Aktualności:

Nasza strona na Facebooku - poleć znajomym.

Menu główne

[Pomysł] Nasza wiki

Zaczęty przez Troll81, 21 Maj 2010, 11:51

Troll81

Drodzy liczydłowi. Zgłaszam się do was z apelem o zweryfikowanie naszej wiki. A mianowicie o dawanie nam znać jakich artów brakuje. o czym chcielibyście poczytać, uwagi odnośnie organizacji strony, kategorii błedów i całego tuzina innych rzeczy....

PMG

Przyznam że szukałem na naszej wiki informacji na temat projektów NonCPU. I nie jestem pewien czy poza tymi wymienionymi coś jest.

Wikipedia - tam też można czytać o okrętach

Troll81

A jakich informacji konkretnie szukałeś??

PMG

Konkretnie to stwierdziłem że skoro one są NonCPU to podłączę się do tylu ile ich tam jest. No i z tego co pamiętam to dajmy na to o Deep Spidzie nic nie było. Wiem że projekt nie żyje chwilowo/dłużej, ale nic nie było.

Generalnie brak było strony "te projekty możecie podpiąć żeby trochę zwiększyć sobie RAC niskim kosztem". Tego szukałem :)

Co do wiki - nie wiem czy rozrzucenie drobnych słów na różne podstrony jest dobrym pomysłem. Skakanie mnie nudziło. Nie lepiej to by było zrobić na jednej większej, alfabetycznie ułożonej stronie ?

Wikipedia - tam też można czytać o okrętach

Troll81

http://www.boincatpoland.org/wiki/Kategoria:Projekty_NonCPU

jest takowy ar. DepSpida celowo nie wkładałem do worka bo projket umarł dawno temu.

Pigu

w pewnym sensie almere również jest noncpu

Troll81

ponieważ nie wyrabiam czasowo, szukam kogos kto zastąpiłby mnie przy pisaniu newsów na wiki.

Obowiązki obejmują: sprawdzanie newsów na BOINCstats, tłumaczenie ich na Polski. Wrzucanie ich na naszą wiki. Pisanie naszych własnych newsów. Są jacyś chętni??
roboty jest na max godzinę dziennie, ale ja nie potrafię w tej chwili tego zapewnić....

Cyfron

Ja mogę trochę się tym zająć, ale z góry mówię, że na pewno nie jakoś super :) co jakiś czas kilka newsów wrzucę :) Tylko uprawnienia by się przydały do tego  ::)

Data newsa ma być taka, jaka była na BoincStats? czy data wprowadzenia go do naszej wiki?

Troll81

Data taka jak data newsa :D czyli z Boincstats. Żeby edytować wiki wystarczy się zarejestrować :D po jakieś specjalne uprawnienia (typu usówanie artów zmiany tytułów) pisać do mchl lub kemplera :D

Cyfron

no to o co cho:

CytatNie masz uprawnień do tego działania z następującej przyczyny:
Ta strona została zabezpieczona przed edycją, ponieważ jest ona zawarta na następującej stronie, która została zabezpieczona z włączoną opcją dziedziczenia:

    * Strona główna


apohawk

To jedna z tych stron wymagających specjalnych uprawnień, żeby nie było za łatwo wysadzić główną stronę w powietrze.
No good deed goes unpunished.

Cyfron

no to jak to mam uczynić ? Może ja coś źle robię ?

Troll81

poprś mchl o zostanie newsmanem :D albo kemplera :D

kempler

Cytat: Cyfron w 18 Czerwiec 2010, 22:15
no to jak to mam uczynić ? Może ja coś źle robię ?
Chcesz edytować Stronę główną czy Dodać wiadomość czyli edytować Szablon: Wiadomości ? Jeśli to pierwsze to chyba tylko ja, Bober i Mchl możemy to zrobić. Ty Trollu nie ? Szablon powinien móc edytować każdy po zarejestrowaniu się.

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Troll81

tu chyba chodzi o szablon. Trzeba po zalogowaniu na wiki (nie na forum, inne loginy) kliknąć dodaj wiadomość...

Cyfron

Właśnie tak robię (loguję się na wiki, po zarejestrowaniu się tam) i po kliknięciu na "dodaj wiadomość" wyskakuje mi właśnie to co wkleiłem.

kempler

Już jest dobrze. Można dodawać Newsy.

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Cyfron

Potwierdzam - działa.

Ale mam kolejne pytanie - w jaki sposób edytować artykuły na naszej wiki?
Chciałbym np do http://www.boincatpoland.org/wiki/FreeHAL%40home dołożyć zasady punktacji, a nie wiem jak .. :-\

tmphaha

Po lewej stronie po zalogowaniu masz panel poleceń.

Nawigacja
.
.
.
.

Widok
-->edytuj (o tak ;))


Troll81

 :parrrty: witamy nowego edytora wiki :D

Cyfron

Dobra - a teraz pytanie odnośnie pisania 2ch wiadomości tego samego dnia, bo z tego co wyczytałem, to mają być w jednym artykule - tylko jak potem nazywać "zajawkę" w liście wiadomości - jest jakiś narzucony opis?

EDIT:
Nie ważne - widzę, że można dawać 2 posty z tą samą datą :)

Troll81

Daruj sobie. Po prostu wrzuć dwa newsy i luzik :D

Troll81

W ramce "Dziś użytkownikami dnia zostali:" widnieje tylko napis a.png  :wth:

Cyfron

Dobra, dopisuje nowe wiadomości, a co ze starymi? Nie wypadałoby ich usuwać? Bo trochę dużo tego się robi w tym okienku...
Ile wiadomości zostawiać w tym okienku (z ilu poprzednich miesięcy)?
Te wiadomości wystarczy po prostu usunąć z 'Wiadomości', czy jeszcze trzeba coś zrobić?

Troll81

Wystarczy usunąć. Myślę że warto zostawić ostatnie dwa miechy :D

Cyfron

przydałoby się zająć coś niusami na naszą wiki...
Ja (pewnie jak większość na forum) nie mam ostatnio na nic czasu, ale jakby ktoś raz na tydzień wrzucił niusa, to by było już na prawdę duużo.
Dałem dobry przykład - dołożyłem dziś jednego niusa :)

GRID

Jakiś czas temu wprowadziłem na wiki w lewej kolumnie coś takiego: Najpopularniejsze strony
I przeżyłem miły szok jak zobaczyłem że moja pod-strona Polak współodkrywcą pulsara wskoczyła w dwa dni na 42 miejsce ‎(odwiedzono 3961 razy)
Tak efekty, efekty, efekty i jeszcze raz efekty to ludzi rusza. Trzeba pozbierać do kupy nasze odkrycja.

AL

A ja się kiedyś podniecałem jak na starej stronie któryś z moich newsów miał więcej niż 100 odsłon (przy uwczesnej średniej dla newsa na poziomie 9-10 odsłon) - to były czasy.
Pomysł z odkryciami polaków w boincowych projektach w jednym miejscu niezły.