Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

Fullcover robiony na zamównie na płytę ASUS P6T Deluxe V2

Zaczęty przez Troll81, 09 Luty 2010, 09:54

Troll81

http://www.allegro.pl/item911659733_blok_fullcover_na_asus_p6t_deluxe_v2_cudenko.html

takie cuś zoczyły moje przepiękne kaprawe oczka :D

http://www.allegro.pl/item912043847_miedziany_plaskownik_cu_miedz_na_bloki_wodne.html a tu płaskownik miedziany.... swego czasu ktoś się pytał....

TJM

Ja się pytałem, bo przymierzam się do wyprodukowania niewielkiej serii tanich bloków wodnych. Maksimum możliwości za minimalną cenę.
Na razie jednak jest to tylko pomysł we wczesnym stadium, bo potrzeba sporo materiałów i poświęcenia sporej ilości czasu.
Myślę o blokach lutowanych, podstawa z miedzi minimum 3mm, najlepiej 4-5. Obudowa z blachy miedzianej około 1.5-2mm. Jeszcze nie myślałem nad możliwością wbudowania jakichś szybkozłączek, gdyby dało się kupić miedziane/mosiężne byłoby bardzo łatwo.
W środku ewentualnie jakaś konstrukcja zakrzywiająca przepływ wody, żeby przypadkiem nie wpadła na pomysł wlatywać i przedwcześnie uciekać do wylotu.
Gotowe można by nawet dać do niklowania lub chromowania, żeby z wierzchu jakoś się przedstawiały, tylko nie wiem jak to by podniosło koszta. Blok bez ładnego wykończenia powinien zmieścić się w cenie poniżej 30-35zł, zależnie od zastosowanych złączek.
Bez problemu powinienem dać radę zbudować bloki na wszystkie rodzaje socketów, chipsety oraz karty graficzne - te gdzie wystarczy chłodzić sam GPU, ewentualnie GPU i pamięci.
Nawet do dysku może coś dałoby się wymyśleć.
Myślę, że do schłodzenia dysku do temperatury przepływającej wody wystarczałoby wkręcenie go do zatoki 5,25 przez konstrukcję z 1,5mm kątowników miedzianych połączonych mosiężną rurką wygiętą w U. Taka rurka o łącznej długości 20-30cm spokojnie odbierze kilkanaście watów ciepła.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Szopler

WC na forum... ;)

Ma coraz większą rzeszę zwolenników... może warto wyprodukować parę bloczków firmowanych BOINC@Poland ?
Reklama jak znalazł heh...

Peciak

Reklamujmy enigme
model enigma 1 by TJM
Tylko ta cena - trochę mała

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

TJM

Ja już używam jednego bloku zrobionego przez siebie. Na razie ze śmieci, spód z odzysku z jakiegoś badziewnego bloku, góra z blachy miedzianej 1.5mm giętej na kolanie, wlutowane rurki 10mm. Bije na głowę taniznę jakością i solidnością. Bez obawy działa z ciśnieniem 'kranowym' - tak testuję szczelność.
Niestety wygląda na to, że taka konstrukcja przegra nieco w kategorii ilości możliwego do odebrania ciepła z fabrycznymi konstrukcjami, gdzie na podstawie miedzianej wycięte są jakieś żeberka albo słupki.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Troll81

to może porysuj jakieś rowki w tej podstawie od wewnętrznej strony.....

TJM


W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Troll81