Win7 - dziwne rzeczy

Zaczęty przez Skret, 04 Luty 2010, 14:19

Skret

Dzisiaj postanowiłem podpiąć 2 monitor do mojej nowiutkiej 5870 i wszytko jest ładnie pięknie - gdyby nie pewien fakt. Na jednym z monitorów (losowo po uruchomieniu) pojawiają się w tym samym miejscu artefakty... tzn mrugają kiedy kursorem najedzie np na przycisk "start", bądz najeżdżając na podświetlane przyciski (Plik, Edycja, itp) I co NAJŚMIESZNIEJSZE ... jak liczy boinc to nie ma tego problemu :D

Troll81

obwiniałbym jakieś zakłócenia. Pewnie gdy liczy boinc zakłócenia znikają....

PBT_marian_boss

poczytaj, może trafił ci się taki egzemplarz

http://www.chip.pl/news/sprzet/karty-graficzne/2010/02/problemy-z-kartami-graficznymi-hd-5700-i-5800

Tomasz R. Gwiazda

a to rozwiazaniem tego nie byl fix lub kolejna wersja sterownikow? 10.2 ?

Skret

dzisiaj może uda mi się wygospodarować chwilkę bo mam lekkie busy w pracy :/ to zobaczę te sterowniki (bo jadę na 9.12) ... tak trochę spadł mi kamień z serca bo myślałem już, że przegrzałem kartę bądź coś innego :)

krzyszp

Obawiam się, że stery ATI są sławne z... bugów.

U mnie na lapie (HD4200), po wyjściu ze stanu uśpienia (jeśli liczył collatza), dolna belka nie reaguje...
Win7HP 64

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Filavandrel

wina sterów, kolega miał to samo w dodatku krzaczyło mu się jeśli były to 2 różne monitory (gdy podłączał 2 takie same nie było żadnego problemu - ot ciekawostka ;) )
a moja NV GTX260 pracuje stabilnie pod W7 z 2 monitorami (jeden LCD drugi zwykły) tego drugiego używam jak pracuje z programami montażowymi i nic się nie dzieje nawet jak GPUGRID molestuje grafę  ;D

I7 920@4GHz, HD5970, 6 Gb RAM, Microsoft Windows 7 Professional x64 Edition

Skret

No tak ... ale Twoja Nvidia nie robi 200k dziennie ;) ... Coś kosztem czegoś :)

Skret

sterownik 10.1 rozwiązał problem :]

AiDec

Temat tego watku `Win7 - dziwne rzeczy` doskonale pasuje do kolejnej sprawy :):

http://kopalniawiedzy.pl/Windows-7-komputer-Exo-performance-network-XPnet-9740.html



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

AiDec

Po pierwsze:

Proponuje polaczyc dwa dzialy: `Win7 - dziwne rzeczy` i `Na wesolo` w jeden watek  %).




Po drugie:

1. Dwa dni temu zainstalowalem W7 na 15GB HDD. W7 + patche + troche podstawowych instalek (AV, FW itp.). Po 48h system zajmuje 14GB.
2. Dwa dni temu zainstalowalem W7 na 30GB HDD. W7 + patche + troche podstawowych instalek (AV, FW itp.). Po 48h system zajmuje 28GB.


a). Czy ktos mi to wyjasni??  XD
b). Powyzszym eksperymentem potwierdzilem prawdziwosc anegdoty; Ile miejsca na HDD zajmuje W7? Tyle ile jest :D




Po trzecie:

Wzialem 30GB HDD z zainstalowanym W7 zajmujacym 28GB. Wlaczylem wyswietlanie wszystkich mozliwych plikow (ukrytych, systemowych). Sprawdzajac dokladnie folder po folderze znalazlem 21GB plikow.


a). Czy ktos mi to wyjasni??  XD
b). Czy to znaczy ze W7 z gory zaklada ze sie rozrosnie i rezerwuje sobie miejsce na przyszlosc?  :arrr:



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

pszyklejony

Hahaha :) rozmnaża się. Zdążyłem tylko zauważyć, że robi sobie jakieś kopie, przywracanie systemu czy coś i takie wredne, że nawet z linuxa live nie chcą się usuwać.

apohawk

Sprawdź Shadow Copy (VSS). (vssadmin list shadows). Są one zaszyte w strukturze NTFS.
Poza tym, zobacz jak się profile użytkowników rozrastają.
Ja mam win764 na partycji 250GB i folder Windows zajmuje 12.5GB. Do tego dochodzą Program files, users, ATI, pagefile (6GB) i hiberfil (12GB) i się system rozrasta. Razem to ponad 40GB, ale save'y i inne pliki dodatkowe do gier zapisują się w profilu użytkownika. Gry, BOINC i inne pliki zajmujące dużo miejsca trzymam na innej partycji (1TB).
No good deed goes unpunished.

Tomasz R. Gwiazda

prawy przycisk na moj komputer
wlasciwosci
po lewej stronie, zaawansowane wlasciwosci systemu
zakladka ochrona systemu

i tam masz punkty przywracania (ja mam wylaczone a to co bylo skasowane, opcja KONFIGURUJ)

dodatkowo wylaczyc hibernacje