windows 7 sata i hotswap - nie działa

Zaczęty przez Troll81, 29 Kwiecień 2010, 19:59

Troll81

z racji tej a nie inne postanowiłe dać szansę windows zjeben

moja płyta główna to dfi lan-party x48

ustawiłem w biosie kontroler SATA na ahcl

i do boju z windozom. podczas instalacji zaaplikowałem sterowniki do kontrolera i windows pieknie się zainstalował.
po pewnym czasie postanowiłem podpiąć dysk poprzes szufladę jaka posiadam. i tu zonk windows najpierw przestał odpowiadać a potem puścił niebieski blog billa i papa. restarcik. od tego czasu usiłowałem kontroler ustawiać w trym RAID zapodawać sterowniki do kontrolera podczas instalacji i nie zapodawać. efekt ten sam.... :( jakies pomysły kammraci??

Raptor77

spróbuj na windowsowych sterach - niestety po instalacji sterów intela Rapid Storage zniknęła mi opcja odpinania dysków - na windowsowych driverach była i działała :|

a jeszcze jedno - w starej evga p55 miałem w biosie opcję hot swap enable/disable przy kontrolerze w trybie AHCI/RAID, na dx58so nic takiego nie mam
i7|GTX570|SSD|27" | ATV2|XMBC|3TB NAS|40"|5.1

Troll81

próbowałem i na windowsowych sterach i na intelowych :( wyjąć dysk mogę (w menadrzeże dysków ustawiam jako offline i do dzieła) tylko podłączyć nie daję rady.....)

Raptor77

jak korzystałem z ikonki jak do usuwania urządzeń usb
i7|GTX570|SSD|27" | ATV2|XMBC|3TB NAS|40"|5.1

AiDec

Nie korzystaj z AHCI - ta opcja sie sypie. Ustaw klasyczne IDE i nie bedziesz mial problemow.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81

A klasyczne IDE od kiedy pozwala na hot-swap?

Tomasz R. Gwiazda

wydaje mi sie ze tutaj bardziej gra role sprzet, tj. dysk na interface sata, ktory mozna podlaczac w locie


aczkolwiek czytam ten watek i mam pytanie, Po co takie cyrki? :D
Dysk o wiele prosciej podlaczac na USB2 lub USB3, nie mowiac juz o eSATA i Firewire (to juz niedlugo chyba trup a nie standart bedzie jesli chodzi o domowe rozwiazania)

Troll81

eSata to nic innego jak właśnie hotswap :D a jest o niebo szybszy niż USB

AiDec

No wlasnie, nie przyuwazylem, to znaczy za szybko przeczytalem. Faktycznie IDE nie pomoze przy hot-swap. A z innej beczki, u Ciebie Trollu moze tez byc kwestia sprzetowa-hdd. Czy ten hdd to nie jest przypadkiem jakis seagate? Jesli to nie seagate to probuj dalej, ale jesli seagate... To zalezy jak wysoko jest z okna ;).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81


Raptor77

hdd nie ma nic do gadania - w momencie wysunięcia/odpięcia programowego dla dysku sytuacja wygląda jak shutdown systemu
i7|GTX570|SSD|27" | ATV2|XMBC|3TB NAS|40"|5.1

Troll81

Wysunięcie akurat nie sprawia problemu. Oznaczam dysk jako offline i wyciągam :D gorzej z podłączaniem....

Raptor77

trollu u mnie działało podpinanie i odpinanie ale korzystałem z ikony jak dla urządzeń usb - może w tym jest problem że mimo wszystko kontroler dalej nie jest w trybie hotswap
i7|GTX570|SSD|27" | ATV2|XMBC|3TB NAS|40"|5.1

Troll81

hm.... ja takiej ikonki nie mam ( a przynajmniej nie mam tam dysków)