niskie wykorzystanie gpu

Zaczęty przez lolek, 01 Luty 2010, 18:37

lolek

coś mi się powaliło na kąpię. GPU-Z pokazuje mi wykorzystanie GPU na 50-70 % zarówno podczas liczenia CC jak i SETI, przed tym było to 90-100%. Zresetowałem projekty, odłączyłem się i ponownie przełączyłem, ponownie wgrałem stery ale zmian żadnych. Wykorzystanie GPU faktycznie spadło bo próbki liczą się o około 40% wolniej. Czy jest możliwe, że część rdzeni CUDA została uszkodzona, a reszta pracuje normalnie ?  %)
Karta to 9500GT pod kontrolą Win XP 32bit

EDIT
Problem nieaktualny, postawiłem od nowa system i wszystko chodzi normalnie

SzaMoT🍀

...chciałem pobawić się ustawieniami z wykorzystaniem GPU, obecnie liczę "Collatz Conjecture" na GPU, w programie GPU -Z pokazuję 0% wykorzystania GPU.
Jakim programem mogę to sprawdzić?




Szopler

Hmm... mi GPU-Z pokazuje dobrze

lolek

U mnie GPU-Z działa troszkę dziwnie, pokazuje wykorzystanie GPU tylko jeśli wcześniej zmienię takty za pomocą ATITool (Win XP) pod siódemka nie mam tego problemu 

Bobo_PL

To czy pokazywane jest użycie GPU w GPU-Z zależy od wsparcia takiej funkcji ze strony sterowników do karty graficznej. U mnie również nie pokazuje GPU Load.

SzaMoT🍀

#5
...czyli lipa z obrazowaniem wykorzystania GPU. Patrzyłem w innym programie (GPU Caps Viewer) również nic nie pokazuje.
Jeśli macie inne programy na myśli, które mogą poprawnie wskazać obciążenie GPU to proszę pisać ;)

Pigu

przy ati doskonale działa ccc, przy nvidii nie wiem co powiedzieć  :(

lolek

Zakładam, że masz najnowsze stery, bo tylko na nich GPU-Z pokazuje wykorzystanie procesora. Jeśli tak to spróbuj  jeszcze odpalić ATITool, u mnie na Win XP to pomogło.

EDIT:

Sprawdź jeszcze EVGA precision

S6X

Cytat: momi76 w 21 Luty 2010, 20:06
...czyli lipa z obrazowaniem wykorzystania GPU. Patrzyłem w innym programie (GPU Caps Viewer) również nic nie pokazuje.
Jeśli macie inne programy na myśli, które mogą poprawnie wskazać obciążenie GPU to proszę pisać ;)

msi afterburner

Bobo_PL

Na moim GTS250 zadziało EVGA precision, ale chyba dopiero jak lekko podkręciłem zegary. GPU-Z wciąż nie pokazuje GPU Load. Sterowniki beta 196.34

TJM

Dziwna sprawa. Testowałem kilka kart NV i GPU Load jak i inne słupki GPU-Z zawsze działały. Obecnie jadę na sterownikach 190.38 i najnowszych betach 196.cośtam na drugim systemie.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Skret

ja na swoim Ati też miałem ten problem ... ale dziś w pracy potrzebowałem trochę mocy procka i obciąłem wykorzystanie w systemach wieloprocesorowych do 70% ... nagle wykorzystanie grafy z 70-80% skoczyło do 99 ... metodą prób i błędów ustaliłem, że chociaż jedno jajko musi być wolne ( niekoniecznie fizycznie - mam i7 920 z HT tak więc przy ustawionych 90% działają 4 jajka ale tylko 7 zdań na raz jest liczonych) - kombinowanie z wykorzystaniem pracy procka nie daje efektu ... nie wiem czy to sam boinc czy może aplikacja milki nie daje rady - musi być jeden wątek wolny i basta :/

AiDec

Oczywiscie jedno jajko w takiej sytacji powinno byc wolne. Opisalem to zagadnienie dosc szczegolowo w Poradniku (http://www.boincatpoland.org/smf/liczenie-na-gpu/poradnik/), a pierwsze informacje nt. temat opublikowalem jakies 1.5 roku temu. Bawicie sie w odkrywanie powszechnie znanych faktow `na nowo`? ;).

Normalnie niczym Microshit i patentowanie ;).


Zachecam goraco wszystkich, a zwlaszcza nowych czlonkow B@P do przeczytania co wazniejszych dzialow 4um, jak rowniez wiki B@P - znajdziecie tam bardzo duzo informacji nt. obliczen.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Skret

To jest właśnie problem tego forum... wszystko jest ale ciężko to znaleźć :] A jeśli już znajdziesz to w formie referatu na 50 stron ;) - jeśli chcemy zachęcić nowych do korzystania z BOINC-a trzeba podac wszytko na tacy w jednym miejsciu

Troll81

Dlatego zachęcam do tworzenia artów na wiki gdzie byłoby to ujęte w jednej i prostej formie :D

AiDec

Cytat: Skret w 03 Marzec 2010, 11:34
To jest właśnie problem tego forum... wszystko jest ale ciężko to znaleźć :] A jeśli już znajdziesz to w formie referatu na 50 stron ;) - jeśli chcemy zachęcić nowych do korzystania z BOINC-a trzeba podac wszytko na tacy w jednym miejsciu

A kto mialby czas sie tym zajac? Ja sie ciesze ze raz na jakis czas znajde moment na napisanie jakiegos waznego info, badz odpowiem na trudne pytanie. Wiele informacji juz tutaj jest - wystarczy poszukac. To nie jest platny portal informacyjny - kazdy tutaj robi co moze, w miare wolnego czasu i wiedzy, ale nikt nie robi tego w ramach pracy 8h/dziennie. Jesli informacje nie sa podane na tacy, to znaczy ze po prostu nikt nie ma na tyle czasu aby sie tym zajac.

Jak dolaczalem do B@P, to w pierwszym miesiacu poswiecalem duzo czasu na czytanie wszystkiego co zostalo juz opublikowane - dopiero pozniej pytalem, jesli wciaz nie znalazlem odpowiedzi. A dzieki zebranej z 4um i wiki wiedzy, moglem zaczac sam eksperymentowac, a teraz moge pomagac. Ale nie znajde dosc czasu aby podac wszystko na tacy - jedynie `strzaly` w postaci Poradnika moga mi sie czasami zdarzyc. Ale co z tego skoro i tak nikt nie przeczyta, tylko i tak pyta na 4um XP.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81

A moze zatrudnimy kogoś na etacie?? :D

Skret

Nie odbierajcie moich słów jako pretensji :) Sam dobrze wiem jak to z czasem jest... Ale mam pomysł - na swojej drodze do najbardziej wydajnego liczenia napotkałem parę problemów ... choćby ten z grafiką czy instalacją optymalek (kto mi powie gdzie win7 trzyma stare dobre xpkowskie dane aplikacji ( C:/Document and Settings/User/.....) ... no przecież oczywiste, że w ukrytym katalogu na dysku c: pod nazwą ProgramData - 2 dni zajeło gdzie mam te optymalki walnąć :P ) - może warto dać to do faq ? 

Mogę się zobligować, że tematy które znam postaram sie usystematyzować i z kogoś pomocą umieścić na wiki - bo tego też jeszcze nie rozgryzłem :)

Troll81

Jak mi wrzucisz cokolwiek napisane w pliku TXT DOC albo innym ludzkim formacie to zamieszcze]ę to na wiki bez bólu :D