Kabel com-com

Zaczęty przez Troll81, 19 Luty 2010, 23:40

Troll81

Potrzebuję przetestować czy działa ten kabel czy nie....

Mam maszynkę z dwoma portami com. Jak toto potestować?? na mazynce stoi debian...

krzyszp

Ale pojechałeś...

A nie prościej połączyć dwie maszyny i wypróbować np. w WinUAE transfer po com?

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81

najbliższy komp mam na odległości dłuższej niż kabel..... nie łatwiej podpiąć kabel pod dwa comy na jednym kompie podłączyć się do niego przez putty i sprawdzić??  nie chce mi się tachać budy....

patyczak

A nie lepiej sprawdzić jakimś metexem??
Skeczu z papugą nie będzie



krzyszp

Pewnie łatwiej, tylko, że ja nie wiem, jak to zrobić, aby wyniki były 100% pewne.

Sugeruje wciąż użyć na wirtualce dwóch maszyn, to da pewne wyniki.

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81

stawiać do testu wirtualkę.....

krzyszp

Wiem, armata na wróbla. U mnie to inaczej wygląda, gdyż zazwyczaj i tak są odpalone min. 2-3 maszyny (po Lin), a to + XP na wirtualce daje swobodę do testów...

Niestety, kabel com ostatni raz miałem w ręku rok temu w postaci jakiegoś dziwnego wynalazku od kasy fiskalnej z przejściówką do rj45...

Nie pomogłem chyba za bardzo, ale to wszystko, co wiem na ten temat...  :shame:

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Mchl

Jak pod windowa znalazłem soft do testowania, to pod debiana też musi coś być... W najgorszym razie napisz coś w pythonie.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Troll81

podaj lin do softu pod windoze :D

patyczak

Ja zawsze testuje poniższym programem na jednym porcie z drugiej strony kabla zwierając PIN 2 i 3
http://www.docklight.de/download_en.htm
Skeczu z papugą nie będzie



Szopler

I to jest prawidłowa odpowiedź :) - takie sprzętowe ECHO...

TJM

Kabel może być też 7-mio żyłowy, a wtedy test ze zwieraniem dwóch pinów nie przejdzie, bo transmisja przebiega inaczej. Na szczęście niesprawny 7-mio żyłowy chyba może działać jako sprawny 3 żyłowy.
Poza tym po co to w ogóle do kompa podłączać ? Schemat kabla jest prosty jak świński ogon, wystarczy zobaczyć multimetrem czy jest przejście i po zabiegu.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Troll81

Jak ktoś ma multimetr........

Podepnę to dziadostwo do lapka i serwa..... i obaczym czy pogadają po kabelku....

A kabel jest mi potrzebny do weryfikacji czy moja ultra 60 w ogóle jest operatywna.... mam co do nie \j małego, niecnego plana. nie wiem tylko czy warto....