BM usuwa projekty.

Zaczęty przez kufelek007, 13 Kwiecień 2010, 11:17

kufelek007

007 zgłaszam się,

Panowie i Panie uczestniczę w 3 projektach SETI, Einstein, MilkyWay. BM usilnie mi usuwa SETI :( Wszystko sprawdziłem i powinno być OK, ale nie wiem dlaczego tak się dzieje?

Pomocy.


KrzychuP

a przyłączałeś się do SETI ręcznie, czy przez BM?

kufelek007

Z tym SETI u mnie było tak:

1. Najpierw przez BM
2. usunąłem, żeby przełączyć się na projekt miesiąca
3. dodałem teraz przez BM i mi usuwa :(


KrzychuP

eee, źle napisałem
miało być ręcznie przez BM czy automatem przez listę BAM?

kufelek007

no to w pkt 3 automatem przez BAM.


KrzychuP

sprawdź jak wejdziesz w BAM:
menu BAM po lewej --> lista komputerów --> kliknij na nazwę komputera z wyświetlonej listy, na którym wywala Ci SETI --> sprawdź na liście projektów dostępnych dla tego kompa, czy masz ZAZNACZONE okienko w kolumnie "Dołączyć?" i ODZNACZONE okienka w kolumnach "Nie pobieraj zadań" i "Opóźnione odłączenie"

Jeśli tak nie masz, to tak ustaw i na dole pod tabelką naciśnij przycisk USTAW. Potem otwórz Boinc Managera na kompie i w menu "opcje" kliknij "zsynchronizuj z BAM"

kufelek007

dzięki, dam znać jak zadziała, a jak nie zadziała to tym bardziej dam znać :)


kufelek007

Zaznaczyłem "dołączyć", kliknąłem "ustaw", zsynchronizowałem i działa :)

Dzięks  :respect:


KrzychuP

no problem

BAM uważał, że Twój komp po prostu nie ma być podłączony do SETI (nie była zaznaczona opcja) dlatego odłączał projekt, jak tylko BM łączył się z BAM

w ten sposób możesz właśnie zarządzać (odłączać i przyłączać projekty) na odległość kompami, do których na co dzień nie masz dostępu, po każdym połączeniu z BAM manager aktualizuje listę projektów do których ma być podłączony