Aktualności:

Czy uczestniczysz w Projekcie miesiąca?

Menu główne

ncpu

Zaczęty przez Pigu, 03 Marzec 2010, 20:03

Pigu

jak działało ncpu? tzn przy quadzie i ncpu 3 mam na raz 12 wątków?

AiDec

Wstyd XP:


Cytat<ncpus>

   Pozwala symulować N procesorów w systemie: działa N próbek na raz. Służy debuggowaniu, np. symuluje 2 CPU na maszynach, które mają 1 (u mnie to nie działa). Nie używać tej funkcji do ograniczania liczb używanych procesorów - to ustawiać w preferencjach.


- ncpu 3 - bedziesz mial 3 watki. BM zacznie uzywac 3 rdzeni, bo bedzie myslal ze tyle wlasnie masz. To samo daje 75% cpu w BM.
- ncpu 4 - nic sie nie zmienia
- ncpu 8 - i masz Q6600 z HT  XD



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Pigu

#2
mam problem z cc_config dla wersji boinca 5.10.45, pod managerem 6.5.0

czy dla halowca
<cc_config>
    <options>
         <ncpus>3</ncpus>
         <report_results_immediately>1</report_results_immediately>
    </options>
</cc_config>

trzeba może coś dodać? kurcze ip? port? cokolwiek?

za cholerę nie chce ncpu zatrybić

S6X

Jest jakiś sens, korzyść z ustawienia ncpu na liczbę większą niż liczba rdzeni cpu np - ncpu 8 - i masz Q6600 z HT ?
ncpu zmieniało się w starszych wersjach boinc żeby można było liczyć wątki na cpu i gpu jednoczescnie np mając 2 rdzeniowy cpu i grafe to ustawiało się
ncpu 3, ale jest już to poprawione. Warto coś zmieniać?

Pigu

no i sobie poradziłem - zatrybiło po zmianie

global_prefs

<max_cpus>20</max_cpus>
<max_ncpus_pct>20</max_ncpus_pct>
:attack:

@S6X
jest  %)

apohawk

A dałoby radę czymś takim ustawić 40 rdzeni zamiast 4, żeby zasiorbać więcej WU, tam gdzie są limity na liczbę WU in progress/CPU, a potem liczyć to normalnie, znaczy 4 na raz ?
Np. w SIMAPie mogłoby się przydać ;) Ściągnęłoby się 1200 WU, zamiast 120, a i tak przeliczyłbym to przed deadlinem ;)
No good deed goes unpunished.

Pigu

tu chyba byś potrzebował najnowszego halowca a nie ncpus

AiDec

@apohawk: nie dalo by sie tak. To tylko symuluje ilosc jajek na potrzeby BM (na potrzeby wewnetrznego przetwarzania), ale na zewnatrz (do serwerow) podaje prawdziwa liczbe rdzeni.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

apohawk

Aha, dzięki. Mi by pasowało właśnie odwrotnie. Do liczenia prawdziwa wartość, a do serwera ściema  %)
No good deed goes unpunished.

TJM

No więc wyobraź sobie, że jest to wykonalne :ph34r: Odpowiednie słowa kluczowe padły już w wątku %)

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

apohawk

Krok dalej. Dałoby się to ustawić tak, żeby ściema szła tylko do wybranego projektu (SIMAP), a do reszty normalnie ? Znaczy źródła BM gdzieś są do ściągnięcia, jeśli dobrze pamiętam, więc pytanie brzmi, czy ktoś już ma gotowca ?   %)
No good deed goes unpunished.

Peciak

#11
.

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

TJM

Cytat: apohawk w 08 Marzec 2010, 14:43
Krok dalej. Dałoby się to ustawić tak, żeby ściema szła tylko do wybranego projektu (SIMAP), a do reszty normalnie ?

Oczywiście byłoby to wykonalne, ale dużym nakładem pracy, bo należałoby przechowywać dwa komplety danych na temat hosta, do komunikacji z projektami i używać ich zamiennie. Poza tym z punktu widzenia niektórych adminów projektu może to podpadać pod cheatowanie, a co najmniej jest trochę nieetyczne.

Dużo lepiej użyć mobilnego klienta jako drugiego, te parę mega pamięci da się odżałować a problem z głowy i przy okazji kwestia ncpus jest do rozwiązania.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

AiDec

apohawk: Nie bede sie wdawal w dluzsze wyjasnienia, bo `ni mom casu`.

Ale podam Ci najprostsze, a zarazem niecziterskie rozwiazanie. Zamiast jednego klienta dla quada, ustawionego 4CPU, odpalasz 4 HALowce portable ustawione 1CPU kazdy. Wciaz liczysz 4CPU, ale sciagasz 4 razy wiecej probek (bo na cztery klienty o innym identyfikatorze). Dla quada z HT mozesz odpalic 8 HALowcow. Sa sposoby zeby to jeszcze bardziej `rozciagnac`, ale to juz Ci chyba nie potrzebne - takie info to chyba juz tylko Pigu i Machloj moga potrzebowac XP.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

TJM

To przestarzała technologia, nowszy HALowiec załatwia to samo jednym klientem.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

apohawk

AiDec, tam jest limit per rdzeń, nie per klient, więc i tak to nic nie da, chyba.

Poza tym, pytałem z ciekawości. Wgrywać jakieś nieoficjalne klienty, które nawet nie wiem, czy obsługują ATI, to za dużo roboty. W związku z powyższym nie będę ich wgrywał, bo, jak to ujął TJM, to "nieetyczne"  ;D
No good deed goes unpunished.

Troll81

a mi sie wydawało że limit jest 25 per host.....

apohawk

Obecnie w SIMAPie jest 30 na rdzeń. Nie wiem, jak było zanim zacząłem w tym projekcie liczyć.
No good deed goes unpunished.