Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

Robactwo (RobaL)

Zaczęty przez RobaL, 15 Maj 2010, 19:44

RobaL

Imię: Kamil aka RobaL :)

Miejsce zamieszkania: Wiedeń, Turek (Wielkopolskie)

Kilka słów o sobie: Urodzony w czerwcu 1985 już w 1991 odwiedziłem zagranice i tam zostałem. Mieszkałem długo niedaleko Wiednia do póki mnie studia nie zmusiły się przeprowadzić do stolicy, aktualnie zbliżam się do końcówki informatyki medycznej i inżynierii biomedycznej. Moje umiejętności języka polskiego są na poziomie pierwszoklasisty więc proszę błędy ortograficzne nie markować czerwonym mazakiem :arrr: Szkoda monitora
Chętnie uprawiam sport typu bieganie, pływanie, ping-pong i ostatnio próbuje siebie w Judo  :ph34r: i także sport elektroniczny FPS typu Call of Duty, Battlefield i wyścigi.

Moje liczenie: Zacząłem liczyć w roku 2007 Rosetta@home dla drużyny Electronic Sports League i od ponad roku przedstawiałem brygadę ESL. Jako patriota postanowiłem jednak przyłączyć się nareszcie do polskiej drużyny. Niech moc będzie z nami!

Na czym liczę:
- Intel Q6600 + ASUS HD4850
- AMD X4 955 BE + Gigabyte GTX260
- vServer
- Laptop ASUS UL30A

Co oferuję: Teamplay :parrrty:


CPU: Intel i7-2600K // Multiplier: x43.0 // Core speed: 4,4 GHz
GPU: ASUS ENGTX570 DCII // Memory size: 1.280 MB // GPU clock: 850 MHz // Memory clock: 950 MHz // Shader clock: 1.700 MHz

Tomasz R. Gwiazda

Witamy :)

Milo ze tu trafiles :)
Co do ortow to jestesmy na necie, tu co druga osoba ma problemy z pisaniem :D

Bardzo ladne maszynki, troszke do RAC napewno dorzucisz :)

G

 :parrrty: Witaj Ro-bractwo!  :parrrty: Fajnie, że dołączyłeś .

 
     

Sergeant

Witaj worm(-sie). Zaliczyć cię do wielkopolskiego w rankingu województw? No skoro z ciebie patriota, to pomóż swemu byłemu województwu.
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
www.fantastyka-86.pl

RobaL

No muszę jeszcze poczytać to całe forum bo trochę tego jest. I tutaj mam od razu parę pytań jak by ktoś miał chwile:
- Na wyścigi BOINC@Poland nie trzeba się zapisywać, tylko gdzie one są wypisywane?
- Projekt miesiąca powinni liczyć wszyscy użytkownicy czy jak to wygląda?


Na ranking Województw się pisze - ale rozumie ze można liczyć co się chce bo to tylko dodatkowa statystyka? Szpilkę nad Turkiem już posadziłem :)      


CPU: Intel i7-2600K // Multiplier: x43.0 // Core speed: 4,4 GHz
GPU: ASUS ENGTX570 DCII // Memory size: 1.280 MB // GPU clock: 850 MHz // Memory clock: 950 MHz // Shader clock: 1.700 MHz

Mori

O wyścigach jest tutaj: http://www.boincatpoland.org/smf/wyscigi-teamow/
I nie, nie trzeba się zapisywać indywidualnie, po prostu liczysz w danym projekcie (czasem jest istotna data pobrania próbki - np. wyścigi PG; czasem jest istotna data oddania próbki - np. wyścigi z BoincStats [poprawcie mnie, jeśli się mylę]). Czasem się sam team musi zapisać, no, ale że na to nie masz już wpływu to pozostaje liczyć w projekcie i tyle =]

Co do PM - to głównie jest dla naszego superkomputera(ów) - SKB@P: http://www.boincatpoland.org/wiki/Superkomputer_BOINC%40Poland
Reszta może liczyć też PM - chłopaki nawet liczą punkty na forum: http://www.boincatpoland.org/smf/projekt-miesiaca/ - ale jest to całkowicie opcjonalne (znaczy - nie chcesz, to Cię nie zmuszą i tyle).

apohawk

Dokładnie, nikt nikogo nie zmusza. Wszystko dla zabawy  :parrrty:
No good deed goes unpunished.

RobaL

Mhm, więc w sumie nie ma czegoś takiego jak kumulacja sił na jeden projekt? Bo jedni n.p. liczą projekt miesiąca, drudzy n.p. mogą wybrać jeszcze pomiędzy SETI@Home - E.T. phone Hawking (11.-18. Mai) lub za parę dni dochodzi WCG - Elephants testing (17.-23. Mai)?


CPU: Intel i7-2600K // Multiplier: x43.0 // Core speed: 4,4 GHz
GPU: ASUS ENGTX570 DCII // Memory size: 1.280 MB // GPU clock: 850 MHz // Memory clock: 950 MHz // Shader clock: 1.700 MHz

Troll81

Po pierwsze to witam na naszej łajbie :D a Po drugie to miłe że będąc za granicą liczysz dla Polski :D Oby takich jak najwięcej. Zapraszam do lektury forum i naszej wikipedii :D

lolek

Witam  :parrrty: . Nikt do niczego nikogo nie może zmusić, a te wszystkie wyścigi itp. to zwykła zabawa i jest tego tyle, że każdy znajdzie coś dla siebie  :D a jeśli nie to liczy to co lubi, tak jak ja  ;)

Waldek1989


G

Cytat: RobaL w 16 Maj 2010, 11:03
Mhm, więc w sumie nie ma czegoś takiego jak kumulacja sił na jeden projekt? Bo jedni n.p. liczą projekt miesiąca, drudzy n.p. mogą wybrać jeszcze pomiędzy SETI@Home - E.T. phone Hawking (11.-18. Mai) lub za parę dni dochodzi WCG - Elephants testing (17.-23. Mai)?

Co nie znaczy , że o takiej -celowej- kumulacji nie możemy porozmawiać. Ciekawy pomysł.

 
     

Troll81

Taką celowa kumulacją są wyścigi i PM :D tak że mamy już sporo kumulacji.

RobaL

Jak najbardziej jestem za jedna, celowa kumulacja. Bo tak jak sam piszesz troll sa kumulacje na wyścigi i PM, jedni licza a, inni b.


CPU: Intel i7-2600K // Multiplier: x43.0 // Core speed: 4,4 GHz
GPU: ASUS ENGTX570 DCII // Memory size: 1.280 MB // GPU clock: 850 MHz // Memory clock: 950 MHz // Shader clock: 1.700 MHz

krzyszp

Witam na pokładzie kamrata emigranta (jest nas tu paru - ja akurat w UK).
Natomiast w temacie kumulacji - taką naturalną kumulacją jest suma łącznie zdobytych punktów we wszystkich projektach, a w tej klasyfikacji nasza drużyna zalicza się do światowej czołówki  :)

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Lukullus

a powitać kolegę!


http://waypoint.com.pl

G

Kamraty  :respect: - nie chciałem wsadzać kija w mrowisko. Każdy z nas rozumie taką kumulację trochę inaczej. Jeżeli mamy projekt miesiąca - to poprawiamy w danym projekcie pozycję zespołu. Ale potem zmienia się PM i szybko tracimy wypracowaną pozycję. Dla mnie celowym działaniem byłoby np. wyznaczenie przez Starszyznę długofalowych priorytetów -oprócz tego podstawowego- zdobycia pierwszego drużynowego miejsca na świecie.
Nie można nikomu nic nakazać- to oczywiste. Ale nowemu kamratowi można powiedzieć: - słuchaj- to co liczysz jest OK, ale miej na uwadze, że zespołowi potrzeba jeszcze przemiału tu-a-tu. Myślicie, że nie posłucha?
Albo przy okazji głosowania nad nowym PM podać do publicznej wiadomości: Wolne moce przemiałowe niewykorzystane w PM można kierować na... bo tu możemy łatwo wskoczyć do światowej dziesiątki ( Zdaje się nasz zespołowy leader coś o tym wspominał)
Reasumując: nie-cierpię rewolucyjnych zmian, zwłaszcza że to co mamy działa OK. A forum jest w końcu od wymiany zdań, które niekoniecznie muszą być zgodne z moim punktem widzenia.  :respect:

Mori

A to nie tym się Klub Top 10 zajmuje? http://www.boincatpoland.org/smf/projekt-miesiaca/klub-top-10/

Troll81

Cytatnowemu kamratowi można powiedzieć: - słuchaj- to co liczysz jest OK, ale miej na uwadze, że zespołowi potrzeba jeszcze przemiału tu-a-tu. Myślicie, że nie posłucha?

A kammrat odpowie. Sorry ale ten projekt słabo punktuje a ja chcę dociągnąć projekt x do 100k.

lolek

Cytat: Troll81 w 19 Maj 2010, 18:35
A kammrat odpowie. Sorry ale ten projekt słabo punktuje a ja chcę dociągnąć projekt x do 100k.

Albo że ten projekt go nie interesuje i to marnowanie procka ( ja tak często mówię  XD )

Mori

Cytat: lolek w 19 Maj 2010, 18:47Albo że ten projekt go nie interesuje i to marnowanie procka ( ja tak często mówię  XD )
No bez przesady, SETI jest tylko jedno XD

dziubas

ja jestem bardzo elastyczny, mogę liczyć w dowolnym PM   ... pod warunkiem, że nazywa się Rosetta.
* Death is the highest priority non-maskable interrupt *

G

Cytat: Mori w 19 Maj 2010, 18:32
A to nie tym się Klub Top 10 zajmuje? http://www.boincatpoland.org/smf/projekt-miesiaca/klub-top-10/
Z Top10- chodziło mi o przykład. Nowy kamrat nie połapie w tym od razu, więc można mu podpowiedzieć co pasuje zespołowi. A poczyta  :book: forum, pomyśli, przetestuje :attack:- wiadomo -zrobi to co mu pasuje.


     



Janek

Późno, bo późno ale również witam nowego Kamrata  :parrrty:

RobaL

No wiec dzisiaj w pracy miałem czas  :D i poczytałem o Klub Top 10. Pomysł jak najbardziej dobry, ale jakoś odczuwam ze i tak każdy liczy   co najbardziej mu się podoba lub odpowiednie jest dla jego maszyny. Jjednak większość wspiera mniejsze projekty, to mi się podoba  8)


Z czasów w ESL podobał mi się jednak pomysł jednostki (~100-150 osób) która w 100% (teoretycznie i w większości) wspierało jakiś projekt z definiowanym celem, np. 5 punktów w Formula-BOINC lub prosty projekt miesiąca. Informacje podawane były na osobnym, zamkniętym forum i poprzez maila, taki GROM  :arrr:


CPU: Intel i7-2600K // Multiplier: x43.0 // Core speed: 4,4 GHz
GPU: ASUS ENGTX570 DCII // Memory size: 1.280 MB // GPU clock: 850 MHz // Memory clock: 950 MHz // Shader clock: 1.700 MHz

Machloj

hem - to jest całkiem dobry pomysł! RobaL - organizuj nas :)

G

EEEeeee, to się naaa peeewno nieee uuudaaa. Dobrowolna dyscyplina? Tu żaden Grom nie wypali! Co to?- Templariusze jacyś jesteśmy?- że posłuszeństwo jest cnotą?  ;)

Cytat: Troll81 w 19 Maj 2010, 18:35
A kammrat odpowie. Sorry ale ten projekt słabo punktuje a ja chcę dociągnąć projekt x do 100k.

Zażyj na projekt miesiąca: http://www.boincatpoland.org/smf/projekt-miesiaca/projekt-miesiaca-wyniki/ . Bierze w nim udział niecałe 1.3% załogi. Jak uzbierasz pełną setkę zdyscyplinowanych kamratów?
Mnie możesz RobaLu zapisać zaraz za Machlojem, ale to Ci się nie uuudaaa.... XD -na pewno nieeee  XD

 
     

legis

nie ma to jak słowa otuchy