Ciągłe wstrzymanie przetwarzania

Zaczęty przez Eari, 16 Kwiecień 2010, 12:04

Eari

Odkąd zainstalowałem BOINC Manager w wersji 6.10.43, już od kilku godzin nie mam żadnego, nawet 00,01 postępu w przetwarzaniu. Co chwilę niby liczy normalnie, a zaraz potem wstrzymuje. W Wiadomościach jest napisane: Resuming computation
Suspending computation - CPU usage is too high. Mam, tak jak zawsze, zaznaczone 100% wykorzystania CPU, ale nawet kiedy zmniejszyłem je do 90%, 80% czy 10%, dalej nie ma żadnego postępu, a czekam już bardzo długo. Wiecie co zrobić w tym przypadku?  %)

Tomasz R. Gwiazda

a ustawiales cos ? bo wypada :)
Tam jest taka opcja w zakladce procesor na temat uzycia, i jest defaultowo wartosc 25 wpisna, zmien na 0



Eari


apohawk

No good deed goes unpunished.

AiDec

6.10.43 jest IMHO do bani. Ostatnia wersja jaka uwazam za poprawna to 6.10.18.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Tomasz R. Gwiazda

ja na kilku hostach mam najnowszego managera w wersji testowej i wszystko dziala bez problemow :)

tak z doswiadczenia, jak z hostem jest wszystko ok (windows, sprzet, sterowniki, ect) to i Boinc dobrze chodzi.

PanStaszek

Cytat: AiDec w 16 Kwiecień 2010, 21:55
6.10.43 jest IMHO do bani. Ostatnia wersja jaka uwazam za poprawna to 6.10.18.
Zgadzam się. Wersje wyższe niż 6.10.18 mają dziwną przypadłość "niedokańczania roboty", bo nagle zauważają że deadline  innej próbki jest bliższy. I potem wisi naście "nadgryzionych" próbek.


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

sesef

Cytat: stachu @ fiddex w 17 Kwiecień 2010, 23:00
Cytat: AiDec w 16 Kwiecień 2010, 21:55
6.10.43 jest IMHO do bani. Ostatnia wersja jaka uwazam za poprawna to 6.10.18.
Zgadzam się. Wersje wyższe niż 6.10.18 mają dziwną przypadłość "niedokańczania roboty", bo nagle zauważają że deadline  innej próbki jest bliższy. I potem wisi naście "nadgryzionych" próbek.

Wszystkie od 6.10.1 tak mają, to zależy jaki humor ma dana wersja na danym kompie.

G

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 16 Kwiecień 2010, 12:19
a ustawiales cos ? bo wypada :)
Tam jest taka opcja w zakladce procesor na temat uzycia, i jest defaultowo wartosc 25 wpisna, zmien na 0



Tak - tez tak ustawiłem bo " 0 means no restriction " czyli nie ustawiamy żadnych ograniczeń dla użycia CPU. U mnie ta wersja działa normalnie.

apollo_24

ja mam problem podobny mianowicie ten komunikat "CPU usage is too high" wyskakuje mi kiedy Boinc pracuje pod systemem linux ubuntu lts na windzie jest wszystko ok :) czy ktoś zna rozwiązanie??


dziekuje i pozdrawiam

Troll81

witam cię apoloo_44 na forum i zapraszam do działu wizytówki. Jesli podasz nam swe województwo to dołączymy cię do rankingu województw.

Sprawdź czy w preferencjach nie masz ustawionego maksymalnego wykorzystania cpu. Po przekroczeniu tej granicy BOINC przestaje liczyć. ale uważaj bo ustawienie ) oznacza że BOINC będzie mógł wykorzystywać cały proc co czasami powoduje zamulanie systemu.