Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

nowe technologie chłodzenia

Zaczęty przez Troll81, 11 Luty 2010, 11:39

Troll81

http://www.frostytech.com/articleview.cfm?articleid=2424&page=1

artykuł o tym co wielkie firmy wymyslaja by lepiej chłodzić procki :D

AiDec

Bylbym szalenie wdzieczny gdyby ktos ten tekst przetlumaczyl - ten techniczny rzucil mnie na kolana... A ze moja zamrazarka w budowie (autentycznie :) ), to i wszystkie ciekawostki ze swiata potrzebne na wczoraj i bardzo mile widziane :). A sadze rowniez ze temat moglby byc ladnie dyskutowany tutaj, gdyby wiekszosc zrozumiala ocb (na szczescie wiekszosc tam to zdjecia ;) ).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81

13 stron tłumaczyć....... chyba ylko google transaltorem.... Ja niestety nie mam teraz na to czasu.....

AiDec

Ja juz szukam kogos, kto prywatnie tlumaczylby w przyszlosci takie teksty, w ramach stalej wspolpracy, a za akceptowalne pieniazki. Mam nadzieje ze dojdzie do porozumienia :).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

BOINC@POLAND[HA$]

ja nuz gdzieś to widziałem i to chyba na polskiej sronie jako news... możliwe to????
czy fata morgana jakaś.

kempler

Bardzo to ciekawe. Widzę technologię CVD, znam to  :)

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Troll81

Zbaczymy jak dziś z czasem stanę. Może sie zbiorę za tłumaczenie...

Gargul

#7
Troll, jak coś zostanie, to mogę Ci ew. pomóc. Nie mam jednak teraz głowy i czasu, by tłumaczyć. Może w przyszłym tygodniu.

TJM

W Polsce opisy takich technologii można dostawać w formie wydawanej co parę miesięcy przez jakiś uniwerek broszurki. Zakładając, że jeszcze to wydają, bo od jakiegoś czasu cisza.

Tutaj przykład jak to wyglądało:

http://chomikuj.pl/albiniasty/BOINC/heatpipes

W podanym wyżej linku widzę w zasadzie tylko dwie nowinki które mogłyby być interesujące dla chłodzenia zwykłych maszyn - opisy mogę bez problemu przetłumaczyć. Reszta to bardziej ciekawostki.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.