GPU kontrola temperatury.

Zaczęty przez HolyCrom, 16 Luty 2010, 13:46

HolyCrom

Mam takie małe pytanko, no w sumie moze to kilka. Mianowicie:

1. Jak mogę ustalić wykorzystanie GPU przez BIONIC? W GPU-Z wykazuje mi cały czas użycie 100% co znacznie obciąża mi komputer pomimo ustalenia na siłę priorytetów na Niskie (a były normal).

2. Jak mogę rozdzielić obliczenie CPU od GPU ?? tak by GPU "obrabiał" jeden projekt, np. Milkyway, a CPU SETI czy cokolwiek innego.

3. Na grafice ( HD3850 ), oblicza mi pakiet w 10min +/- 1min. Czy to jest wartość optymalna, jakie są inne, ja innych GPU?

Chciałbym się również przywitać z wami wszystkimi. Dziś przyłączyłem się do BIONIC@Poland jak również do BIONIC jako-takiego :).

Troll81

Większość odpowiedzi na pytania znajdziesz na forum :D

Czasy wyglądają na optymalne :D

HolyCrom

Coś napiszę w dziale powitalnym, ale jeszcze nie teraz, jutro jakoś może, a co do ustawień, to nie mogę albo zrozumieć, albo odszukać interesujących mnie informacji. Nie znam żargonu specjalistycznego, co przeszkadza.
Do kontroli temp chciałęm użyć czegoś o nazwie TThrolette ale niestety program nie działał jak należy. Niby dało się ustawiać limit temp jaka może osiągnąć CPU I GPU, ale wie wykrywał temperatury. Wartości temp dla GPU i CPU wynosiły 0, więc pozwalał grzać się kompowi na maxa :/

Tomasz R. Gwiazda

co do temperatury CPU to używam czegoś o nazwie : CoreTEMP

Co do GPU, nic nie uzywam :> Ale znany mi jest:  Riva Tuner


ad2. Jesli chodzi o Milkyway, To na stronie projektu musisz wybrac jakie probki chcesz zeby byly pobierane. Czy CPU czy GPU


Preferences for this project   Ustawienia MilkyWay@home

Use CPU
Use NVIDIA GPU if present
Use ATI GPU if present

Jak zaznaczysz tylko: GPU ATI, to tylko takie probki ci bedzie pobieral.

Tak samo w drugim projekcie.

Gdy kozystasz z projektów które licza na GPU to zawsze jakis maly procent CPU jest tez wykozystywany.


   

HolyCrom

Dzięki za rozjaśnienie mi sprawy, już wiem co mam robić, tak mi się wydaje:). Zobacze tą rive, może coś tam fajnego ma w ustawieniach :).
Jeszcze dziwi mnie jedna sprawa. Gdy obliczałęm dane przez CPU tylko to trwać to miało +/- 9h, teraz gdy mam CPU + GPU jest 10min. Czy to znaczy, że procesor jest tak słaby, czy jeszcze muszę coś poustawiać? Nadmienię tylko, że mam P4 3.00GHz HT.

Tomasz R. Gwiazda

To o czym mowisz nie jest dziwna sprawa i nie powinno Cie dziwic. :)
Tak ma byc.

Nie ma sensu liczyc projektu na CPU jesli wspiera on obliczenia na GPU.


HolyCrom

Czyli jak bym chciał używać osobno CPU, to jaki projekt jest najlepiej do tego zoptymalizowany? czy zwyczajnie każdy projekt będzie dorze obliczany, wystarczy że ustawie pobieranie dla procka lub dla grafiki?

SzaMoT_🏓


>>> SKB@P VPS Składkowa inicjatywa dla wsparcia mocy obliczeniowej dla projektów <<<
>>> Obecnie liczone projekty - statystyki <<<


>>> Donate SKB@P VPS <<< >>> Badge by chr80♂°🛰� <<<
Rozpowszechnianie bez zgody autora surowo zabronione!, tylko osoby wspierające

Tomasz R. Gwiazda

HolyCrom : zalezy co Cie kreci :)

Seti - szukanie zielonych ludzikow :)

inne projekty, poczytaj w naszej wikipedii na stronie glownej.
Napewno dla Ciebie dobrym rozwiazaniem beda projekty ktore beda sie krotko liczyly, pytanie jak krotko. Na to mi ciezko odpowiedziec bo ja na Quadzie glownie jade i Core2Duo. i tam tez rozne czasy , rozne projekty maja, czesto zalezne od wersji probek.


HolyCrom

#9
Ja właśnie głównie dla satysfakcji, że moge mieć swój udział w czymś ważnym, zainteresowałem się tym całym BIONICem. Za istotne uważam projekty takie jak Milkyway i rosetta, dla przykładu. Liczenie dla liczenia (a takie projekty też są) mnie nie kręcą ;).

Muszę powiedzieć, że jednak nie wiem jak mam obniżyć wykorzystanie GPU do np. 50%. Komputer mi się zresetował, czyli jednak nie można mieć non stop 100% wykorzystania karty graficznej. Chce używać karty graficznej do obliczeń, ale zdecydowanie nie w 100%. Jest jakaś rada?. Co do Riva, to nie wiem w jaki sposób ma mi ona pomóc.

Troll81

Na pewno w pliku konfiguracyjnym aplikacji da się wysterować obciążenie proca :D ale ja dopiero zaczynam się bawić na poważnie grafami. 

Napisz jak żeś do nas trafił :D

HolyCrom

W jakich plikach (nazwy) moze modyfikować ustawienia. Te ustawienia w samej aplikacji są tak jakby ich nie było. niby ustawiam procka na 30% ale nigdy ich nie osiąga, ale za to grafa osiąga 100% momentalnie i przez cały czas. Szkota, że nie ma tam ustawień grafiki, mozę w jakiś nowszych wersjach managera będzie lepiej :)

Troll81

app_info.xml chyba.... i tam parametry pomiędzy znacznikami

<cmdline> </cmdline>

Poszukaj reszty na forum
http://www.boincatpoland.org/smf/milkywayhome/milkywayhome/
http://www.boincatpoland.org/smf/milkywayhome-113/optymalki-gpu-cpu-pod-milke/
http://www.boincatpoland.org/smf/milkywayhome-113/milkyway-na-ati-%27stabilne%27/
http://www.boincatpoland.org/smf/na-kartach-ati/boinc-ati/
http://www.boincatpoland.org/smf/na-kartach-ati/q9650r4770-bawmy-sie-razem/
http://www.boincatpoland.org/smf/projekt-miesiaca/glosowanie-na-projekt-miesiaca-marca/

HolyCrom

Poczytałem te tematy, ale tam raczej jak jest już mowa o temperaturze, to ludzie kupują lepsze chłodzenie, ale dalej jadą na maxa. Nikogo nie obchodzi obniżanie pracy GPU ;P. Ja zrobiłem coś takiego:
    <max_ncpus>1</max_ncpus>
    <coproc>
      <type>ATI</type>
      <count>0.60</count>
    </coproc>
    <cmdline></cmdline>
ale nie przyniosło to oczekiwanych rezultatów.

Peciak

 <cmdline>w1.8 </cmdline>

pobaw się ustawieniami parametru w

w1 - normalna praca GPU
w 1i wiecej - praca GPU obniżona w moim przypadku 1.8 to właśnie 60% pracy GPU

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

HolyCrom

i o to chodziło, chodzi pięknie, komp juz nie muli :). A mam jeszcze pytanie z innej beczki. Czy milkyway będzie chodził u mojej dziewczyny na laptopie, na GPU, kiedy ma standardowa kartę HD4500?? Odpaliłem jej rosetta i ładnie sobie tam działa, choć nie wiem jak ustawić, żeby dwa na raz liczyło projekty (ma C2D ).

Peciak

Cytat: HolyCrom w 21 Luty 2010, 11:48
Czy milkyway będzie chodził u mojej dziewczyny na laptopie, na GPU, kiedy ma standardowa kartę HD4500??
Z tego co wiem to niestety nie pozostaje liczyć tylko projekt Collatz Conjecture  - ale to matematyka

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

emik

Zaawansowane -> Preferencje lokalne -> Użycie procesora -> w systemach wieloprocesorowych używaj 100%