The Year of the Tiger Challenge 14 – 17.02.2010

Zaczęty przez RAD-Poland, 06 Luty 2010, 11:40

buninek

Jako ten niedoinformowany, poczułem się jakoś...tak wycyckany XD :(

Zaznaczm do teamu GPU, ani do żadnego z jego członków nie noszę ani krzty niechęci.

BOINC@POLAND[HA$]

Panowie nie ma dramatu...w następnych  wyścigach ustalimy co i jak a dobre miejsce w klasyfikacji wcale nie jest stracone... :)

uszy do góry... naprawdę... łączmy a nie dzielmy...

miłej zabawy i wysokich miejsc...
edit 23:07

u mnie próbka liczy się średnie 13 min na kompie, a licze na 4.
2x 2 jajka
1x 4 jajka
1x 4 jajka -8 wątków
co 13 min oddaję 16 wyników średnio 48 sek na próbkę...

Drozda_PL

ojaaaa, super zestawienie uczestników liczących dla GPUforce + tych dla B@P  ;D Właśnie się martwiłem, że nie ma takiego wspólnego zestawienia.

Jak będzie z punktami do klasyfikacji rocznej B@P?

Peciak

Na moje oko kto liczy dla Boinc@Polska ten punkty ma :parrrty: , a ten co liczy dla GPU Force ma ....frajde i satysfakcje  %)

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

BOINC@POLAND[HA$]

zrobilismy dla GPU Force taką małą walętynkę w połączeniu z promocją :)

ale dalej to przynajmniej ja będę punkciki stukał dla B@P..... w wyścigach cobyśmy na pudło się w generalce załapali....

Mchl

Chciałbym przeprosić wszystkich, którzy nie zostali poinformowani o akcji. Nie wynikało to z tego, że podzieliliśmy liczydłowych na lepszych i gorszych, czy na mniej i bardziej zaufanych. Staraliśmy się zawiadomić wszystkie osoby zwyczajowo biorące udział w wyścigach, jednakże jak to bywa w takich sytuacjach, zawsze trafią się przeoczenia.

Myślę że udało nam się zrobić coś bardzo fajnego. Wielkie brawa dla Peciaka za pomysł i organizację.

Zaplanowaliśmy to jako jednorazową akcję... ale przyjrzymy się wynikom za kilka dni... może rzeczywiście warto byłoby w tym roku wspólnie powalczyć w PG?

http://pl.wikipedia.org/wiki/Synergia

Czas pokaże :)

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

eclipse99

Cytat: Piotr R. (Peciak) w 14 Luty 2010, 20:39
Prosimy nie regulować odbiorników i niczemu się nie dziwić  %)

W pierwszej chwili pomyślałem że ktoś wam przejął hasła  XD
Generalnie pomysł świetny, a że nie wiedziałem od początku - przyłączam się dopiero teraz.

X X X

Jeszcze raz dziękuję za wsparcie. Na różne rzeczy przyjdzie czas później - w tej chwili najważniejsza jest obrona wspólnie zdobytego 3. miejsca w świecie. Obrona dla Polski.

Widać, że BS uruchomił komputery z nocnej zmiany w USA. Dlatego proszę o dodatkowe wsparcie. Sytuację najlepiej monitoruje ten graf.

Troll81


AiDec

Dwie godzinki temu przelaczylem kompy z PM, mam nadzieje dorzucic 2 grosze :). Przepraszam ze nie wczesniej, ale bylem w pracy - 19.00 to najgorsza dla mnie godzina, ZAWSZE albo jestem w pracy, albo spie  XP



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

JaRa

heh ja jestem poza domem i mam tylko lapka, miałem nie startować w wyścigu no ale jak takie cyrki się dzieją to lapek na parapet a domowego uruchamiałem przez telefon :) jutro dojdą jeszcze ze dwa sztrucle  :attack:



Troll81


JaRa

2010-02-15 19:55:53   PrimeGrid   Message from server: Completed result pps_llr_44952576_1 refused: result already reported as success

Mam paręnaście takich wpisów w BM - czy za te WU dostane punkty??



sesef

Cytat: JaRa w 15 Luty 2010, 21:29
2010-02-15 19:55:53   PrimeGrid   Message from server: Completed result pps_llr_44952576_1 refused: result already reported as success

Mam paręnaście takich wpisów w BM - czy za te WU dostane punkty??


To są wu które zostały już przeliczone przez inna osobe i są usuwane z twojej listy wu. Jak miałeś je przeliczone i niezaraportowane to pkt nie dostaniesz, jak oczekiwały na przeliczenie to zostały usunięte z kolejki i tyle.

apohawk

Też mam takie. Czekają grzecznie jako pending.
Pewnie przy wcześniejszej komunikacji miałeś:
15/02/2010 21:04:43   PrimeGrid   Scheduler request failed: HTTP internal server error
Zaraportowałeś WU, ale nie dostałeś odpowiedzi, więc BM próbował raportować ponownie, tyle że PG przyjął to za pierwszym razem. PG po prostu nie wyrabia.
No good deed goes unpunished.

JaRa

Jak były w grupie po kilka to zawsze kolo nich było
2010-02-15 10:03:34   PrimeGrid   Message from server: Resent lost result pps_llr_44903011_1

przy pojedynczych rzeczywiście
2010-02-15 19:54:43   PrimeGrid   Scheduler request failed: HTTP internal server error

miejmy nadzieje ze punkty nie przepadną :)



Gargul

Tak trochę późno wysłaliście te PMki. Wczoraj, o 19,05, jeszcze przy kompie byłem (by podłączyć się do wyścigu). Gdy 5 min przyszła PMka... cóż, 28h później dopadłem w końcu swoją maszynkę. Nie wiem więc, czy przełączać się na GF. Na noc i tak kompa wyłączam.

lolek

Nie było mnie od niedzieli wieczór w dom, komp chodził cały czas z pełnym buforem i neostrada się rozłączyła :fright:. jakieś 250 WU poszło się ......  >:(

Pantarhei

Zdarza się. Jak to, co przykleił się Forestowi Gumpowi do trampka.

P.s. Uważaj na słownictwo. W końcu są tu też damy. :)
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

lolek


SzaMoT🍀

Cytat: lolek w 16 Luty 2010, 07:35
Nie było mnie od niedzieli wieczór w dom, komp chodził cały czas z pełnym buforem i neostrada się rozłączyła :fright:. jakieś 250 WU poszło się ......  >:(

Pod nostradę proponuję zaistalować - http://shider.net/AutoConnect/

Peciak

Cytat: Gargul w 15 Luty 2010, 23:39
Tak trochę późno wysłaliście te PMki. Wczoraj, o 19,05, jeszcze przy kompie byłem (by podłączyć się do wyścigu). Gdy 5 min przyszła PMka... cóż, 28h później dopadłem w końcu swoją maszynkę. Nie wiem więc, czy przełączać się na GF. Na noc i tak kompa wyłączam.
Nie gniewaj się jedni dostali wcześniej a niektórzy później a część w trakcie wyścigu. Wzięło się to stąd że powiadamiało się przede wszystkim osoby o większym stażu, chociaż i tu nie odbyło się bez wpadek. Zrobiło się parę błędów i trzeba je bedzie wyprostować a co najważniejsze wysunąć wnioski. Wstrzymajmy się do końca wyścigu z komentarzami i uwagami. Doprowadźmy do końca to co zaczęliśmy.

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

Mchl

Część osób nie dostała powiadomień bo ich serwery pocztowe zwróciły wiadomości z powrotem. Proponuję sprawdzić czy skrzynki nie są przepełnione, a adresy wpisane na forum prawidłowe.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

AiDec

Uprzedzam ewentualnych pytajacych `co sie dzieje?`, ze PrimeGrid ma `pewien` problem:

CytatWarning: mysql_pconnect() [function.mysql-pconnect]: Too many connections in /home/boinc/proj/html/inc/db.inc on line 39
Unable to connect to database - please try again later Error: 1040Too many connections



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Mchl

Chyba muszę napisać do Berkeley, że pconnect to nie jest dobra opcja... Zresztą cały kod od strony www marny jest...

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Drozda_PL

150 próbek czeka na "oddanie", a nowych zostało tylko 19...  :(

AiDec

Klikaj recznie `update`, tudziez `zaktualizuj projekt` az do skutku - za ktoryms razem zaskoczy.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

BOINC@POLAND[HA$]

dokładnie aż zaskoczy...
miałem ten sam problem właśnie odesłałem 500szt...

Pantarhei

Dziwne. Wg statystyk RADa zarobiłem w wyscigu ponad 3 tys punktów, a na PG urosło o jakieś 1600 od startu.
???
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

gigi2000

Cytat: Pantarhei w 16 Luty 2010, 11:32
Dziwne. Wg statystyk RADa zarobiłem w wyscigu ponad 3 tys punktów, a na PG urosło o jakieś 1600 od startu.
???
Staty wyścigowe nie czekaja az probki sie validuja.

tmphaha

Cytat: Pantarhei w 16 Luty 2010, 11:32
Dziwne. Wg statystyk RADa zarobiłem w wyscigu ponad 3 tys punktów, a na PG urosło o jakieś 1600 od startu.
???

Dokładne oryginalne info na temat punktacji http://www.primegrid.com/forum_thread.php?id=1638&nowrap=true#20864

CytatScoring Information

Scores will be kept for individuals and teams. Only work units issued AFTER 14 February 2010 18:00 UTC and received BEFORE 17 February 2010 18:00 UTC will be considered for credit. We will use the "prime score" method which is based on the n value (k*b^n-1) to score the challenge. The only difference is that the primary and double checker of a WU will receive the same score.

Therefore, each completed WU will earn a unique score based on its n value. The higher the n, the higher the score. This is different than BOINC cobblestones! A quorum of 2 is NOT needed to award Challenge score - i.e. no double checker. Therefore, each returned result will earn a Challenge score. Please note that if the result is eventually declared invalid, the score will be removed.

Z obserwacji własnych ... punkty PG to około lub dokładnie połowa punktów z wyścigu.

Pantarhei

W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

Tomasz R. Gwiazda

i znowu lezy :>

hmm, mam nadzieje ze przed uplynieciem terminu zraportowania WU, sie podniesie. (albo nalicza punkty po zraportowaniu po czasie)

Chyba sie nie spodziewali takiego zainteresowania.

ksysju

ksysju


Peciak


,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

Tomasz R. Gwiazda

a pytanko takie.

Wyścig sie konczy jutro  o 18.

Czy probki pobrane przed 18 i zraportowane pozniej sie licza czy tylko te ktore do 18 zostaly zraportowane i o tej godzinie sa ostateczne wyniki wiadome ?

Peciak

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 16 Luty 2010, 17:22
a pytanko takie.

Wyścig sie konczy jutro  o 18.

Czy probki pobrane przed 18 i zraportowane pozniej sie licza czy tylko te ktore do 18 zostaly zraportowane i o tej godzinie sa ostateczne wyniki wiadome ?

Wyścig kończy sie o 19.00 naszego czasu
Liczą się tylko te próbki które są pobrane podczas wyścigu i odesłane przed końcem
Potem następuje weryfikacja i za złe próbki sa odejmowane punkty.
Był taki wyścig trzy dniowy pod patronatem Pana Woodalla ze uzyskałem sporo punktów, ale po weryfikacji nie dostałem zadnego.
Od tego czasu jestem na pana Woodalla obrazony i mimo że potem zmienili aplikacje do liczenia bo była felerna dla AMD to sie z nim nie przeprosiłem.
taki jestem zawziety  :wth:

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

X X X

ksysju, nacieraj na 8. miejsce, jest okazja! Go, go...  :attack:


Peciak

Gdyby ktoś chciał pom óc do zdob ycia wyż szego miejsca to tu jest plik który należy pod mienić aby oddać moc swojego ko mpa.
http://chomikuj.pl/rakowskipw/Dokumenty/account_www.primegrid.com.xml

Instru kcja TJM

Wklej ając słaby klu cz do primegridowego pliku account settings, w miejsce 'authenticator'.

Naj lepiej zrobić tak:
-odłąc zyć się od proj ektu (super bardzo ważne)
-zam knąć BOINCa
-skas ować zawart ość account_settings.www.primegrid.com.xml jeśli istnieje
-jeśli pli ku nie ma, stwor zyć nowy o tej na zwie, wkleić zaw artość:


Kod:
<account>
   <master_url>http://www.primegrid.com/</master_url>
   <authenticator> ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::)</authenticator>
</account>

włąc zyć BOINCa, poj awi się na liś cie pro jekt o nazwie 'http://www.primegrid.com'.
Klik nąć parę razy update, reszta da nych sama się ściągnie.
Weak key spraw dzony i dzi ała.

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."