Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

Dyskusja o współpracy BOINC@Poland i GPU Force

Zaczęty przez X X X, 17 Luty 2010, 11:00

X X X

Dziękujemy BOINC@Poland za wsparcie!

Od pierwszych godzin wyścigu takiej właśnie treści napis widnieje w głównym miejscu naszej www.
Dzięki niemu każdy zaciekawiony fan Boinc wie komu Polska zawdzięcza tak znakomity wynik.



To wciąż tylko wyniki z checkpointów. Liczenie kończymy dziś o g.19, pamiętajmy o końcowym raportowaniu. Jednak, aby wspólnie zdobyte 3. miejsce w świecie stało się faktem, trzeba pozostać na "miejscach" aż do ogłoszenia zatwierdzonych wyników (zwykle parę godzin), bez konieczności dalszego liczenia tego projektu rzecz jasna. Inaczej statystyki zwariują i nasz wspólnie i ciężko wypracowany sukces może rozpłynąć się niczym senna mara, a byłaby wielka szkoda! Zatem roztropnie działajmy wspólnie ku chwale Polski.
:parrrty:

eclipse99

Cytat: [GPU Force] 7NBI_Robert w 17 Luty 2010, 11:00

(...) Jednak, aby wspólnie zdobyte 3. miejsce w świecie stało się faktem, trzeba pozostać na "miejscach" aż do ogłoszenia zatwierdzonych wyników (zwykle parę godzin) (...)

Cenna uwaga, może warto byłoby ją rozesłać mailem do wszystkich którzy dołączyli do GF?

patyczak

Myślę, że warto to nagłośnić. Sam chciałem o 19 wrócić z powrotem do B@P
Skeczu z papugą nie będzie



Pantarhei

Po prostu po 19 wystarczy zacząć liczyć sobie inny projekt.

Problem będzie tylko dla tych którzy liczą wyłącznie PG. Ale czy są tacy? Poza tym chyba nie trzeba będzie długo czekać na ostateczne wyniki.
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

RAD-Poland

#4
Cytat: Pantarhei w 17 Luty 2010, 07:51
Zniknęły staty RADa, czy mnie sie nie wyświetlają?
Cytat: Piotr R. (Peciak) w 17 Luty 2010, 08:28
Podejrzewam że jego maszyna się ugotowała  :deadman:

maszyna się nie ugotowała, chodzi prawie non stop od 5 lat (z przerwą na urlopy + 3h wymiana kodensatora w zasilaczu)
przy prime obecnie max 51 C i podkręconym CPU (Ninja Scythe swoje robi)

staty zniknęły bo prime zmieniło wczoraj  "stronę" i trzeba napisać nowy skrypt do "pobierania" wyników (w sumie to obróbka teksu, czyli niema nic gorszego, mała zmiana w budowie strony i wszystko od początku)

EDIT: istny śmietnik, nie wiem w czym to generowali, nie podomykane tagi, duble itp, pierwszy bot poszedł, jak naprawią co zepsuli to znowu się posypie

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

apohawk

Dzięki za informację, 7NBI_Robert. Miałem zamiar skończyć przeliczanie zadań i dopiero wtedy zmienić team, ale precyzyjne informacje się przydają.
No good deed goes unpunished.

Pantarhei

No to koniec! Niezły wynik>
:parrrty:
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

Drozda_PL

Jak widać DA SIĘ!  ;D

Co prawda to prawda - w kupie siła   :parrrty:

apohawk

A no koniec.


W poprzednim wyścigu PG poszło mi ciut lepiej  XD
No good deed goes unpunished.

BOINC@POLAND[HA$]

Ha... zatem mamy moc....
Proszę wszystkich o pamietanie o następnym wyścigu...info o nim na stronach projektu..
krótki, 24 godzinny wyścig już 15 Marca

Peciak

Haś czytać nie umiesz, była prośba nie przełączać się do macierzystego zespołu dokąd nie sprawdzono poprawności jednostek, a ty się przełączasz. To samo dotyczy stachu @ fiddex oraz  Nitro. Ale oni nie byli dzisiaj na forum i mogli o tym nie wiedzieć a ty byłeś.

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

BOINC@POLAND[HA$]

ja zmieniłem zespół o 19 minut 15...
nie sądze aby zmiana spowodowała jakikolwiek problem...
edit 20:32

a tak wogóle to kim Ty jesteś żeby tak do mnie pisać???
weź bo się obraże i założe swój team i wtedy zobaczysz...
ja mam staż trochę większy niz Ty więc wisz uważaj...bo Ci zaraz Rac-em pokaże
lol  ;)
  XD

gigi2000

No właśnie spowoduje :) wszystkie punkty które zebrałeś przejdą do B@P :)Trzeba poczekać aż zakończy się odsyłanie próbek i walidacja tych, które liczone były podczas wyścigu.
Robert pisal:

CytatJednak, aby wspólnie zdobyte 3. miejsce w świecie stało się faktem, trzeba pozostać na "miejscach" aż do ogłoszenia zatwierdzonych wyników (zwykle parę godzin), bez konieczności dalszego liczenia tego projektu rzecz jasna. Inaczej statystyki zwariują i nasz wspólnie i ciężko wypracowany sukces może rozpłynąć się niczym senna mara, a byłaby wielka szkoda! Zatem roztropnie działajmy wspólnie ku chwale Polski.

BOINC@POLAND[HA$]

o cholera ale naszczęście ja to tam tych punktów i tak za dużo nie miałem... więc mała strata...

gigi2000

Myślę że jak teraz wrócisz znów do GPU to będzie git i nic się nie rozjedzie :) Potem do nas jak już wszystko będzie zakończone...

BOINC@POLAND[HA$]

teraz to juz pewnie jest za późno i jeszce bardzej się namiesza... lepiej nie będę kombnował bo jeszcze bana zalicze a w sumie załapałem się na 100 setka w samym ogonie....

gigi2000

Robert na ich chacie potwierdził:
CytatGigi: Myślę że jak teraz wrócisz znów do GPU to będzie git i nic się nie rozjedzie Smiley Potem do nas jak już wszystko będzie zakończone... - dokładnie, obliczanie wyników wciąż trwa.

Oczywiście zrobisz jak chcesz, ale powinno działać.

Peciak

#17
to poczta Roberta kiedy go przeprosiłem że na skutek niedoinformowania kilka osób się za szybko przełączyło.
- żad ne prze prosiny! Chodzi o to, żeb yśmy dopiln owali naszego wspólnego interesu.
Już wczoraj miałem gniew ne sygnały, że nastąp iliśmy na odcisk paru zesp ołom, w tym wpływo wym.
Na przykład wczoraj ad min jednego z zespołów usun ął nas z forum swojego zespołu...

Wynik koń cowy to kwestia algor ytmu użytego do jego ustanowienia - bardzo nie chcę dać pret ekstu do użycia takiego skr yptu, który pozbawiłby nas tego 3. miejsca, bo ciężko wszyscy na to pracowaliśmy.

Uwierzcie, że wbrew pozorom nie jestem największym wrogiem B@P.


Wychodzi na to ze nikt przed nami czegoś takiego nie zrobił.
Byliśmy Razem jak nigdy brakowało tylko członków z TPT


Edit: Mała poprawka na prośbę 7NBI

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

lolek

#18
To może załóżmy nowy zespół między team`ow specjalnie na wyścigi w PG. B@P, GF, TPT i będziemy bez problemu na pudle, a strata punktów w statystykach nie była by jakoś bardzo znacząca.

Nitro

Hmm, ja to zrobiłem celowo, już rano, tzn. wróciłem i liczyłem dla B@P.
Skoro jednak to takie ważne, to wróciłem do GPU Force.

Filavandrel

Cytat: lolek w 17 Luty 2010, 21:10
To może załóżmy nowy zespół między team`ow specjalnie na wyścigi w PG. B@P, GF, TP i będziemy bez problemu na pudle, a strata punktów w statystykach nie była by jakoś bardzo znacząca.

ciekawy pomysł :) team polski tylko na wyścigi, jeśli takie coś powstanie to będę liczył na wyścigach na wspólną punktację

I7 920@4GHz, HD5970, 6 Gb RAM, Microsoft Windows 7 Professional x64 Edition

gigi2000

#21
Moim skromnym zdaniem ten wyścig był najciekawszy, ze wszystkich w których jak dotąd brałem udział, dużo się działo :) Szkoda tylko ze inne zespoły to jakoś tak źle odebrały :|

Peciak

#22
A ja te inne zespoły mam w nosie, stworzenie nowego zespołu do wyscigów to nie to, bo będzie to martwy zespół i zreszta kolejny. My mamy się łączyć a nie dzielić. A skoro połaczenie jest nierealne to wyobraźcie sobie taka sytuacje że wspólnie my z Boinc@Polska GPu Force, TPT, i ten Gość Od Odkurzaczy, razem za miesiąc liczymy dla jednej drużyny np dla naszej. I każdy liczący przed nickiem dodaje nazwę zespolu z którego liczy. A potem są wyniki Boinc@Polska nie na 6 czy 7 miesjcu ale na 2. I każdy kto wchodzi zobaczyć klo liczy dla tej drużyny widzi GPU Force, TPT, Ratujmy Świat. A w kwietniu liczymy wspólnie na TPT a potem na te Odkurzacze.
Nie jest to piękne marzenie.
Pomyślałem o tym wczoraj dlatego zmieniłem nazwę swojego nicka co by kazdy widział jaką drużynę mam na koszulce. Dlatego potem liczyłem wszystkimi kompami do których maiłem dostęp na Ksysja. Zobaczcie te wielkie zespoły nigdy się nie dogadają a my - my możemy.

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

apohawk

Już chyba więcej sensu miałoby wspólne liczenie razem z GPU Force zamiast robić takie rotacje. W klasyfikacji rocznej ładny wynik mógłby być...
No good deed goes unpunished.

Kryniek

#24
Cytat: Piotr R. (Peciak) w 17 Luty 2010, 21:07
to poczta Roberta kiedy go przeprosiłem że na skutek niedoinformowania kilka osób się za szybko przełączyło.
- żad ne prze prosiny! Chodzi o to, żeb yśmy dopiln owali naszego wspólnego interesu.
Już wczoraj miałem gniew ne sygnały, że nastąp iliśmy na odcisk paru zesp ołom, w tym wpływo wym. Weź pod uwagę, że pod wójnie pokonal iśmy ********, który jest główną siłą w PG... za dużo nie chcę pisać.
Na przykład wczoraj ad min jednego z zespołów usun ął nas z forum swojego zespołu...

Wynik koń cowy to kwestia algor ytmu użytego do jego ustanowienia - bardzo nie chcę dać pret ekstu do użycia takiego skr yptu, który pozbawiłby nas tego 3. miejsca, bo ciężko wszyscy na to pracowaliśmy.

Uwierzcie, że wbrew pozorom nie jestem największym wrogiem B@P.




O kurde nie myślałem że inne zespoły aż tak się tym naszym miejscem przejmą. Aż tak...?

Gratulacje Panownie, serce się cieszy jak polacy działają razem :)

Troll81

#25
Chyba nie kumam idei BOINC.....
Cytatastąp iliśmy na odcisk paru zesp ołom, w tym wpływo wym. Weź pod uwagę, że pod wójnie pokonal iśmy *******, który jest główną siłą w PG

ma chłop jakiś kompleks???

Cytatbardzo nie chcę dać pret ekstu do użycia takiego skr yptu, który pozbawiłby nas tego 3. miejsca, bo ciężko wszyscy na to pracowaliśmy.

A to wogóle tak można??? i niby na jakiej podstawie???

gigi2000

#26
Idea ideą, ale tam gdzie pojawiają się ludzie, tam pojawiają się i spory :) Emocje, rywalizacja, jak wszyscy wiemy, niektórzy podchodzą do tego zbyt emocjonalnie...

Naszemu koledze z drugiej drużyny z tymi skryptami chyba chodziło o to, że ktoś może uznać, że my łącząc siły, przekłamujemy niejako ranking drużyn w wyścigu, a w związku z tym trzeba poprawić skrypt tak, żeby nic takiego nie powtórzyło się w przyszłości... czyli np, if user liczy w 10 róznych projektach dla jednej drużyny a w jednym projekcie (PG) dla drugiej drużyny then user jest w pierwszej a nie w drugiej i nie ma łączenia mocy ;) Zasady ustala ten, kto organizuje wyścig... wszystko możliwe

gigi2000

BTW dostałem maila że znalazłem w wyścigu liczbę pierwszą, która znajduję się w top 5000 największych znalezionych liczb pierwszych. Napisali tez instrukcje, ze mogę zezwolić aby PrimeGrid zgłosił to w moim imieniu, lub mogę to zgłosić sam, ktoś wie czy jest w tym jakaś różnica??

X X X

Mój błąd - nie zastrzegłem poufności w prywatnej korespondencji. Ale bardzo proszę o wyciszenie dyskusji o pewnych sprawach. Taki publiczny dysput nie przysłuży nam się - niech co oficjalne będzie oficjalne, a co kuluarowe, niech pozostanie kuluarowe. Jak będziemy tak paplać, to nikt nie będzie chciał z nami rozmawiać, a człowiek słabiej poinformowany, to człowiek mniej skuteczny.

Moda/Admina bardzo proszę o "wygumowanie" stwierdzeń umożliwiających identyfikację zespołów czy osób.

Na różne koncepcje przyjdzie czas, dziś bohaterowie są zbyt zmęczeni i jeszcze wiele pracy przed nimi.
Tytułem wstępu powiem, że chciałbym żeby pod koniec tego roku obecność Polaków na medalowych miejscach nie budziła zdziwienia, tudzież irytacji, ale przyjmowana była jako coś zupełnie naturalnego i zasłużonego. Czy to się uda? Zależy tylko od nas.

Jeszcze raz dziękuję - zrobiliście wielką frajdę. Zwróćcie uwagę na klasyfikację indywidualną, która wymagała dużej koncentracji i na pozycjach 6-11 była bardzo wyrównana - Top10:
4 - zespoły amerykańskie
3 - zespoły polskie
1 - Niemcy, Francja, International.
Dlaczego jeszcze szampan nie leje się strumieniami?  :parrrty:

Tomasz R. Gwiazda

gigi2000: o to chodzi ? - Primes found   1

a jak chce wejsc w szczegoly to : Disabled during the challenge

ja maila nie dostalem ani nic, na weryfikacje czeka czy cos ?

gigi2000

W mailu napisane, ze mam 19 dni na odpowiedz, czy chce zgłosić znalezienie tej liczby samodzielnie, czy przy pomocy PrimeGrid. W obu przypadkach mam odpowiedzieć mailem, jaką podjąłem decyzję. Jeśli nie odpowiem w tym czasie, druga osoba po mnie, która przeliczyła tę próbkę, będzie mogła zgłosić się jako znalazca. Jeśli druga osoba się nie odezwie, będzie jako anoymous. Jak wchodzę w szczegóły to też mam "Disabled during the challenge". 

Mchl

Pewnie Tomasz jest drugi do tej samej :P

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Pigu

Cytat: [GPU Force] 7NBI_Robert w 17 Luty 2010, 23:18
Jeszcze raz dziękuję - zrobiliście wielką frajdę. Zwróćcie uwagę na klasyfikację indywidualną, która wymagała dużej koncentracji i na pozycjach 6-11 była bardzo wyrównana - Top10:
4 - zespoły amerykańskie
3 - zespoły polskie
1 - Niemcy, Francja, International.
Dlaczego jeszcze szampan nie leje się strumieniami?  :parrrty:

miło nam, że się cieszycie - zatem walentynka odniosła zamierzony skutek  :parrrty:

gigi2000

CytatModa/Admina bardzo proszę o "wygumowanie" stwierdzeń umożliwiających identyfikację zespołów czy osób.
@R: Poprawiłem swoje posty pod tym kątem.
@Mchl: niestety nie mogę sprawdzić id próbki ani tego, kto jest po drugiej stronie...


OxyOne

Na wstępie chciałbym z całego serca podziękować pomysłodawcy tego przedsięwzięcia.
Pragnę złożyć najserdeczniejsze podziękowania wszystkim, którzy uczestniczyli i wspierali nas w trudzie zdobycia 3 miejsca w prestiżowym wyścigu Prime Grid, nie jako drużyna GPU Force, ale jako POLSKA. Pokazało to, że razem jesteśmy bardzo silni. Dziękuję również tym osobom, którzy pesymistycznie wyrażali swoje poglądy na poczynania swoich kolegów. Dziękuję, że nie przeszkadzali.

Pomimo chwil trudnych, głęboko w pamięci tkwią jednak chwile radosne. Jako członek zespołu GPU Force postaram się pomóc kolegom z BOINC@Poland, na tyle na ile będę potrafił.
Jeszcze raz serdecznie dziękuję.

Czuje się zaszczycony, że mogłem walczyć przy tak wielu wspaniałych:
ksysju
lolek
Machloj
Hani
Voice1980
[BOINC@Poland]Peciak
AiDec
RAD-Poland
kempler
momi76
Drozda_PL
patyczak
eclipse99
gigi2000
JaRa
Pigu
S6X
Ryszard
Pantarhei
Karlik
Nitro
emik
TJM
apohawk
Mchl

Wyniki pobrane przypadkowo z tabel RAD-Poland.

Jeszcze raz dziękuję...

OxyOne
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

Mchl


W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Hani



emik



Troll81


pab2002

Liczyłem pod banderą B@P a nie GF (jak ogarnełem o co chodzi to był wtorek, zresztą moje punkty za dużo by nie zmieniły ;)), ale taka akcja pokazuje ile można by zdziałać, gdyby udało się połączyć siły nie tylko w wyścigu...
http://www.boincstats.com/signature/user_498696.gif