Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

Jedna wielka D00P@

Zaczęty przez Troll81, 08 Marzec 2010, 21:26

Troll81

http://www.boincatpoland.org/wiki/4_marca_2010_LHC%40home_zn%C3%B3w_rusza

>:(  :wth:  :attack:  XP
nosz kurde.....

lolek

Za to pierwszy raz dostałem tak "małe" WU. Jakieś 25-30h liczenia.

Niech stworzą aplikacje na ATI i NVidia i nawet te gigabajty danych przeliczymy

Mchl

Tylko którędy je przesłać :(

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

legis

8 megowe łącze i w godzinkę jakies 3,6 GB  ;)

Troll81

Ano... To nie jest kwestia naszych łączy. My jako ochotnicy łyknęlibyśmy. Nie ma jak tego wypchnąć jednym łączem z CERN....

syrian

ja bym sie raczej obawiał plików wynikowych, mogłyby sie okazać kilkakrotnie większe niz same WU pobrane i wtedy juz nie było by wesoło przy uploadzie 512k czy nawet 2M  :fright:

Troll81

załóżmy że 100 000 próbek miałoby razem 500gb to by dało po kilka mega na próbkę.... nawet kilkaset mega na próbkę bym dał radę....

Skret

myślę że CERN jako jednostka naukowa raczej nie boryka sie z problemem przepustowości łącz :]

Troll81

Na terenie CERN t pewnie nie. Ale już widzę radość operatora szwajcarskiej sieci szkieletowej.....

Ufol

Lhc@home faktycznie zawodzi. Nie działa tworzenie kont. Czy często zdarzają się w nim takie awarie? Jeżeli wielki zderzacz produkuje tyle danych, to obliczeń wystarczyłoby na wszystkie komputery na platformie Boinc. A tu takie przestoje. Przepraszam za małe motanie, ale czy mógłby ktoś napisać jakie są wymagania systemowe. To drobna sprawa i nie wiem, czy jest sens zakładania nowego wątku. Jeżeli tak, to proszę o wiadomość prywatną. Przeredaguję wówczas niniejszego posta i założę nowy wątek o wymaganiach systemowych Lhc@home.

Troll81

LHC nie wykorzystuje jakoś specjalnie platformy BOINC bo ilość generowanych dancyh zapchałaby cały internet :D tylko niektóre rzeczy są wysyłane do BOINC. A pady zdarzają się każdemu projektowi :D