Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

Coś jest nie tak

Zaczęty przez jack78, 24 Luty 2006, 19:11

jack78

Dziś dostrzegłem drobny kłopot podczas liczenia SZTAKI.
Do tej pory czas przeliczania jednej jednostki wachał się pomiędzy 16-28 minut.
Aktualnie mam ściągnięte 23 zadania do przeliczenia, jednak od rana nie wysłałem żadnej próbki. Jedna stoi mi na 45% po 6 gidznach, druga na 21% po 3 godiznach.
Skąd nagle tak długie obliczenia.
Może ktoś znalazł jakies info, dlaczego teraz te próbki tak długo się liczą :?:
Dodam że program się nie zwiesił, bo czas ciągle się zmienia i % też powoli lecą.

bartsob5

wstrzymaj te probki i licz nastepne, szkoda czasu... ja przed chwila oblecialem 20 pare probek, i az sie zdziwilem, bo zadna nie przekroczyla 5 minut...

a moglbys przyslac linka do opicu tych probek z serwera sztaki? zn. sprawdz, jak szlo przeliczenie ich u innych uzytkownikow...

jack78

---------- 19:50 24.02.2006 ----------

Postaram  się, choć nie wiem czy trafię w te właściwe, będę musiał szukać z pośród 23 jakie pobrałem.


Sprawdziłem.
Wszystkie z 23 próbek, jakie pobrałem zostały rozesłane do 4 kompów wczoraj pomiędzy 15:26 a 15:31. Dotej pory żadna z próbek nie została odesłana przez ani jeden z kompów.

---------- 20:27 ----------

Sprawdziłem jeszcze raz.
Z pośród wszystkich tych próbek, 2 już zostały odesłane.
Przeważający czas obliczania próbek dla SZTAKI to 600 do 1000 sekund.
Te dwie mają wyniki 47180 sekund i 29302.
http://szdg.lpds.sztaki.hu/szdg/workunit.php?wuid=257695
http://szdg.lpds.sztaki.hu/szdg/workunit.php?wuid=257703
Więc może to nie żaden błąd.
Licze dalej, zobaczymy jaki wynik za to dostanę.
Może zamiast 1-3 pkt dostanę jak przy tej pierwszej 105 pkt. :lol:

bartsob5

o ile wiem, mozna dokladnie na tej stronie sprawdzic jaka jest nazwa tej jednostki tak zebys sie upewnil, ze to jest ta, o ktora ci chodzi... rzeczywiscie wyglada na to, ze nie jest ona w zadnym stopniu uszkodzona...

jack78

Faktycznie można sprawdzić nazwę próbki, i obie są na mojej liście.
Właśnie zatrzymałem wszystkie obliczenia za wyjątkiem tej jednej za którą wysło 105 pkt.
W drugiej kolejności pusczę tę drugą.
Ale coś więcej będę mógł powiedzieć dopiero jutro, ponieważ czas obliczeń na niej to około 10 godzin.
Mam tylko nadzieję że nie zabraknie mi czasu, ponieważ czas do odesłania próbki to 4 dni. A chciałby sprawdzić wszystkie 23 jakie pobrałem wczoraj.

Mchl

Wysłużenia czasu przeliczania najprawdopodobniej związane jest z przejściem do obliczenia systemów dwunastowymiarowych (do tej pory liczone były jedenastowymiarowe). Pomijając to, czym są owe systemy (czy jakiś matematyk ma ochotę zagłębić się w lekturę na stronie projektu?), czasy mają się skrócić po wprowadzeniu zoptymalizowanej aplikacji w najbliższych tygodniach.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

jack78

Przykład próbki z kompa w pracy


A to komp domowy: obliczenia zajęły mi ponad 15 godzin.

KrzychuP

Hmmm, z tego co piszecie, widzę że możliwe są dłuższe próbki. Tylko że ta którą ostatnio pobrałem zachowuje się trochę dziwnie. "postęp" stoi cały czas na 0,3%, a czas pozostały rośnie równo z czasem CPU. Miał ktoś już podobną sytuację?

Drugie co mnie martwi, to za jedną z ostatnich jednostek przyznali mi 0.00 punkta, a przeliczyła się poprawnie. Czy może to mieć związek z optymalizacją Boinc'a?
http://szdg.lpds.sztaki.hu/szdg/workunit.php?wuid= 29794

Czerwek

Podlacze sie do watku, bo w sumie i mnie on troche dotyczy...

Mianowicie pobralem ostatnio jednostke do przeliczenia (swoja pierwsza) i przez pierwsze kilkanascie minut patrzylem jak blyskawicznie rosna procenty (w ciagu jakiejs godzinki - moze nawet mniej uroslo 60%). A potem nagle zwolnil czas liczenia (w sensie zw trakcie jednej minuty czasu rzeczywistego wedlug projektu mijalo jakies 20-30 sekund liczenia. Caly czas nie patrze na to co projekt robi, ale teraz wedlug projektu licze 4 godziny i 16 minut a wciaz mam 60% przeliczone...

To normalne zachowanie tego projektu? Czy przerywac jednostke i liczyc nastepna?

jamin

bardzo normalne jak dla tego akurat projektu...
sprawdz czy ktos nie przeliczyl moze juz jakiegos rezultatu dla tego WU (jezeli tak to warto sprawdzic czy ten rezulatat nie byl restartowany). Tak naprawde to tez malo daje bo czasy przeliczania dla poszczegolnych typow procesorow roznia sie bardzo...

na Twoim miejscu bym zostawil do liczenia - jeszcze nie spotkalem takiego zadania w SZTAKI, ktore predzej czy pozniej nie zakonczyloby sie samo z siebie :D chociaz czasami zajmuje to - przynajmniej w moim przypadku - okolo 80godzin i kredyt za taka jednostke nie zawsze bywa wysoki - ja za swoje 300k sekund dostalem bagatela 27,59 :ROTFL:

Czerwek

aha... to licze dalej... moze sie uda skonczyc :)

jamin

Ta Twoja to rzeczywiscie ciezki przypadek :) na moim C2D 1,86 GHz od 10 do 40h :D ale AMD w SZTAKI licza szybciej... Powodzenia i sensownych kredytow za to "cos" :)

Czerwek

jakims cudem udalo sie zakonczyc ta jednostke :)


CPU time 31989.90625
Pending credit: 81.22


Zobaczymy co z tego bedzie :)