualne zmiany, Bez jego zgody tego nie zrobię.

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Pigu

Cytat: 5z0pl3r w 25 Styczeń 2010, 21:56
Fajnie by było mieć coś opartego na skrypcie Mindc'a i RRD Tool... Takie Personal RACLive (wykresik, który można by sobie wstawić w sygnaturce). Trochę się tym skryptem bawiłem i ładnie zaciąga dane z projektów, ale grafiki RRD jeszcze nie rozgryzłem...

na ten moment planowałem ręczne aktualizacje strony po każdym proj miesiąca/wyścigu, gdyby dało się to zautomatyzować byłoby miło, ale spokojnie, powolutku, w weekend powinienem z tym ruszyć, zobaczymy co i jak i nadamy temu odpowiedni kształt

legis

To może jeszcze małe zmiany na forum bo czasem ciężko coś znaleźć  np:
strona główna/projekty jeśli klikniemy np. na Matematyka dowiemy się dwa słowa na temat każdego projektu ale jeśli klikniemy na projekt to już mamy problem, można by przypiąć wątek do każdego projektu z adresem projektu z opisem projektu oczywiście po polsku zaznaczyć czy liczy na CPU czy GPU i na jakim.
sorki za offtopa ale może przydałby się nie tylko zmiana strony głównej ale ogólne odświeżenie.

kempler

Bardzo dobry pomysł. Na wiki jest link do forum ale z forum na wiki nie ma. Zrobię to.

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Szopler

Z forum na wiki prowadzi "PORTAL" w menu -

kempler

Ja wiem. Ale jak będzie wątek przyklejony z linkiem to się nic nie stanie. Roboty niewiele a może pomóc.

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Tomasz R. Gwiazda

kempler: jeszcze raz tutaj napisze, wielkie dzieki ze ta infa o projektach. Super sprawa.


Przy okazji ze ta watek o stronie glownej to pytanko:
czy adresy z wiki: np: http://www.boincatpoland.org/wiki/Predictor%40home

moga miec takze adres w postaci np. predictor.boincatpoland.org ? itp. gdzie zawsze na poczatku byla by nazwa projektu ?
Czy to by nie mialo znaczenia przy pozycjonowaniu? czy oba linki sa rownoprawne w tym procesie, kwestia tylko ich propagacji i odwiedzin ?

kempler

Nie ma za co.
Reszta pytań do Mchl'a. Nie znam się na tym  ;)

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Mchl

Cytat: kempler w 25 Styczeń 2010, 16:50
Strona główna jest jaka jest w wyniku kompromisu. Była dyskusja o tym co na niej zamieścić jak przechodziliśmy na wiki. Ale trzeba iść z duchem czasu i skoro twierdzicie że trzeba zmienić to trzeba. Nie jestem pewny czy mam uprawnienia do zmiany wyglądu głównej. Poszczególne jej składowe mogę. Muszę sprawdzić i ewentualnie pogadać z Mchl'em.

Po to macie Wiki, żebyście mogli kombinować. Każdy można przecież nową wersję strony głównej zrobić w swoim brudnopisie, poddać pod ocenę i jak się spodoba publice, to kempler, czy ktoś inny z uprawninieami może ją podmienić.

Zmiany w linkach po lewej stronie wymagają niestety modyfikacji w szablonie, więc w tym momencie przynajmniej, mogę to zrobić tylko ja.

Że obecny hosting jest "suboptymalny" wiem. Jest już wykupiony nowy na vipserv.org (przy okazji, zanim się zwiążemy rocznym abonamentem - może ktoś ma jakieś uwagi na ich temat?). Mam niestety pewien problem z uruchomieniem tam naszej wiki, a nie mogę ostatnio znaleźć czasu, żeby przysiąść na kilka godzin i rozwiązać.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Mchl

Siedzę i siedzę, myśle i myślę. Czy znajdzie się osoba chętna pomóc w administracji stroną?

Mamy tutaj:
MediaWiki
SMF 1.1
Pommo - albo coś inneg dla Trolla do rozsyłki newslettera
wszystkie powyższe PHP

Oczywiście wszytko na MySQL

mod_rewrite

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Pantarhei

Noszszsz Urwał Nać!!!

Mamy nowego admina, mamy nowy hosting i słomiany zapał zdechł!?

Do roboty!!!

Może  na początek choć zmiana powitania - to nie powinno być skomplikowane.
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

Mchl

http://www.boincatpoland.org/index.php?title=Szablon:Strona_główna&action=edit

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Pantarhei

Ok! Jest szablon - czyli że można go wypełniać.
Niestety moja wiedza webmasterska kończy się na tym jak wyszukać Pamelę Anderson w Googlach :( Szkoda żebym coś tam kaleczył.

Przypominam propozycje powitania.
To propozycja Aegisa

Czy chcesz pomóc w walce z rakiem? Marzysz o nowych szczepionkach, a może odkryciu nowych asteroid? Interesują Cię liczby pierwsze, a może struktura naszej galaktyki?

Ty też możesz pomóc: trafnie przewidywać klimat naszej planety i strukturę białek, szukać sygnału od pozaziemskiej cywilizacji lub rozwijać kwantowe Monte Carlo.

Wystarczy Twój komputer. Start zajmie Ci x (właśnie, ile?) minut.

Współczesne komputery to potężne maszyny, których w pełni nie wykorzystujemy, a ich moc jest bardzo cenna dla naukowców. Codziennie setki tysięcy (??) ochotników z całego świata przekazują nadwyżki swojej mocy obliczeniowej nauce.


I teraz lecimy o BOINC@Poland...

Przyłączam się - instrukcja krok po kroku (link).

Dobre, czy za długie? Smiley

P.S. Po namyśle, ostatni akapit przed opisem B@P może być później. Z dalszymi info dlaczego i że to nie żadna ściema.


A to moja propozycja:
Boinc@Poland jest największą polską drużyną zapaleńców wspierających rozwój nauki. Jest nas już ponad 5000. Realizujemy projekty od matematycznych, przez ekologiczne, do medyczno-biologicznych.
Ty również, w prosty sposób, możesz pomóc globalnej nauce. Wystarczy przyłączyć się (tu link) do BOINC. Nasza społeczność internetowa wspiera nowych użytkowników i dzieli się z nimi wszelkimi potrzebnymi informacjami.

Mamy na celu nie tylko popularyzację BIONC w kraju, lecz również stworzenie czołowej drużyny na świecie, odpowiednio reprezentującej Polskę i zrzeszającej jak największą liczbę polskich użytkowników.

W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

Troll81

Jak wrócę do dom to się pobawię szablonem.....

Pantarhei

Dzięki Kempler za zmianę na głównej Zwłaszcza, że znalazła się tam MOJA poprawka. ;)

Jeszcze drobna prośba. Wydaje mi się, że w linku pod "Wystarczy przyłączyć się do boinc", pod "przyłączyć sie" powinno być raczej to samo, co pod "Jak mogę przyłączyć się do boinc".

Wysłałem maila z linkiem do strony jednemu zainteresowanemu, acz zielonemu panu i chciałbym żeby przeszedł bezboleśnie prze proces instalacji. :)
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.