Poszukiwany: cichy wentyl 40mm startujący z 5V

Zaczęty przez Mchl, 17 Marzec 2010, 19:40

Mchl

Jak w temacie. W miniwieży chłodzenie zaczęło grać mi głośniej niż radio, więc dzisiaj zrobiłem podmiankę. Było 40mm 12V, wstawiłem 50mm 12V... zmieściło się ale... nie startuje. Jak się okazuje napięcie zasilające to trochę ponad 5V.

Tak więc jeśli możecie polecić wentylatorek 40mm (ewentualnie 50mm), który na pewno wystartuje na tych 5V i jest przy tym cichy, to wspomóżcie informacją.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Szopler

a jaka wydajność jest potrzebna?
można poszukać czegoś w tme po parametrach a potem to już gdzie taniej...

Mchl

Heh, żebym to ja wiedział jak wydajność... Biorąc pod uwagę to co tam siedziało, to zakładam że wystarczy jakikolwiek ruch powietrza. A w zimie pewnie nawet i bez wentyla da radę.

Znalazłem na razie jakieś Sunony. Zajrzę do tego TME. Dzięki

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

apohawk

http://www.proline.pl/sklep.php?p=RAGD+40MM
To coś ma 5V w specyfikacji, ale 23 dB. Może być go słychać.

Nie wiem na ile takie 40mm mają sens, na chipset to ma iść ?
Ja ostatnio żeby schłodzić kompa, głównie pamięci i procka, to zainstalowałem 120mm w miejscu na napędy 5'25". Mam 4 sloty, w dolnym DVD, w pozostałych 3 bardzo dobrze pasuje takie 120mm, a dodatkowy przewiew przez kompa jest i temperatura CPU spadła o kolejne 5C. Wiatrak ma w specyfikacji 13,6dB, a zdziała więcej.
http://www.proline.pl/sklep.php?p=SPC+ZEPHYR+120MM
No good deed goes unpunished.

tito

W charakterystykach wentylatorów ilość dB można od razu między bajki włożyć. Kupiłem dwa takie 25mm. miały mieć 18dB - ehhh nie da się spać w tym samym pokoju, a słuch mam przytępiony. Najlepiej gdyby ktoś podał konkretny model już taki posiadając. Z 5V to chyba tylko sunon'a się znajdzie.

Mchl

apohawk: Do miniwieży. Tam nie ma miejsca na 120mm, chyba że CD wywalę :D

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

apohawk

No przecież pisałem, 3 sloty 5'25" i pasuje bardzo ładnie.  ;D
Podłącz sobie CD po USB  XD
No good deed goes unpunished.

Mchl


W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

apohawk

No good deed goes unpunished.

TJM

Sunona powinieneś dostać o znamionowym napięciu 5V, wtedy problem będzie z głowy. Zwykłego 12V nie radziłbym, bo może się okazać, że będzie miał trzęsawkę zamiast obrotów, zwłaszcza jak się trochę zużyje/zabrudzi.
Natomiast są takie fajne wentylatory NMB - pełna nazwa firmy co to produkuje to chyba Minebea, nie dość że startują od 2,5-3V to jeszcze mają wbudowany termostat. Firma chińska i pierwsze skojarzenie - bubel, ale są to akurat wentylatory m.in. do centralek alarmowych i wbrew pozorom ich trwałość jest bardzo duża.


W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Mchl

Rzucę okiem. Na razie startuję wentylator wykałaczką :D

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org