Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

The Ides of March Challenge 15 - 16.03.2010

Zaczęty przez RAD-Poland, 06 Marzec 2010, 17:13

Grzegorz R. Granowski

#80
aktualnie jest kilka zmian - druzyna ma strone www - www.boicalliance.pl, jest ona pod opieka thora,
nigdy wczesniej nie uczestniczylem w PG - nie mialem tam ani konta - ani druzyny,
i nie mam dalej zamiaru - oprocz wyscigow wlasnie,
uprzejmie prosze o wyznaczenie admina, oraz o przeslanie do TomaszaPawla, ktory aktualnie administruje,
loga zespolu tak aby mozna bylo trzy loga polaczyc, po dolaczeniu (ewentualnym) dodamy link zespolu Boinc@Poland,
moze byc na pierwszym miejscu (alfabetycznie, historycznie i dorobkowo sie zgadza)

Raptor77

i7|GTX570|SSD|27" | ATV2|XMBC|3TB NAS|40"|5.1

Tomasz R. Gwiazda

stad mozecie wziąć nasza grafe :)

http://www.boincatpoland.org/wiki/Grafiki_zespo%C5%82u_BOINC%40Poland
najlepiej ten z cala nazwa: http://www.boincatpoland.org/wiki/Grafika:Boinc1.jpg

Grzegorz R. Granowski

czyli strona www.boincalliance.pl juz dziala - prosze Thora o dodanie ( w miare mozliwosci czasowych) jakichs pelniejszych informacji,
o primegridzie - wyscigach, projektach  itp. wszystko jest na stronie BOinc@Poland zreszta,
a zeby lepiej wyeksponowac alians mznaby rowniez loga zespolow umiescic tak jak tutaj: 
http://milkyway.cs.rpi.edu/milkyway/team_search.php?keywords=&country=Poland&type=0&submit=Szukaj

Pigu

Cytat: Grzegorz Granowski w 13 Marzec 2010, 11:32
Ty dajesz zespolowi 12%,  ksysju 10, Hasz i SKB@p powiedzmy po 5, AIDEc 7, a peciak pigu i stachu wspolnie 7
czyli 8 osob odpowiada za ok. 45 % mocy zespolu,                                                   

owszem, ale rozważasz punkty total, a nie punkty cpu, a o te rozchodzi się w prime

Cytat: TP w 13 Marzec 2010, 11:48
B@P zdaje się powołała "grupę szybkiego reagowania" na takie okoliczności w celu usprawnienia procesu decyzyjnego.

owszem, ale jednak niezupełnie: kompetencją grupy szybkiego reagowania są tylko decyzje odnośnie zarządzania SKB@P i to zwłaszcza od strony finansowej

apohawk

Głosowanie (tylko głosowanie, bez agitacji) odbywa się tutaj: http://www.boincatpoland.org/smf/primegrid/glosowanie-za-druzyna-na-wyscigi-pg
Czas głosowania: 36h, czyli do ok. niedzieli godziny 23:25:17 ;)
Osobiście mam trochę wątpliwości, więc wstrzymam się z głosem prawdopodobnie do jutra.

Pozdrawiam,
Apohawk
No good deed goes unpunished.

Grzegorz R. Granowski

skoro miejscem dyskusji obecnie jest forum druzyny Boinc@Poland,
Tomaszu,
pod linkiem TomaszPawelTeam w opisie mozna nawet to umiescic
http://www.primegrid.com/team_display.php?teamid=1928
zamiast ogolnej strony...

TP

Czy mogę zamieścić wstępnie Wasze Logo i odnośnik do www na stronie Major Polish Teams Alliance?

TomaszPawel

[PNT] Obix007



Niekumaty Burak

Navigare necesse est, vivere non est necesse.

Peciak

Podejrzewam że to nie wypali (znaczy ogólne poparcie kamratow B@P dla idei połaczenia sie na czas wyścigu) ale jeżeli powstanie konto na bazie GPU Force o nazwie akceptowanej przez wszystkich np. Polish Teams Alliance to będę w niej liczył i myślę że z czasem ilość Userów biorących w wyścigach pod ta nazwą wzrośnie

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

pszyklejony

Każdy zdrajca będzie wisiał na rei  :deadman:  :attack: :fright: :)

Grzegorz R. Granowski

Myslalem o tym co by tu mozna napisac na stronie sojuszu www.boincalliance.pl
i tak wstepnie :
Tak jak Polska jako kraj w wielu momentach swojej trudnej historii laczyla sily w obliczu zagrozenia czy wspolnego zwyciestwa,
wojny ze Szwedami, z Zakonem, nieudane Powstanie Warszawskie, wojna z Niemcami z Boleslawa Krzywiustego,
wojny wczesnych Piastow rowniez z Niemcami, Solidarnosc (do tego wszytskiego mozna dac linki do angielskiej wikipedii)
rowniez i wspolczesnie Polacy potrafia jednoczyc sie i dzialac ponad podzialami w imie wspolnego sukcesu,
Zwiazek teamow powstaly w wyniku polaczenia czolowych polskich druzyn jest bezprecedensowa i jak dotychczas
jedyna tego typu akcja w calrj historii BOINCowych zmagan,
jezeli nie uczestniczysz w jednym z 10 najmocniejszych teamow ( to zaczerpnalem z GPUF) wpomoz Polske,
kraj tak bolesnie doswiadczony - ale zarazem dumny i nieugiety...

to oczywiscie wstepnie

Niekumaty Burak

Cytat: Niekumaty Burak w 13 Marzec 2010, 13:12
Nie traćmy dorobku z pierwszego wyścigu.

Sorry, chyba użyłem za duży skrót myślowy. Mam na myśli wspólny dorobek B@P i GF.
Navigare necesse est, vivere non est necesse.

Tomasz R. Gwiazda

Grzegorzu :) litosci, Polska to nie tylko martylrogia :)
Nie robmy z Polski kraju ktory ciagle ktos chce najechac, zniewolic i wydymac :)


Nitro

Cytat: Piotr R. (Peciak) w 13 Marzec 2010, 13:21
Podejrzewam że to nie wypali (znaczy ogólne poparcie kamratow B@P dla idei połaczenia sie na czas wyścigu) ale jeżeli powstanie konto na bazie GPU Force o nazwie akceptowanej przez wszystkich np. Polish Teams Alliance to będę w niej liczył i myślę że z czasem ilość Userów biorących w wyścigach pod ta nazwą wzrośnie
Też uważam, że szkoda punktów z pierwszego wyścigu, dlatego dobrze się dzieje, że GPU Force jest skłonne oddać swoje konto dla wspólnej sprawy.
I zgadzam się z przedmówcą :) Nawet jak nie wypali, na czas wyścigu będę liczył pod wspólną banderą, niezależnie od osobistych uprzedzeń ;)

Aha, zgadzam się też z Tomaszem ;) Zbyt patetycznie to brzmi według mnie ;)

Grzegorz R. Granowski

to tylko propozycja, ale wiekszosc tych wojen czy inicjatyw to akurat zwyciestwa byly...
albo zwycieskie obrony

Tomasz R. Gwiazda

rozumiem ze docelowo text bedzie tez po ENG ? albo nawet glowny bedzie w tym jezyku :)

Niekumaty Burak

Navigare necesse est, vivere non est necesse.

apohawk

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 13 Marzec 2010, 13:35
Grzegorzu :) litosci, Polska to nie tylko martylrogia :)
Nie robmy z Polski kraju ktory ciagle ktos chce najechac, zniewolic i wydymac :)
Też zrobiło mi się dziwnie czytając coś takiego. Darujmy sobie kraj uciśnionych.
No good deed goes unpunished.

Grzegorz R. Granowski

taki byl moj zamiar, zeby ludziom, ktorzy odwiedza neutralna strone sojuszu przyblikzyc
rowniez wazne momenty z polskiej historii, zeby PoorBoy ( http://pl.boincstats.com/stats/boinc_user_graph.php?pr=bo&id=232883 )
czy inny merlyn (http://pl.boincstats.com/stats/boinc_user_graph.php?pr=bo&id=1486572 )   nie kojarzyl tylko polish kielbasa
kupowanej z budki na manhatanie

Grzegorz R. Granowski

ale sie nie upieram - Thor jest we wladaniu strony, inne propozycje w takim razie do Niego

Raptor77

Jak ktoś zrobi fajna stronke nie ma problemu z umieszczenim, sam z tworzenie stron odpusciłem jakiś czas temu ;) ale jak trzeba bedzie to coś się zrobi -tylko nie spodziewajcie się fajerwerków :P
i7|GTX570|SSD|27" | ATV2|XMBC|3TB NAS|40"|5.1

[PNT] Obix007

Cytat: Niekumaty Burak w 13 Marzec 2010, 13:40
Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 13 Marzec 2010, 13:35
Grzegorzu :) litosci, Polska to nie tylko martylrogia :)
Liczymy dla nauki i zabawy.

Njaprościej jak się da - wydaje się być najlepsze


TP

Na szlifowanie story będzie czas i po wyścigu. Ja bym patetyzmu w nadmiarze unikał. Warto by dac opis Polski jako kraju ze zdjęciami zabytków, przyrody i nowoczesnych obiektów.

Jeśli chodzi o podstronę techniczną na portalu PG to strona drużyny jest gotowa:

Obecnie skupmy się na doszlifowaniu 2 kwestii:

Czy liczymy na koncie założonym przez:
1. Grzegorz Granowski
2. Artur Obara - oczywiście po przekształceniu jej na obecną stronę MPTA.

Rozumiem, że powinniśmy formalnie z podjęciem decyzji zaczekać na zakończenie przez B@P głosowania.


[PNT] Obix007

Cytat: TP w 13 Marzec 2010, 13:56
Na szlifowanie story będzie czas i po wyścigu. Ja bym patetyzmu w nadmiarze unikał. Warto by dac opis Polski jako kraju ze zdjęciami zabytków, przyrody i nowoczesnych obiektów.

Jeśli chodzi o podstronę techniczną na portalu PG to strona drużyny jest gotowa:

Obecnie skupmy się na doszlifowaniu 2 kwestii:

Czy liczymy na koncie założonym przez:
1. Grzegorz Granowski
2. Artur Obara - oczywiście po przekształceniu jej na obecną stronę MPTA.

Rozumiem, że powinniśmy formalnie z podjęciem decyzji zaczekać na zakończenie przez B@P głosowania.

Jeszcze raz - nie obiecuje że ostatni - zwracam się do wszystkich a w szczególności do członków B@P - zapewnijmy sobie komfort i wygodę, bezstresowy start korzystając z konta które ma już 3-cie miejsce. Nie skreślajmy tego co już zostało zrobione.


toms83

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 13 Marzec 2010, 14:01
ja jestem ciekaw jak sobie serwer PG poradzi :)

Pewnie dostanie zadyszki, zresztą tak jak przy ostatnich.  XD

lolek

Widzę, że ton dyskusji trochę złagodniał  :)  Ja osobiście zrobię tak jak postanowi team w głosowaniu, odkąd tu jestem była demokracja i niech tak pozostanie. Co do kąta osobiście wolał bym to założone przez G.G., w końcu ma być to coś nowego, ale upierał się nie będę. Tekst o uciśnionej Polsce jakoś mi nie podchodzi.

Cytat: toms83 w 13 Marzec 2010, 14:06
Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 13 Marzec 2010, 14:01
ja jestem ciekaw jak sobie serwer PG poradzi :)

Pewnie dostanie zadyszki, zresztą tak jak przy ostatnich.  XD
Szczególnie, że to 24h godzinny sprint.

Grzegorz R. Granowski

#109
co do kont zespolu/aliansu :

o ile cenie i podziwiam moc radeonowa artura i spolki to moje odczucia co do Was sa nastepujacej tresci :
przez ten kilkumiesieczny okres funkcjonownia zespolu GpuF daliscie dowod na wyjatkowa niestabilnosc pogladow,
ciagle zmiany, niezwykle zaostrzona rywalizacja punktowa ( ostatnio nawet administrator mW musial Was upominac)
bo uzyliscie skryptu do wyrzucania dluzszych zadan - stad wasz skok z 5mln do nawet 18, a ostatnio jakies
zupelnie niezrozumiale zmiany krajjow ( erni to teraz Szwed, oxy Niemic ,Artur zdaje sie z Gabonu,a Irek Z Nepalu,
nie budza we mnie zaufania, swiadcza tez w moim przekonaniu rowniez o 'kaprysnosci' czlonkow.
jest jeden wynik zrobiony przez Was, przed nami jeszcze 11 - chcialbym, zeby ten alians primegridowy byl
przedsiewzieciem dlugoterminowym i stabilnym,
osobiscie nie mam tam ani druzyny - ani punktow (dolaczylem wczoraj) - nie mam tez zamiaru na codzien liczyc
primegrida, jedyna moja aktywnoscia beda wlasnie wyscigi

GG

[PNT] Obix007

Grzegorzu powtarzam firmuję to swoim nazwiskiem więc nie ma mowy o jakiekolwiek niestabilności tego konta. Poza tym napisałem że nasze konta w Pg wrócą na zawsze do Polski, dlatego uważam że dzięki mojemu zapewnieniu oraz teamu że podpisuję się im ieniem i nazwiskiem pod tym powinnismy bronic 3 miejsca pod nazwa MPTA. Gwarantuję że te konto nie zmieni nigdy kraju ani nie zostanie przekazane żadnej drużynie. Nie rezygnujmy z naszej ciężkiej pracy która tak wiele wyżeczeń nas kosztowała wszystkich. Peace

Zresztą sam wiesz ile razy ze mną rozmawiałeś o zmianie drużyny i nigdy się nie ugiąłem choćby na 1mm


Grzegorz R. Granowski


apohawk

Sam liczę PG tylko podczas wyścigów, więc nie widzę w tym złego  8)
No good deed goes unpunished.

Filavandrel

proponuje wysłać info do wszystkich członków B@P z informacją o tym wątku i wątku z głosowaniem
nie wszyscy nie zaglądają na forum codziennie a jak na pocztę przyjdzie info to będzie większe zainteresowanie

I7 920@4GHz, HD5970, 6 Gb RAM, Microsoft Windows 7 Professional x64 Edition

TP

Odnośnie konta drużyny pragnę wyrazić swoje skromne zdanie:

Uważam, podobnie jak Grzegorz Granowski i Tomasz R. Gwiazda, że powinniśmy zacząć od 0. Daje to nam całkowicie czyste rozdanie.

Artur Obara zaproponował wykorzystanie aktualnego konta GPUForce.

Arturze - wierzę w Twoją uczciwość i dobre intencje. Zdanie wyrażone powyżej nie neguje i nie podważa w żaden sposób wiarygodności Twojej osoby.

Mam po prostu taki pogląd na tą kwestię.

TomaszPawel

:parrrty:

[PNT] Obix007

Cytat: TP w 13 Marzec 2010, 15:03
Odnośnie konta drużyny pragnę wyrazić swoje skromne zdanie:

Uważam, podobnie jak Grzegorz Granowski i Tomasz R. Gwiazda, że powinniśmy zacząć od 0. Daje to nam całkowicie czyste rozdanie.

Artur Obara zaproponował wykorzystanie aktualnego konta GPUForce.

Arturze - wierzę w Twoją uczciwość i dobre intencje. Zdanie wyrażone powyżej nie neguje i nie podważa w żaden sposób wiarygodności Twojej osoby.

Mam po prostu taki pogląd na tą kwestię.

TomaszPawel

:parrrty:

Dziękuję bardzo, za szczerą opinię - mam tylko jedną prośbę: przyjmijmy że nie jest to już konto GPU Force - tylko konto WSPÓLNE przeznaczone tylkoko do wyścigów, a co więcej na bardzo dobrej pozycji która wręcz gwarantuje nam bardzo dobry wynik. W czym jest ono się gorsze od nowego - niczym.  Jest lepsze ze względu na pozycję którą zdobyło i to powinno być naszym drogowskazem. Nie cofajmy się - idźmy naprzód. pokazaliśmy że 2 teamy mogą się zjednoczyć jakież będzie zaskoczenie kiedy nagle 4 teamy sie zjednoczą? zapewniam nikt nie będzie przygotowany na to, i inni zapamiętaja to na bardzo długo. :parrrty:


apohawk

Jest już jakaś odpowiedź adminów PG w sprawie zmiany nazwy teamu i zachowaniu punktów w wyścigu ? Czy przegapiłem ?
No good deed goes unpunished.

[PNT] Obix007

#117
Odpowiedź Johna:

re: question     JohnProject donor
13 Mar 2010 13:42:08 UTC    
CytatHi, i have small question about team name changing - when we change GPU Force to some_team_name which name will be visible in challange statistics?


Whatever is the latest name.


John
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Czyli jest to możliwe a co więcej potwierdzone - punkty będą należały do teamu niezależnie od nazwy


toms83

No to dobra wiadomość.  ;D
Teraz pytanie co z tym zrobimy i co dalej?

[PNT] Obix007

Nasza propozycja: Dajmy sobie szanse i skorzystajmy ze świetnej opcji jaką stwarza te konto