Exar IV - workblog

Zaczęty przez Tomasz R. Gwiazda, 08 Maj 2010, 16:25

Tomasz R. Gwiazda

Tutaj przedstawie proces montarzu zestawu o nazwie EXAR IV :)

Sklad zestawu:
Płyta: ASUS P6T SE
CPU: Intel Core i7-930 QuadCore,2.8GHz
GPU: Gigabyte ATI Radeon HD5870 UD
Cooler: Scythe MUGEN rev. B
RAM: 6GB RAM OCZ (triple channel)
Elektrownia: Corsair (850W)
Obudowa: Thermaltake V9 Black
HDD: 1xWDC RAPTOR + 1xSamsung na pliki BOINC
OS: Win 7 x64

Pudło z obudowa:


sama obudowa:



widok z góry:


Widok z tyłu:


Widok z dołu (zdejmowany filtr):


Wnętrzne:


Widok wiatraków:


Zasilacz:


Zawartość:


Procesor:


Boxowy cooler, CPU, Scythe MUGEN rev. B


Płyta główna:


Płyta główna w pełnej krasie:


GPU


GPU w pełnej krasie, widac ładne heatpipe :)


Tyl płyty głównej:


Cooler na miejscu:


Obudowa po wycieciu saneczek na hdd:


Wszystko na miejscu:


Podłączone kable:


Dyski w zatokach 5,25":


Porzadkowanie kabli:


Gotowy:



Co do obudowy, fajna. Ale gdy się myśli o czymś pod multiGPU to zdecydowanie za mała.
Bez przeróbki (wycięcia saneczek na HDD) brak sensownego nawiewu w kierunku kart.
Brak zdjęcia prezentującego ten wiatrak z przodu, fajne mocowany+filtr przeciw kurzowy.
Design obudowy całkiem fajny (a w tej cenie, nie ma wiele do wyboru jeśli chodzi o coś i ładnego i funkcjonalnego). Siateczka metalowa na przodzie. W miejscach zatok 5,25" jest dodatkowa gąbka która ma uniemożliwić dostęp kurzu.
Oby zamontować GPU trzeba było się trochę nagimnastykować+odkręcić tą cześć która unieruchamia karty w slotach. Inaczej nie da rady.
Dodatkowo polecam najpierw podłączyć kable SATA. Bo GPU po montażu jest dokładnie nad 4 portami SATA. Te 4 porty sa zamontowane poziomo. 2 dodatkowe pionowo.

Co do coolera, oczywiście nie ma szansy montażu gdy płytą główna jest zainstalowana w obudowie. Do montażu jest taka podkładka która okala Stack Coola.
Troszkę trzeba się nakombinować żeby to samodzielnie zmontować. Ale raczej warto :)
Wiatraczek na cooler tez lepiej założyć na stole , po wcześniejszej instalacji pamięci RAM.
Zasilacz: fajny potforek :) Dużo kabli w specjalnym piterku, dodatkowo opaski do porządkowania kabli.
Wiatraki: z tylu i góra w standardzie. Dodałem NoiseBlockera z przodu. Raczej ciche i wydajne.
Można także zamontować wiatrak do chłodzenia spodu płyty głównej w miejscu gdzie jest CPU. Tylko wiatrak w wersji slim musi być.
Można jeszcze dodać 2 wiatraki z boku, ten niżej na odpowiedniej wysokości żeby chłodzić GPU, drugi wyżej idealnie nad prockiem przy zainstalowanym Scythe Mugen nie ma szansy tam włożyć nic, po prostu się nie zmieści, ale i nie ma większego sensu żeby go montować :)
Bardziej przydałoby się miejsce do instalacji 2 wiatraka na wysokości GPU.

Filavandrel

elo
zasiłka fajna, mocna, cicha i bez zbędnych kabli plączących się w obudowie :) mam taką samą  XD
trochę na upychane wydaje mi się w tej obudowie (pewnie przez te olbrzymie chłodzenie), wentylek na dachu obudowy się przyda (mam anteca1200 też z takim potforkiem na dachu i sprawuje się rewelacyjnie - cicho i wydajnie)
:parrrty:

I7 920@4GHz, HD5970, 6 Gb RAM, Microsoft Windows 7 Professional x64 Edition

apohawk

Bardzo fajna relacja  :parrrty:
No good deed goes unpunished.

Tomasz R. Gwiazda

troche zdjec sobie darowalem :) Jak zblizenia procka i spod Coolera :D
Zreszta najdluzej czekalem na to aby dostac adaptery aby zamocowac HDD w zatokach 5,25". Proste blaszki za chyba 4zl sztuka :) a najwiecej czekania :D

Troll81

#4
Ja tam polecam szufladki wellanda :D
http://www.allegro.pl/item1019762878_welland_me_751_kieszen_hot_swap_na_dyski_sata_3_5.html

Tomasz R. Gwiazda

rozwazalem to, ale uznalem ze im prostsze tym lepsze. A i przy tych saneczkach metalowych/adapterach lepsza wentylacja dyskow niz przy tym co podales :)

poza tym przemyslenia takie, ze napewno kolejna obudowe jaka bede bral to bedzie jakis BigTower. Jednak mid sa fajne i niewiele miejsca zajmuja, ale big daje wiecej mozliwosci i o wiele latwiej wszystko ulozyc w srodku :)
Chyba w robocie mam nawet spis czego mi potrzeba, jutro wrzuce.
Problem jest taki, ze trudno o obudowe ktora spelnia pewne wymagania :)

Troll81

Za tymi szufladkami dajesz wiatrak ssący i już chłodzenie masz cacy :D i odstęp między dyskami większy. I zawieszenie tłumiące dostajesz od razu :D

Tomasz R. Gwiazda

ooo to jest chyba obudowa ktora mnie w przyszlosci zadowoli :D

http://pclab.pl/news41823.html

Filavandrel

no bo to w końcu Lian Li  XD może następnego kompa postawie na ichnich obudowach (jakąś większą z piwnicą dla chłodnicy 4x120 żeby plecaczka na tyle nie budować ;) )

I7 920@4GHz, HD5970, 6 Gb RAM, Microsoft Windows 7 Professional x64 Edition

Troll81

#9
http://img22.imageshack.us/img22/404/casemkiipiped24.jpg

http://i277.photobucket.com/albums/kk77/mickcox64/Case-mkII-EVGA-x2CPU.jpg

Filavandrel

nie dobijaj  XD cuda dla mnie  ;D

I7 920@4GHz, HD5970, 6 Gb RAM, Microsoft Windows 7 Professional x64 Edition

Troll81

#11
no to coś do samodzielnej pracy

http://www.overclock.net/case-mod-work-logs/686303-goliath-double-wide-server-case-mod.html

można też przerabiać istniejące obudowy serwerowe
http://www.allegro.pl/item1022039464_compaq_8500r_8x_xeon_700mhz_3gb_36gb_jedyny.html
lub
http://www.allegro.pl/item1032267824_ibm_netfinity_5500.html

obie one mogą robić za obudowy stojące. Trochę roboty dremelem i wiertarą. trochę spawania i gotowe :D


Tomasz R. Gwiazda

Troll81: a ta obudowa z obrazkow to co to ? zapodaj linka do specyfikacji, review :)


ze starych serwerow to ja moge cos takiego wychaczyc :)
HP NetServer LH4 lub LH300


tyle ze to jest wielkosci stolika na kawe, a wagowo 60g? albo wiecej :)

AiDec

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 11 Maj 2010, 15:01
ooo to jest chyba obudowa ktora mnie w przyszlosci zadowoli :D

http://pclab.pl/news41823.html


Rzecz w tym, ze predzej czy pozniej nawet taka okazuje sie za mala :D:





Dlatego od razu zalecam - szukaj najwiekszej jaka jest  ;D



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Tomasz R. Gwiazda

juz sie pytalem pewnie, da sie w ta twoja wsadzic 2 kompy ? :)
Tak patrze tylko na front panelu 1 przycisk power jest tylko :)

AiDec

Pytales i odpowiadalem. Dac sie da - to znaczy wymiarowo jak najbardziej wszystko wejdzie. Ale buda nie jest pod to przygotowana - nie jest to buda dwukompowa. Kiedys myslalem tez na dwukompowa buda ( Thermaltake Mozart TX ), ale mi przeszlo - i tak ledwo bym tam jednego mojego zmiescil ;).


Co do przyciskow power, to zaden problem - po pierwsze obecnie kazda dobra mobo ma przycisk power wbudowany, a po drugie dodatkow sprzetowych do kompow jest od cholery (polecam FrozenCPU - po prostu kopalnia bajerow) - ja mam przyciski power od 3 kompow wyprowadzone pod biurko, a kompy stoja z tylu za szafa. Uzywam tego: http://www.frozencpu.com/products/6273/ele-302/Prewired_Bulgin_Vandal_Momentary_Power_Switch_w_LED.html?tl=g52c343 .




Thermaltake Mozart TX:






The Thermaltake Mozart Tx is their latest monster chassis measuring 330mm x 330mm x 730mm. The casing comes with five 120mm front intake fans, five 120mm rear exhaust fans and one 80mm rear exhaust fan. The case supports two motherboards, with the primary portion supporting ATX, micro-ATX, BTX, micro-BTX, nano-BTX and pico-BTX boards. The secondary portion supports a mini-ITX board. The case comes with one 7-inch drive bay, five 5.25-inch external bays, one 3.5-inch external bay and six 3.5-inch internal bays. The 7-inch bay is made exclusively for the optional Thermaltake 7-inch LCD monitor.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81

#16
http://www.andychiw.com/wp-content/uploads/2010/01/evga-xl-atx.jpg

dwa sockety 1366 :d 7 PCIEx 8 portów sata i rozmiar XLATX

ta płytka ppozwala przetaktowywać xeony :D będzie jatka. 2 proce - 12 jajek - 24 wątki.

AiDec

- 8 SATA, ale niestety jak zwykle jest to nie 8, a 6+2 :(.

- dodatkowo, poniewaz jest to EVGA, to bede strzelal w ciemno ze nie obsluguje CrossfireX :(. Ta firma jest bardzo dobra, cholernie dobra, ale niereformowalna :(.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81

AiDec załóż własną firmę :D produkuj sprzęt dla siebie :D

Tomasz R. Gwiazda

wystarczy zeby Foxxcon robil :) zgodnie ze specyfikacja Aideca :)

AiDec

Eh, zeby te matolki chcialy sluchac... Zebyscie wiedzieli ile ja sie nagadalem z Asusem i EVGA na temat plyt... Asus juz dostal tak wiele informacji od czasow Strikera... Wyspuscili kolejnego Strikera, Pozniej Rampage, pozniej P6T6, T7, WS, Revolution... i wciaz te same powalone bledy - cholera czlowieka bierze. EVGA do dzisiaj nie ma dobrej plyty pod Crossfire.

A zebyscie wiedzieli ile sie nagadalem z Gigabyte nt. iRAM BOXow, z Acardem nt. ich systemow dyskowych, z Logitechem nt. klawiatur. Wszyscy maja to w dupie. Oni sa najmadrzejsi, a to jedynie my wykorzystujemy ich produkty niezgodnie z jedynym slusznym zalozeniem! Oczywiscie ze nikt nie gra w zadne gry komputerowe na klawiaturach bezprzewodowych! Oczywiscie ze 6x SATA wystarcza KAZDEMU i do wszystkiego! I kazdemu wystarcza 4GB na iRAMie i tym podobne bzdury. I oczywiscie ze nikt juz od dawna nie podlacza dodatkowych kontrolerow do `dobrych` mobo (Striker, Rampage, P6...). ONI po prostu nie chca nic zmieniac, bo skoro ONI cos wymyslili, to to jest najlepsze i lepsze byc NIE MOZE. W zwiazku z tym ja nie moge miec zadnej racji! Szkoda gadac... :(.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81

A może po prostu byłoby to zbyt drogie??

Troll81

#22
http://www.pixmania.com/fr/fr/3513330/art/ssi/si-3358sas-backplane-pour.html

5 dysków w 3 zatokach 5,25, beż użycia szufladek, z wentylatorami... sama radość :D

sesef

Cytat: AiDec w 12 Maj 2010, 11:52cholera czlowieka bierze. EVGA do dzisiaj nie ma dobrej plyty pod Crossfire.

Bez CF też da się liczyć tylko trzeba się zaopatrzyć w przejściówki Cyfra->Analog oraz trochę rezystorów bezindukcyjnych 75 Ohm

AiDec

Owszem. Pytanie tylko po co? Czy to nie moze byc w standardzie w mobo? Z Krakowa do Warszawy tez da sie dojsc na piechote. Tylko po co? :)



Mamy 21 wiek...



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

sesef

Cytat: AiDec w 13 Maj 2010, 16:20
Owszem. Pytanie tylko po co? Czy to nie moze byc w standardzie w mobo? Z Krakowa do Warszawy tez da sie dojsc na piechote. Tylko po co? :)



Mamy 21 wiek...

To już inna sprawa jak widać, może NV smaruje żeby EVGA miało tylko SLI są firmy które zajmują się tylko 1 producentem np Sapphire robi płyty tylko z CF i też głównie pod procesory AMD.

apohawk

O, nawet nie wiedziałem, że sapphire robi płyty główne ;D Jakoś nie ma ich w ofercie w sklepach, do których zaglądam. Dobre są? Jeśli są tak fajne jak ich grafy z vapor-x, to może kiedyś kiedyś sobie taką załatwię.
No good deed goes unpunished.

Tomasz R. Gwiazda

http://www1.sapphiretech.com/en/products/mainboards.php

tez nie widzialem, co nie znaczy ze ich nie ma gdzies tam na swiecie :)

sesef

Cytat: apohawk w 13 Maj 2010, 20:42
O, nawet nie wiedziałem, że sapphire robi płyty główne ;D Jakoś nie ma ich w ofercie w sklepach, do których zaglądam. Dobre są? Jeśli są tak fajne jak ich grafy z vapor-x, to może kiedyś kiedyś sobie taką załatwię.

Do Polski hurtownicy ściągają tylko wielką trójce czyli Asus+Asrocsk, Gigabyte, MSI więc ciężko znaleźć płyty takich producentów jak Sapphire, Foxconn, Jetway czy Biostar. Płyt Sapphire nigdy nie miałem, ale z tego co czytałem niektóre konstrukcje są tworzone przy współpracy z innymi producentami np Jetway. Samych płyt najczęściej można szukać na Allegro.

Tomasz R. Gwiazda

Foxconn moglby wejsc, cenowo by wszystkich wykosil :) Przeciez i tak wiekszosc robi (jesli dobrze kojarze to napewno Asusa)

AiDec

W ostatnich czasach mialem kilkanascie Foxconnow w rekach (rozne modele) - musze przyznac ze ich jakosc bardzo spadla w ostatnich latach. Jeszcze 4-5 lat temu zajmujac sie nimi naprawde sporo, bylem bardzo zadowolony. Natomiast o ostatnich egzemplarzach ciezko mi powiedziec cos dobrego - odnioslem wrazenie ze poszli w strone Asrocka/ECS, byle szybciej, byle taniej, ludzie sie nie znaja i kupia anyway.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

sesef

Cytat: AiDec w 14 Maj 2010, 08:18
W ostatnich czasach mialem kilkanascie Foxconnow w rekach (rozne modele) - musze przyznac ze ich jakosc bardzo spadla w ostatnich latach. Jeszcze 4-5 lat temu zajmujac sie nimi naprawde sporo, bylem bardzo zadowolony. Natomiast o ostatnich egzemplarzach ciezko mi powiedziec cos dobrego - odnioslem wrazenie ze poszli w strone Asrocka/ECS, byle szybciej, byle taniej, ludzie sie nie znaja i kupia anyway.

A jaka jest cena rynkowa tych Foxconnów? Wiele osób krytykuje Asrocka że robi syf itp tylko nikt nie patrzy na to, że płyta kosztuje 150-200 zł a ludzie chcieliby żeby działałały jak płyty 5x droższe. Sam obecnie mam płytę Asrocka P55 Pro i konstrukcja nie ustępuje wykonaniem podobnym konstrukcjom Asusa czy Gigabyte, wszystko zależy od tego ile dana płyta kosztuje.

Can-D

Dokładnie - sam miałem Asrocka P55M PRO, 2x PCI-Express,bez problemu śmiga na nim X3440,rozsądne oc jak na płytę za którą dałem 320 pln, w sam raz jako podstawa pod boinc,wsparcie pod radiator z lga 775,minus - brak radiatora na mosfetach/zabiłem ją na ostatnim wyścigu w PG  %) /.Teraz siedzę na Asrocku P55 EXTREME,3 x PCI-Express,dobry rozstaw pomiędzy pierwszym i drugim PCI-Express,zalety te same co poprzednia,plus troszkę lepsze oc i oszczędniejsza w zużyciu prądu,radiator na mosfetach - 430 pln.

Troll81

#33
Jakby toś szukał podwójnej obudowy

http://www.allegro.pl/item1060669109_dell_poweredge_sprawny_sprawdz_warto.html