Aktualności:

Czy uczestniczysz w Projekcie miesiąca?

Menu główne

Przegląd projektów CUDA

Zaczęty przez TJM, 31 Styczeń 2010, 13:42

TJM

Jako że w końcu uruchomiłem kompletną testową maszynkę do CUDA, a karta mimo że nie jest demonem prędkości, przy pracy 24/7 wyciąga nawet znośny RAC (zwłaszcza biorąc pod uwagę energooszczędność), wpadłem na pomysł coby przetestować jak się miewają różne projekty w których da się na tym liczyć.

Sprzęt: GF8500GT + sterowniki developerskie nv (CUDA 3 rozpoznawane przez BOINC jako CUDA 2.3), domyślne zegary.

SETI@Home
Pierwszy projekt jaki luknąłem to SETI. Aplikacja 0.02 CPU + 1GPU, czyli przelicza się praktycznie nie zajmując procesora.
Czas przeliczania zadań - jak na taką kartę bardzo zachęcający, od 20 minut do 2-4 godzin w zależności od zadania. Punktacja trochę mniej zachęcająca, od 60 do 80 punktów na godzinę w zależności od typu zadania.
Niestety zadania nie są zbyt stabilne - raz na jakiś czas trafiają się takie, które wysypują się bez powodu i nie jest to wina konkretnego hosta - wystarczy zajrzeć w taki workunit na stronę, często nawet na 10-ciu kolejnych hostach się wysypuje i dopiero gdy trafi do hosta liczącego na CPU daje radę - ewidentnie błąd w aplikacji CUDA.
Dodatkowo pojawia się problem z validatorem - czasami zadania między cuda,cuda23 a CPU nie chcą się validować - kończy się to tym, że pod jednym workunitem generowane są kolejne rezultaty aż w końcu trafią się dwa takie same. Czasami kończy się to szybko, a czasami generowane są po prostu imponujące ilości kolejnych rezultatów. Jak na razie jeszcze w wyniku takich działań nie wyskoczyło mi przy żadnym WU 'invalid', ale myślę, że jest to kwestia czasu, a więc i potencjalna utrata punktów %)




Einstein@Home

Tutaj wielkich niespodzianek nie ma. Aplikacja niestety 1.0 CPU + 1GPU - podczas pracy zaciąga niestety cały rdzeń proca. Ciężko w ogóle powiedzieć na ile odpalanie jej na GPU jest opłacalne, bo punktacja jest dość marna - wychodzi około 90 punktów/h za cały rdzeń proca + grafę i wygląda na to, że CPU i tak limituje wykorzystanie GPU. Przynajmniej nie ma żadnych niespodzianek z przeliczaniem (0 błędów), validowaniem itp sprawami.

Primegrid (AP26)

Niestety opcja raczej tylko dla maniakalnych poszukiwaczy nowych AP, aplikacja GPU nie powala prędkością. W chwili obecnej (jeszcze dość wczesna wersja) WU na wyżej wymienionej karcie liczy się od 1,5 do 2 godzin a średnia punktacja wychodzi 20cr/h. Na szybszych kartach też nie wygląda to dużo lepiej, dopiero grubsze sprzęty (pewnie >= GTX260) rozwijają prędkości wyższe od jednego rdzenia porządnego CPU, zwłaszcza gdy CPU dopalany jest 64-bitami.
Niejako na pocieszenie dobry jest fakt, że nie ma problemów ani z dostępnością WU, ani z żadnymi błędami.

Collatz Conjecture
Tutaj jest dobrze, a nawet bardzo dobrze %) Karta mimo że niezbyt szybka, liczy WU dość długo (ponad 5h) ale punktacja wygląda bardzo rozsądnie - wychodzi grubo ponad 100 kredytów/h więc RAC rzędu 2000~3000 jest na samej karcie bez problemu osiągalny. Przy niewielkiej prędkości przeliczania nawet ewentualne pady serwera projektu niezbyt dają się we znaki.


W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

lolek

Jeśli zamierzasz liczyć CC to rdzeń możesz puścić na 767 MHz i będzie dobrze (ja na tyle liczyłem, a maks częstotliwość to 790). Co do SETI to te błędne próbki pojawiają się seriami i mogą porządnie wkurzyć, zostawiasz kompa na kilka godzi, przychodzisz a próbka ma 2-3%  >:( . Einstein z tego co czytałem na forum wykorzystuje gpu na około 15%, poprzednia aplikacja wykorzystywała 5 %  XD  . CUDA w PG strasznie zamulają kompa :(

TJM

Na razie robię rekonesans po projektach z czystej ciekawości, później prawdopodobnie do czasu uruchomienia Enigmy na CUDA karta policzy CC, bo tam najwięcej punktów da się nałoić %) chociaż sprawdzę jeszcze jak wygląda sprawa w MW.
Póki co nic nie podkręcałem, bo karta chodzi w kompie do którego rzadko zaglądam i jakby zwisło nieprędko bym zauważył. Oryginalne śmigiełko zdjąłem i na GPU założyłem chłodzenie wodne, więc na pewno tolerancja na O/C znacznie się zwiększyła.

Co do mulenia - z tego co widzę wcale nie jest źle, może to zasługa tych nowych sterowników. Praktycznie z włączonym w tle każdym projektem da się spokojnie coś robić na kompie, chyba CC akurat najbardziej przymula, ale też jest znośnie.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

lolek

Na tej karcie MW nie odpalisz :(  u mnie CC  nie przymula  :D i tak nie sądzę, że dużo więcej jak 800 MHz, bo karta  nie łapała więcej niż 60C po OC. Chyba muszę zassać nowe stery. teraz jadę na 9500gt, ale ta tak fajnie się nie kręci max 630 MHz  >:(

G

Karty nVidii do 9800 GT nie obsługują double precision :no: - dlatego Milka  na nich nie idzie . Sam miałem nadzieję ,że to-to mi Milkę przemiele , ale nic z tego. Natomiast w CC daje około 20k/dobę  XP.

simonic

#5
A czy są jakieś konkretne wymagania dla kart liczacych PPS sieve w PrimeGrid? Bo od kilku dni próbuje zmusić karte EVGA 9800GT 512 DDR3 do liczenia i... 2sek i bład. Kilkanaście próbek zmarnowanych, najnowsze sterowniki. Juz zupelnie nie wiem jak to odpalic...


TJM

Wymagań na pewno nie ma, bo działa na 8500GT. Być może masz jakieś stery kiepskie.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

simonic

258.96 pobrane ze strony nvidia. Specjalnie dla PrimeGrid załatwiałem tą karte :(


pszyklejony

Odinstaluj, czyść pozostałości i próbuj starszych do skutku.

simonic

Nie wiem czy to istotne ale calosc wyglada tak, ze rozpoczyna sie liczenie > ekran robi sie czarny > pojawia sie ekran i wyskakuje blad w BOINC... Ok wiec zaczynam sciagac rozne wersje sterowników i bede probowal, do rana daleko :)


pszyklejony

No właśnie, może spróbuj wyłączyć physX.

Troll81

A może cos z kartą nie tak?? czarny ekran?

simonic

W grach dziala OK. Wszystko dobrze tylko najwazniejszego nie robi czyli BOINCa nie liczy :( Siedzialem i walczylem do 3 rano i nic... Dzisiaj nie mam czasu ale jak juz wroce do domu w poniedzialek to powalcze dalej z nia...


lolek

Jak jakiś czas temu przesiadłem się na linuks mint ubuntu x64. I teraz mam pytanko jak na tym czymś odpalić CC, na CUDA? BOINC6.10.17 najnowsze stery z repozytorium i po wpisaniu BOINC w konsolę wykrywa mi kartę 9500gt, pisze że sterowniki nieznane i wydajność 90, ale już BOINC menedżer podaje że nie mam GPU. A teraz tak ładnie proszę  %) kogoś kto się na tym zna o łopatologiczne wytłumaczenie mi jak to ruszyć   :deadman:

Troll81

nie bierz sterów z repozytorium tylko ze strony producenta karty :D

ichmis

Cytat: Troll81 w 10 Październik 2010, 11:48
nie bierz sterów z repozytorium tylko ze strony producenta karty :D

Jak kolega jest początkujący to za taką poradę to ja na jego miejscu bym ci "podziękował". Nie wiem czy są buildy na minta (czy ubuntu) ale fakt faktem, że taka zabawa może się źle skończyć i X-ów kolega nie odpali... no chyba, że przez konsole zmieni xorga :)

Moim skromnym zdaniem brakuje jakiegoś pakietu.... sudo apt-get install cuda*   nie wiem ile tego jest ale jak masz szybkie łącze to ja bym zaczął od tego. Znalazłem jeszcze coś takiego:
I have a solution to the no CUDA devices found:

stop the boinc client before issuing the command

as root (su command) issue chmod a+rw /dev/nvidia*



sudo /etc/init.d/boinc-client stop (dont forget to restart)

This seems to work I dont know why.. the command has to be issued each time you reboot..

apohawk

To już dopiszcie sobie to chmod a+rw /dev/nvidia* do /etc/init.d/boinc-client  XD Albo sensowniej, zobaczyć do jakiej grupy należą te urządzenia i dodać do tej grupy użytkownika, na którym boinc chodzi, najczęściej boinc.

Co do braku pakietu w repozytoriach, to najczęściej problem licencji.
No good deed goes unpunished.

Sergeant

Ponieważ w zakupionym kompie była GeForce 8600GT 256MB, to postanowiłem sprawdzić co można będzie nią policzyć. No i jest tak:

- Collatz - liczy bez problemu, potrzeba 0,07 CPU dodatkowo, próbkę cuda23 liczyło 2h 45min, 753,08pkt. za to, co daje prawie 274pkt/h;

- DNETC - liczy bez problemu, potrzeba 0,05 CPU dodatkowo, próbkę cuda31 liczyło 5h 12min, 772,80pkt. za to, co daje prawie 150pkt/h;

- GPUGRID - potrzeba 254MB RAM karty i to jest podobno za dużo jak na tę kartę;

- Einstein - potrzeba 450MB RAM karty;

- PrimeGrid - wyrzuca w każdej próbce błąd, potrzeba 0,42 CPU dodatkowo;

- SETI - potrzeba 384MB RAM karty;

- SET-beta - potrzeba 384MB RAM karty.
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
www.fantastyka-86.pl

lolek

CUDA już są wykrywane, a nic nie robiłem  :o  To teraz pytanie jak odpalić na tym jakiś projekt bo CC podaje "no work sent", a DNETC daje próbki, ale po 2s się wywalają  :deadman:
edit
http://dnetc.net/result.php?resultid=10569709

Sergeant

U mnie taką próbkę DNETC przeliczył. A nic szczególnego nie robiłem. Ściągnąłem stery (258.96) pod moją kartę i system ze strony, zainstalowałem, restart kompa. Po uruchomieniu BOINC widzi kartę, przyłączyłem się do projektu, zassało i liczę.
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
www.fantastyka-86.pl

simonic

Jak widze nie tylko ja mam problemy z odpaleniem CUDA w PrimeGrid :( ...


TJM

Cytat: lolek w 12 Październik 2010, 10:54
CUDA już są wykrywane, a nic nie robiłem  :o  To teraz pytanie jak odpalić na tym jakiś projekt bo CC podaje "no work sent", a DNETC daje próbki, ale po 2s się wywalają  :deadman:
edit
http://dnetc.net/result.php?resultid=10569709


Weź tam zobacz czy oba pliki w katalogu projektu (wrapper i aplikacja) mają prawa wykonywalności, bo błąd 195 to zgłoszenie przez wrapper problemu przy uruchomieniu aplikacji.

Jeśli to nic nie da, to masz jeszcze kilka opcji. Z BOINCem przychodzi taki plik libcudart.so. Wrzuć go do katalogu aplikacji lub jeśli już tam jest taki plik - skasuj. Jeśli i to nic nie da, odszukaj libcudart.so w katalogu BOINC i wyjmij go na chwilę gdzieś indziej, zobacz czy po tym ruszy. Błąd 195 często powodują różnice w wersji komponentów CUDA i jest tak zarówno na windzie, jak i na linuksie.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

simonic

Rozwiazani problemu zupelnie mnie zaskoczylo. Postanowilem napisac bo moze ktos tez w ten sposob ominie problemy. Odinstalowalm wszystkie sterowniki, restart kompa i ... zainstalowalem sterowniki jakie chcial Windows 7. Dziala!!!


mimeq

Cytat: sergeant w 12 Październik 2010, 10:32
Ponieważ w zakupionym kompie była GeForce 8600GT 256MB, to postanowiłem sprawdzić co można będzie nią policzyć. No i jest tak:

- Collatz - liczy bez problemu, potrzeba 0,07 CPU dodatkowo, próbkę cuda23 liczyło 2h 45min, 753,08pkt. za to, co daje prawie 274pkt/h;

- DNETC - liczy bez problemu, potrzeba 0,05 CPU dodatkowo, próbkę cuda31 liczyło 5h 12min, 772,80pkt. za to, co daje prawie 150pkt/h;

- GPUGRID - potrzeba 254MB RAM karty i to jest podobno za dużo jak na tę kartę;

- Einstein - potrzeba 450MB RAM karty;

- PrimeGrid - wyrzuca w każdej próbce błąd, potrzeba 0,42 CPU dodatkowo;

- SETI - potrzeba 384MB RAM karty;

- SET-beta - potrzeba 384MB RAM karty.


Co do GPUGRID to nie jestem do konca pewien z tymi 254MB RAM - na stronie projektu stoi jak byk ze moja 8800 GTS (320MB) - not working

PRIMEGRID - poszlo od strzalu, nic specjalnego nie robilem  :) jesli chodzi o punktacje to za ~23xx,xx sek pracy = 134.87

SETI - ostanio jak sprawdzalem wystarczalo 320MB na moim GPU, wiec tez nie do konca jestem pewiem tej wartosci ktora podales (384) ale sprawdzic teraz nie mam jak bo co zajrze na SETI to:

2010-10-13 14:24:41   SETI@home   Scheduler request failed: Couldn't connect to server
2010-10-13 14:24:43      Internet access OK - project servers may be temporarily down.


Sergeant

Takie wartości podane były we wiadomościach BOINC Manager.
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
www.fantastyka-86.pl

TJM

Cytat: mimeq w 13 Październik 2010, 14:27


Co do GPUGRID to nie jestem do konca pewien z tymi 254MB RAM - na stronie projektu stoi jak byk ze moja 8800 GTS (320MB) - not working


Na pewno działa na 256MB (8500GT) a na 8800 GTS nie działa z innego powodu, prawdopodobnie tam jest tylko CUDA 1.0

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Troll81


TJM

Nie wiem, ale na karcie tej klasy da się przeliczyć coś tylko jeśli włączysz liczenie i zostawisz kompa w spokoju. Jakiekolwiek przerwy spowodują minięcie się z deadline.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Troll81


Machloj

czy jest gdzieś na naszej stronie aktualna lista projektów CUDA? bo mi się karta nudzi i nie wiem jaki mam wybór ;)

Tomasz R. Gwiazda

na NV teraz najlepiej PrimeGrid

Troll81

#31
http://www.boincatpoland.org/wiki/Kategoria:Projekty_GPU_Nvidia

wymagałoby uzupełnienia.....

Puma

#32
Mam pytanie. Czy  ktoś ma podobny problem z kartą Nvidii że żaden projekt nie hula?  Folding@home młóci ostro .   |-?

simonic

Nic takiego nie zauważyłem u siebie. A nie zmieniałeś niczego ostatnio ze sterownikami albo wersja mangera?


Nawiedzony

Cytat: Puma w 10 Październik 2011, 19:47
Mam pytanie. Czy  ktoś ma podobny problem z kartą Nvidii że żaden projekt nie hula?

Pierwsze słyszę, mi praktycznie łapało WU pod nV w każdym projekcie w którym testowałem,a już na pewno w collatz i primegrid bo te przeliczałem do końca i nadal przeliczam. Jaką masz kartę, jaką wersję sterowników? Masz ustawione na stronie projektu używanie GPU nVidii w prmegrid trzeba do tego zaznaczyć odpowiednio podprojekty aby pobierało.
ja mam BM 6.12.34 win32
sterowniki nV 280.26 dla GT240 i aktualnie pięknie w PrimeGrid działa
no i przede wszystkim czy manager pokazuje Ci coś takiego po starcie:
2011-10-10 19:40:12 |  | NVIDIA GPU 0: GeForce GT 240 (driver version 28026, CUDA version 4000, compute capability 1.2, 512MB, 257 GFLOPS peak)


Puma

Mieszałem--robiłem formata i  nie  chce się nic załączyć. Bardzo bym prosił o namiary na sprawdzoną stabilną wersje na 64bit Viste menagera .  :respect:

Puma

W Event Logu pokazuje że nie widzi GPU . Stery mam zawsze najnowsze.

Nawiedzony

#37
Jak ja namieszałem ze sterownikami to podobnie miałem - musiałem usunąć wszystko od nV z dysku i od nowa instalować sterowniki. 6.12.34 to niby najnowsza oficjalna wersja mi pod winXP dobrze działa, a kumplowi pod win7x64 też pięknie liczy PG więc to raczej nie wina wersji BM

Zrób próbę z PrimeGrid jak możesz - oni zawsze maja dużo WU pod CUDA
Use CPU
Enforced by version 6.10+ no

Use NVIDIA GPU
Enforced by version 6.10+ yes

podprojekt (z tego co pamiętam fajeczka w drugiej kolumnie oznacza CUDA) po wybraniu i zapisaniu powinno pokazywać:
Proth Prime Search (Sieve) CUDA

Puma

http://imageshack.us/photo/my-images/262/beztytuuar.jpg/  Może to da jakąś wskazówke?

Tomasz R. Gwiazda

no wg obrazka to manager nie wykrywa GPU